SHIB, DOGE, BTC ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri Çıktı!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
SHIB DOGE BTC ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Düzeyleri Çıktı!.

Kripto analisti Rakesh Upadhyay, Bitcoin ve dahil altcoin’lerin acil dayanak düzeylerini koruduklarını söylüyor. Analiste nazaran, bu durum kısa vadede bir yardım rallisinin başladığını gösteriyor. Pekala, boğalar kısa vadede toparlanmaya başlayabilir mi? Analist, bunu öğrenmek için en büyük 10 kripto parayı grafiklerini inceliyor. Biz de Rakesh Upadhyay’ın tahlillerini okuyucularımız için hazırladık.

Kripto piyasasına genel bir bakış

Kripto piyasaları hafta sonu ve Bağımsızlık Günü nedeniyle ABD finans piyasaları için tatil olan 4 Temmuz’da nispeten istikrarlı kaldı. takip ettiğiniz üzere, Türev platformu BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes, 4 Temmuz civarında bir ‘mega kripto dökümü’ bekliyordu. Lakin bu gerçekleşmedi.

 

Bitcoin’in oynaklığındaki son birkaç gündeki düşüş, Bollinger Bandının genişliğinin sıkışmasına neden oldu. Tanınan analist Matthew Hyland’a nazaran bu, önümüzdeki birkaç gün içinde oynaklıkta mümkün bir artışa işaret ediyor.

SHIB DOGE BTC

Günlük kripto para piyasası performansı / Kaynak: Coin360

Bu ortada, kripto yatırımcıları ABD pay senedi piyasalarından ve ABD dolarından ipuçları bekliyor. Temmuz’da sona eren haftada Bitcoin’in dolar ile korelasyon katsayısı, on yedi ayın en düşük düzeyi olan sıfırın altında 0,77’ye düştü.

 

Ayrıca, JP Morgan tarafından ankete katılan analistlerin birden fazla, doların yaklaşık 105’lik mevcut fiyat düzeylerinde yahut altında bitmesini bekliyor. Dolardaki rastgele bir zayıflığın Bitcoin için yararlı olması mümkün.

ETH, BNB, XRP ve ADA analizi

Bitcoin

Ayıların Bitcoin’in düşüşünü 19.637 doların altına çıkaramaması, daha düşük düzeylerde satıcı eksikliği olduğunu gösteriyor. Boğalar artık fiyatı 19.637 dolardan direncin üzerine çıkarmaya çalışacak.

Bu olursa, BTC’nin 20 günlük üstel hareketli ortalamaya (EMA) (21.255 dolar) yükselmesi mümkün. Bu düzeyin tekrar sert bir direnç olarak hareket etmesi mümkün. Lakin boğalar bu manisi aşarsa, 22.000 ile 23.362 dolar ortasında havai bölgeye yükselmesi mümkün.

Bu bölgenin üzerinde bir kırılmanın, 50 günlük kolay hareketli ortalamaya (SMA) (25.710 dolar) bir ralli için kapıları açması muhtemel. Boğalar, potansiyel bir trend değişikliğine işaret etmek için bu mahzuru aşmak zorunda kalacaklar.

Aksine, fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, hassaslığın düşüş eğiliminde olduğunu ve traderların rallilerde satış yaptığını gösterir. Bu, kritik takviyenin 17.622 dolardan tekrar test edilme mümkünlüğünü artırabilir. Bu takviye kırılırsa, düşüşün 15.000 dolara kadar uzaması mümkün.

Ethereum (ETH)

Ethereum, 30 Haziran’da 1.000 dolardan ruhsal düzeyin altına düştü. Lakin ayılar bu zayıflıktan yararlanamadı. Bu, boğaların düşüşlerde satın aldığını gösteriyor.

Boğalar artık fiyatı 20 günlük EMA’nın (1.192 dolar) üzerine çıkarmaya ve üstünlük elde etmeye çalışacak. Bunu yaparlarsa, ETH’nin 1.280 dolara ve akabinde 50 günlük SMA’ya (1.535 dolar) yükselmesi muhtemel. Ayrıyeten, bu düzeyin tekrar güçlü bir direnç misyonu görmesi mümkün. Boğaların, yeni bir yükseliş hareketinin başladığının sinyalini vermek için fiyatı 1.700 doların üzerine çıkarmaları gerekecek.

Tersine, fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, hassaslığın negatif kaldığını ve ayıların rallilerde satış yaptığını gösterir. Ayılar daha sonra fiyatı 998 doların altına düşürmeye çalışacak ve kritik takviyeye 881 dolardan meydan okuyacak.

Binance Coin (BNB)

Alıcılar, dayanağı 29 Haziran’dan bu yana 211 dolar düzeyinde muvaffakiyetle savundu. Bu da daha düşük düzeylerde güçlü talebe işaret ediyor. Boğalar şu anda BNB’yi 20 günlük EMA’nın (231 dolar) üzerine çıkarmaya çalışıyor.

