Vitalik Buterin Bu Altcoin’lere Dikkat Çekti: Karar Verici Olabilirler!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Vitalik Buterin Bu Altcoin’lere Dikkat Çekti: Karar Verici Olabilirler!.

Vitalik Buterin, Kore’deki BUIDL Asya konferansında yaptığı konuşmada bir altcoin sınıfına dikkat çekti. Ethereum kurucusu, stablecoin’lerin yaklaşmakta olan hard fork’larda belirleyici rol oynayacağını söylüyor.

Vitalik Buterin, stablecoin’lerin hard fork’larda belirleyici olacağını söylüyor

Buterin’e nazaran USDT ve USDC üzere stablecoin’ler, gelecekteki hard fork’larda kıymetli bir rol oynayacak. Açıklamalar, Çarşamba günü Seul’deki BUIDL Asya konferansından geldi. 3 Ağustos’ta gerçekleşen konferansta Vitalik Buterin ve Near Protocol (NEAR) Kurucu Ortağı Illia Polosukhin yaklaşan merge hakkında konuştular.

 
Vitalik Buterin

Ethereum’un kurucu ortağına nazaran, merkezi stablecoin’ler, bir hard fork durumunda işletmenin hangi Blockchain teknolojisine “riayet edeceğini” belirlemede “önemli” bir rol oynayacak. Bir Blockchain protokolü, ağı iki versiyona bölen kıymetli bir değişikliğe uğradığında hard fork meydana gelir. Birden fazla durumda, bir Blockchain başkasına tercih edilir.

Buterin, o sırada her Blockchain’de kriptografik olarak eşit sayıda USDT olduğundan, “Tether’in bunlardan birini riayet etmeyi bırakması gerekiyor” diyor. Ethereum kurucusuna nazaran:

Çünkü o noktada bir Blokchain’de 100 milyar USDT’ye ve başka Blockchain’de 100 milyar USDT’ye sahip olacaksınız.

 

Vitalik Buterin, hard fork’lar hakkında kaygıları cevaplıyor

Buterin, merkezi stablecoin meselesinin, muhtemel hard fork’lar için daha fazla kaygı kaynağı olduğuna karşı çıktı. Ayrıyeten bu türlü bir uyuşmazlığın merge’de bir sorun olacağına dair “herhangi bir belirti görmediğini” söyledi:

Bunun gelecekte daha büyük bir telaş haline geleceğine inanıyorum. Özünde, USDC’nin Ethereum’u temsil etmeyi düşündüğü Blockchain’in seçimi, gelecekteki çekişmeli hard fork’larda çok değerli bir rol oynayabilir.

Sonraki beş ila on yıl içinde, Ethereum, merkezi stablecoin sağlayıcılarının daha fazla hakimiyet sahibi olabileceği daha tartışmalı hard fork’larla karşılaşabilir. Buterin, Ethereum’un önümüzdeki yıllarda daha fazla yük taşıyacağı çekişmeli hard fork’lar göreceğini ekliyor:

Bu noktada, tahminen Ethereum temeli daha zayıf olur, tahminen ETH 2 müşteri takımları daha fazla nüfuza sahip olur ve tahminen de Coinbase üzere biri hem stabil coin çalıştırır hem de o vakte kadar müşteri takımlarından birini satın alır…Bu cins şeylerin birçok olabilir.

Vitalik, merkezi aktörlere mümkün bir karşı tedbir olarak çeşitli stablecoin’lerin kullanılmasını öneriyor:

Düşünebildiğim en uygun tahlil, daha çeşitli stablecoin’lerin benimsenmesini teşvik etmek. Özünde, bilirsiniz, beşerler USDC’yi kullanabilir, fakat DAI’yi de kullanabilirler ve bu noktada, demek istediğim, DAI bu tipi almış üzere. Büsbütün kripto iktisadı olmayacağız, bir sürü gerçek dünya varlığı için bir paketleyici olacağız.

Ethereum ağı 19 Eylül’ü bekliyor

Ethereum’un PoW’dan PoS usulüne geçtiği Merge, ağın en değerli teknolojik gelişmelerden biridir. Goerli testnet Ağustos ortasında başarılı bir biçimde entegre edilmesinin akabinde merge’in tarih netleşti. Ethereum geliştiricileri, mevcut PoW Blockchain’den PoS’a birleştirilmesi için kalıcı tarih olarak 19 Eylül’ü bekliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Vitalik Buterin Bu Altcoin’lere Dikkat Çekti: Karar Verici Olabilirler! 2022

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

error: İçerik Korunmaktadır !!
Bizi Takip Edin