Son Bitcoin Çöküşünün Arkasında Bu Eller Var!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son Bitcoin Çöküşünün Gerisinde Bu Eller Var!

Lider kripto Bitcoin (BTC) fiyatı son 7 gün içinde %10’un üzerinde bir düşüş kaydetti. Datalar, BTC madencilerinden yüksek satış baskısı geldiğini gösteriyor. Uzmanlara nazaran bu da BTC fiyatını 19 bin dolarlık kritik fiyat düzeyinin altına düşmeye yönlendirdi.

Bitcoin (BTC) madencilerinin satış dalgalanmaları

Cryptoquant’ta kıdemli bir analist olan Julio Moreno, kripto piyasasının Bitcoin madenci kapitülasyonu periyodunda süreç gördüğünü öne sürüyor. Bütün madencilerden borsa akışlarında bir artış kaydettiklerini de kelamlarına ekliyor. Tıpkı vakitte borsalara akıştaki ani yükseliş, düşük fiyatlar sırasında kaydedildi.

 

Bu ortada CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, iki tıp Bitcoin madenci kapitülasyonu olduğunu vurguluyor. Birincisi, erken vakitte piyasaya giren kârla satış yapan kıdemli madenciler. İkincisi ise sonradan işe başlayan ve ziyanına satış yapan yeni madenciler. Haberlerinde de yer verdiğimiz üzere, madenciler artan maliyetler nedeniyle satış yapmayı tercih ediyor.

Bitcoin Çöküşünün

Bununla birlikte, Bitcoin satışındaki son artış, BTC’nin istikrarlı bir düzeyde süreç yapma fiyatını büyük ölçüde etkiledi. Julio Moreno, bir raporda BTC madencilerinin gelirlerinin vakitle düştüğünü belirtiyor. Öte yandan zorluk düzeyi, madencilerin maliyetini artıran bir büyüme kaydetti. Tıpkı periyotta BTC fiyatı %39 düştüğünde madencilik zorluğu yıllık %51 olarak kaydedildi.

Bitfarms 3,53 bin BTC satıyor

Julio Moreno, gelir düştükçe madencilerin satıcıya dönüştüğünü ekliyor. Haziran ayında, madencilerin BTC’sinin borsalara akışı yaklaşık 23 bin Bitcoin oldu. Bu, Mayıs 2021’den bu yana aylık en yüksek seviyeyi gösteriyor. Münasebetiyle bu durum, madencileri ‘son derece düşük ücretli’ bölgeye yönlendirdi.

 

Bitfarms, bir Bitcoin madencilik şirketi. Bitfarms, 1 Temmuz’da aylık raporunu yayınladı. Haziran 2022’de 420 yeni BTC’nin basıldığını bildirdi. Haziran 2021’e nazaran %58’lik bir sıçrama oldu. Bu ortada firma, ay boyunca 69 milyon dolar karşılığında yaklaşık 3.353 Bitcoin sattı. Bitfarms, elde etiği gelirin bir kısmını tesislerinin borcunu ödemek için kullandı.

Dünyanın en büyük kripto para ünitesinin fiyatı, bu ayın başlarında 17.800 dolarlık fiyat düzeyine dokundu. BTC son 30 günde %35 bedel kaybetti. CoinMarketCap datalarına nazaran Bitcoin, basın vaktinde, 19.157 dolar fiyatla süreç görüyor. Bitcoin’in 24 saatlik süreç hacmi %27 azalarak 15 milyar dolar olarak gerçekleşti. Önder kripto için 100 bin dolarlık sayılar konuşulurken, artık 10 bin dolarlardan bahsediliyor. Bitcoin, mevcut durumda 69 bin dolarlık tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden %72 uzakta duruyor.

Bitcoin Çöküşünün

.

Bitcoin Çöküşü
Bitcoin Çöküşü

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Son Bitcoin Çöküşünün Gerisinde Bu Eller Var! 0

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

error: İçerik Korunmaktadır !!
Bizi Takip Edin