İşte Düşüşte Yatırım Yapılacak 8 Altcoin Listesi!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İşte Düşüşte Yatırım Yapılacak 8 Altcoin Listesi!

Kripto para piyasasının son birkaç yıldaki hype’ı nedeniyle, birçok kişi bu alana girdi yahut girmeyi düşünüyor. Lakin, piyasadaki birçok gelişmeyle birlikte, çok fazla seçenek olması da yatırımcıların başını karıştırıyor. Bununla birlikte, seçenekleriniz olmasına karşın birçok altcoin projesinin, yatırım portföyünüze fazla kıymet katmaması olasıdır. Bunun nedeni, piyasanın mevcut olarak ayı piyasası ismi verilen bir düşüş periyodunda olmasıdır. Fakat tekrar de yatırım fırsatı sunan birtakım kripto paralar var.

.

Ayı piyasasında potansiyel sahibi 8 altcoin

Yatırım Yapılacak 8 Altcoin

Bunlardan ötürü, mevcut düşüşte satın alınacak en uygun 8 altcoin projesini sizin için derledik. Bu listedeki kripto para ünitelerinin her biri, teknik olarak sağlam bilgilere sahip. Ayrıyeten, güçlü bir topluluk tarafından destekleniyorlar. Son olarak, kıymetlerine olumlu tesir etmesi mümkün olan artan bir benimsemeye sahiptir. Kriptokoin.com olarak, sizin için derledik.

 

1. ApeCoin (APE)

Yatırım Yapılacak 8 Altcoin

ApeCoin (APE), dünyaca ünlü Bored Ape Yacht Club NFT’leri ile irtibatlı bir altcoin projesidir. 2022’de kripto alanını takip ettiyseniz, APE’nin bu yıl içerisinde çok fazla hype çektiğini biliyorsunuzdur. Kripto para piyasaya birinci çıkışında pahasını katladı. Akabinde belirli oranda düştü. Pekala APE neden yeterli bir seçenek olabilir?

ApeCoin ile ilgili en büyük gelişmelerden biri, Otherside Metaverse’in piyasaya sürülmesidir. Otherside Metaverse ile ilgili en değerli şey, yerlerin APE ile satılmasıdır. Bu, ApeCoin’in içsel bir kıymeti olduğu ve Metaverse’in benimsenmesi arttıkça ApeCoin’in bedelinin de artacağı manasına gelir. Ayrıca, Bored-Ape NFT’leri ile olan alakası nedeniyle ApeCoin, bugün en büyük Metaverse tokeni olarak yerini aldı. NFT oyunları olmak üzere süratle büyüyen Web3 alanına hükmetme potansiyeli taşıyor. Birçok ApeCoin fiyat kestirimi, APE’nin 2022’de ikiye katlanmasını bekliyor.

2. Ethereum (ETH)

Ethereum, piyasa kıymetine nazaran en büyük ikinci kripto para ünitesidir. Lakin altcoin projesini en güzeller listemize eklememize neden olan özellikleri bununla sonlu değildir. Öncelikle ETH, kripto alanının en güçlü merkeziyetsiz uygulama (Dapp) ekosistemidir. 2015 yılında birinci Dapps blok zinciri olarak piyasaya sürülmesinden bu yana alana hâkim oldu. Ayrıyeten, Ethereum geliştirici grubu, bu blok zincirini yıllardır rahatsız eden ölçeklenebilirlik problemleriyle başa çıkmak için çok çalışıyor. Son iki yıldır Ethereum, Proof-of-Stake’e geçiş sürecindedir ve ETH’yi deflasyonist yapmak da dahil olmak üzere Ether’e çeşitli yararlar sağlar.

 

Hakimiyeti ve temel metrikleri güzelleştirmesi nedeniyle analistler Ethereum’da yükselişte. Birçok Ethereum fiyat varsayımı, 2022’de ETH madeni paranın 4500 ila 5500 dolar ortasında bir bedele sahip olmasını bekliyor. Altcoin, şu anda ünite fiyatı başına 3000 doların altında süreç görüyor. Ethereum’un 2022’de iki katına çıkabileceği düşünüldüğünde, bu fiyat düzeyleri alım fırsatı olabilir.

