Bu Altcoin Yatırımcıları Acı Çekiyor: Sadece Yüzde 17’si Kârda!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yalnızca Yüzde 17 Karda!

Bu Altcoin Yatırımcıları Acı Çekiyor: Yalnızca Yüzde 17’si Karda!

Dünyanın ikinci kripto para ünitesi ve en büyük altcoin projesi olan Ethereum, yılın başından beri düşüş trendini takip ediyor. Bu ortada, ETH’lerini beacon zincirinde stoklayan yatırımcıların birçok artık daha fazla acı çekiyor. İşte stakerlara yönelik son veriler…

Yalnızca Yüzde 17 Karda!

Lider altcoin Ethereum, yılın başından beri yüzde 60 düştü

Parsec Finance’in kurucusu Will Sheehan, giriş fiyatına nazaran ETH stakerları hakkında kimi bilgiler paylaştı. Bilgiler, stake edenlerin yalnızca yüzde 17’sinin şu anda hala kârda olduğunu gösteriyor. Fakat, stakerların birçok büyük bir kayıpta. Datalara nazaran, çok sayıda yatırımcı ETH’lerini 2.500 ila 3.500 dolar ortasında bir fiyat aralığında yatırdı. Bununla birlikte, Ethereum’u 3,5 bin dolarlık fiyat düzeyinin üzerinde stake eden çok sayıda kullanıcı var.

 

 

Ethereum fiyatları, yılın başında bugüne (YTD) yüzde 60 düştü. ETH, şu anda ortalama 1.056 dolarlık fiyatla süreç görüyor. Tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 4.891 dolardan hala yüzde 78 aşağıda. Ayı piyasası şartları devam ettikçe, kaybeden Ethereum stakerlarının yüzdesi artabilir. Son vakitlerde, ETH fiyatları 900 dolar düzeyine dokunmaya devam etti. Bu ortada, datalar sadece giriş fiyatlarını gösteriyor. ETH’deki ek mükafatları eklemiyor.

Yalnızca Yüzde 17 Karda!

Lido, stETH’nin yüzde 32’sini elinde tutuyor

Bununla birlikte, yatırımcıların geçen ay boyunca Ethereum’u stake etmeye olan ilgisi düştü. Şu an itibariyle, toplam arzının yaklaşık yüzde 11’i stake ediliyor. Lido, toplam stake edilen ETH’nin yaklaşık yüzde 32’sini oluşturuyor. Coinbase ve Kraken sırasıyla yüzde 14 ve yüzde 9’luk hisseye sahip. Bu ortada, stake edilen ETH’nin yüzde 32’si Lido tarafından atanan 29 doğrulayıcıya dağıtıldı. Büyümeyi kendi kendine sınırlamak için Lido’ya yönelik bir idare önerisi reddedildi.

Yalnızca Yüzde 17 Karda!

 
Yalnızca Yüzde 17’si Kârda

Bu sırada, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Lido Staked ETH (stETH), ETH bedelinden ayrıldı.  Ortalama 1.013 dolarlık fiyatla süreç görüyor. Toplam piyasa bedeli 3.53 milyar dolar civarında. Öte yandan, Cumartesi günü, Ethereum süreç fiyatları, ortalama ağ fiyatı 0,0016 ETH’ye yahut transfer başına 1,67 dolara düştü. Böylelikle Kasım 2020’den bu yana görülmeyen bir düşük düzeye ulaştı. Cumartesi günü ortalama fiyatlar, Ethereum gas fiyatları 11 Mayıs 2022’den bu yana istikrarlı bir halde düştüğü için transfer başına 0,69 dolar kadar düşük oldu.

Yalnızca Yüzde 17 Karda!

Bitinfocharts metriklerine nazaran, ortalama bir süreç fiyatı 0,695 dolar civarında. Ethereum’daki ortalama boyutlu ağ fiyatlarının 596 güne nazaran çok daha düşük olduğu gerçeği göz önüne alındığında, ikinci katman (L2) süreç fiyatları de daha ucuz.

Türk Genci Twitter Hesabı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yalnızca Yüzde 17 Karda!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

error: İçerik Korunmaktadır !!
Bizi Takip Edin