3. Binance Coin (BNB)

Binance Coin, tanınan kripto para borsası Binance’da fiyatları ödemek için kullanılan altcoin projesidir. Borsadaki kullanıcılar, BNB kullanmaya teşvik ediliyor. Bunun nedeni ise, Binance’ın fiyat ödemek için BNB kullanmayı seçen kullanıcılara indirim sunması. Ayrıyeten borsa, Binance Smart Chain ismi verilen bir blok zinciri ekosistemine de sahip. Tüm bu nedenlerden dolayı BNB, piyasada en yüksek yarara sahip kripto paralar ortasında yer alıyor.

Tüm bunlara ek olarak Binance her çeyrekte milyonlarca BNB yakıyor. Ayrıyeten bunun, mevcut on yılda devam etmesi bekleniyor. Bahsi geçen yakımlar, Binance Coin’in 2017’deki düşük ticaretinden 2021’de 667 dolara yükselmesinde en büyük rolü oynadı. Fiyat kestirimi yapan analistler, BNB’nin 2022’de 1000 doları geçeceğini öngörüyor. Ayrıyeten, altcoin’in önümüzdeki yıllarda bu düzeyin çok daha üzerine çıkmasını bekliyorlar.

4. Solana (SOL)

Solana, 2021’in en düzgün kripto para ünitesi oyuncusuydu. Buna nazaran altcoin SOL, geçtiğimiz yıl %10.000’in üzerinde kıymet kazandı. Bununla birlikte Blockchain, alandaki en yüksek ölçeklenebilirliğe sahip ekosistem unvanını taşıyor. Ağ, 0,01 doların altındaki süreç maliyetiyle, saniyede 50 bin süreç gerçekleştirebiliyor. Tüm bu nedenlerden dolayı SOL, 2022 ayı piyasasında yatırım yapılabilecek en yeterli kripto paralar ortasında yer alıyor.

Yukarıda bahsedilen özellikler, altcoin projesinin benimsenmesinde büyük bir artışa neden oldu. Buna nazaran Solana, DeFi ve NFT projelerinin en süratli büyüyen ekosistemlerinden birine sahip. Ağın benimsenmesi arttıkça, SOL tokenin fiyatı da artacak. Analistler de Solana’nın 2022 ve sonrasında daha fazla büyüyeceğini öngörüyor. Birçok Solana fiyat iddiası, SOL bedelinin 2022’de %470’in üzerinde artmasını bekliyor.

5. Dogecoin (DOGE)

Dogecoin, bugün satın alınabilecek en düşük pahalı altcoinlerden biri olarak basitçe öne çıkıyor. Bunun nedeni, topluluğunun ve benimseme seviyelerinin artmasıdır. Ancak bunlar, fiyatı fazla reaksiyon vermedi. Bununla birlikte, Dogecoin’in 2022’de satın alınacak en sıcak göğüs paralarından biri olarak ortaya çıkabileceğine dair kimi güçlü göstergeler var. 2020’den 2021’in ortalarına kadar Dogecoin %12.000 arttı. Bu, Elon Musk’ın DOGE’yi yükseltmeyi amaçlayan bir dizi tweet’ini takip etti. Elon Musk bu yıl, Twitter’ı satın aldı ve artık özel bir şirket olarak yönetiyor. Bu nedenle Dogecoin, Elon Musk tesiriyle yine yükselişe geçebilir.

Twitter mutabakatı tamamlanmadan evvel bile, bu türlü bir olasılığın sinyalleri zati vardı. O sırada Musk, Twitter’ın DOGE’yi bir ödeme olarak kabul etmesini önerdi. Tesla CEO’su, Twitter’da bir ödeme yolu olarak Dogecoin’i takip ederse ve kabul ederse, büyük bir hype yaratacaktır. Böylelikle, altcoin projesinin, 2022 yılında âlâ bir noktaya gelmesinin ihtimali artmaktadır. Bu nedenlerden dolayı, Dogecoin fiyat iddialarının birçoklarının yükseliş olması şaşırtan değil.

6. Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu, 2021’de %48.000.000’un üzerinde ralli yaptıktan sonra en sıcak memecoin’lerden biri oldu. Fakat o vakitlerden beri fiyat epey düştü. Bununla birlikte artık, DOGE’nin yarattığı hype’dan çıkıyor ve kendi kimliğini oluşturuyor. Böylelikle içsel bedeli artıyor. Örneğin; geçen yıl takım, Shiba Inu ve başka kripto para üniteleri ticareti için bir DEX olan ShibaSwap’ı tanıttı.

Ancak, Shiba Inu takımının bu yıl yaptığı en büyük atak Shiba Inu Metaverse’i tanıtmak oldu. Metaverse etrafında şu anda epeyce fazla hype var. Bu nedenle, Shiba Inu’nun 2022’de başarılı olan en uygun altcoin projeleri ortasında olabileceğine kuşku yok. Analistler de SHIB fiyatı konusunda epey optimist. Fiyat varsayımlarının birçok SHIB’nin 2022’nin sonuna kadar ikiye katlanmasını bekliyor.

7. Cardano (ADA)

Cardano bir Blockchain ekosistemidir. Ayrıyeten Solana, Avalanche ve öbürleri üzere bugün piyasadaki en büyük Ethereum rakiplerinden biridir. Aslında ağ, güvenlik özellikleriyle rekabette öne çıkıyor. Fakat onu, satın almak için sıcak bir altcoin yapan faktörlerden biri, akıllı kontratların yakın vakitte piyasaya sürülmesidir. Cardano akıllı mukaveleleri Ekim 2021’de tanıtıldı. O vakitten beri ekosistemindeki Dapp’lerde sağlıklı bir büyüme gördü.

Ölçeklenebilirliği ve Ethereum’a nazaran düşük maliyetleri sayesinde, birçok analist Cardano’nun 2022’de benimsenmesinde büyümesini bekliyor. Ağdaki benimsenme artışı, elbet Cardano’nun lokal tokeni ADA’ya da yansıyacaktır. Hiç kimse geleceği hakikat bir biçimde iddia edemez. Lakin birçok ADA fiyat iddiası, 2022’de başarılı olabilecek en düzgün altcoin projelerinden biri olacağını öngörüyor.

8. Avalanche (AVAX)

Avalanche, bugün yatırım yapılması mümkün en âlâ altcoin projelerinden biridir. Ağ, Dapp’lerden NFT’lere kadar çeşitli Dapp’ler için bir fırlatma rampası olarak çekiş kazandı. Ayrıyeten kıymetli bir akıllı mukaveleler platformu olarak hizmet veriyor. Aslında AVAX, 2020’de en âlâ Ethereum rakibi olarak tanınan hale geldi. Bunun, Avalanche’ın ölçeklenebilirlik ve düşük maliyetler üzere temel ölçütleriyle ilgisi var. AVAX, saniyede 4500’e kadar süreç gerçekleştirmesiyle ve epeyce düşük maliyetleriyle öne çıkıyor. Bununla birlikte, sunduğu yüksek ağ istikrarı ile de tanınıyor.

Şimdiye kadar Avalanche, benimseme arttıkça fiyatta olumlu reaksiyon gösterdi. 2020’de AVAX, tüm vakitlerin en düşük düzeyi olan 2,79 doları gördü. Kasım 2021’e kadar kripto para, tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 146,22 dolara yükseldi. Fiyat kestirimlerinin birçok, AVAX’ın önümüzdeki yıllarda en uygun performans gösteren bir altcoin olarak kalmasını bekliyor.

Yatırım Yapılacak 8 Altcoin

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İşte Düşüşte Yatırım Yapılacak 8 Altcoin Listesi!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

error: İçerik Korunmaktadır !!
Bizi Takip Edin