Başarılı olurlarsa, BNB’nin 183 dolarda tabana vurmuş olabileceğini düşündürecek. Alıcılar daha sonra BNB’yi 50 günlük SMA’ya (266 dolar) sürmeye çalışacaklar. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanışın, trendde potansiyel bir değişime işaret etmesi mümkün.

Bu varsayımın bilakis, fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, ayıların her küçük rallide satış yaptığını gösterecektir. Ayılar daha sonra fiyatı tekrar 211 doların altına düşürmeye çalışacak ve üstünlük elde edecek.

Ripple (XRP)

XRP, boğalar ve ayılar ortasındaki kararsızlığı gösteren simetrik bir üçgen modeli içinde süreç görüyor. Simetrik üçgen çoklukla bir devam örüntüsü olarak hareket eder. Lakin birtakım durumlarda tıpkı vakitte bir aykırı örüntü olarak da hareket eder.

Fiyat, üçgenin takviye sınırından geri döndü. Boğalar, XRP’yi 20 günlük EMA’nın (0,33 dolar) üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa XRP’nin üçgenin direnç çizgisine yükselmesi mümkün. Bu düzeyin üzerinde bir kırılma ve kapanışın, yeni bir üst hareketin başlangıcını göstermesi muhtemel. XRP, daha sonra 0,48 dolara yükselebilir.

Diğer bir mümkünlük da, fiyatın 20 günlük EMA’dan keskin bir formda düşmesi ve üçgenin takviye çizgisinin altına gerilemesi. Bunun, XRP’yi 0,28 dolardan kritik takviyeye çekmesi mümkün. Bu düzey kırılırsa, bir sonraki durak 0,23 dolar olabilir.

Cardano (ADA)

ADA, 30 Haziran’dan bu yana 0,44 dolar düzeyinin yakınında süreç görmesine karşın, ayılar fiyatı dayanağın altına çekemedi ve sürdüremedi. Bu, boğaların düşüşleri 0,44 dolara satın aldığını gösteriyor.

Alıcılar şu anda fiyatı 20 günlük EMA’nın (0,48 dolar) üzerine çıkarmaya çalışıyor. Bu misyonu yerine getirirlerse, ADA’nın 50 günlük SMA’ya (0,51 dolar) yükselmesi mümkün. Bu, göz önünde bulundurulması gereken değerli bir düzey. Zira bunun üzerinde bir kırılma ve kapanma, ayıların tutuşlarını kaybediyor olabileceğine işaret edebilir.

Alternatif olarak, fiyat hareketli ortalamalardan düşerse, ayıların daha yüksek düzeylerde etkin olduğunu gösterecektir. Satıcılar daha sonra ADA’yı 0,44 doların altına düşürmeye çalışacak ve kritik düzeye 0,40 dolardan meydan okuyacak.

SOL, DOT, LEO ve analizi

Solana (SOL)

SOL, son birkaç gündür 20 günlük EMA’nın (35 dolar) çabucak altında süreç görüyor. Lakin ayılar bu zayıflıktan yararlanamadı. Bu, daha düşük düzeylerde satıcı eksikliği olduğunu gösterir.

Alıcılar artık fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Bunu başarabilirlerse, SOL’un 50 günlük SMA’ya (40 dolar) yükselmesi mümkün. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanışın, ruhsal düzeye 50 dolarda mümkün bir ralli için kapıları açması muhtemel.

Öte yandan, şayet fiyat hareketli ortalamalardan aşağı düşerse, hassaslığın negatif kalacağını ve traderların küçük rallilerde satış yaptığını gösterecek. Ayılar daha sonra SOL’u 30 doların altına çekmeye çalışacak. Bunu yaparlarsa, SOL’un 27 dolara ve akabinde 25 dolara düşmesi mümkün.

Dogecoin

Dogecoin, son birkaç gündür 20 günlük EMA’ya (0,07 dolar) tutunuyor. Bu, boğaların daha yüksek bir hareket bekledikleri için gün içi düşüşleri satın aldıklarını gösteriyor.

20 günlük EMA düzleşti ve göreli güç endeksi (RSI) orta noktaya yakın. Bu da satış baskısının düşebileceğini gösteriyor. Boğalar, fiyatı 50 günlük SMA’nın (0,07 dolar) üzerine çıkarmaya çalışacak ve ani dirence 0,08 dolardan meydan okuyacak. Bu düzey aşılırsa, 0,10 dolara yükselmesi mümkün.

Aksine, fiyat mevcut düzeyden yahut 50 günlük SMA’dan düşerse, ayıların hareketli ortalamaları canlı bir halde savunduklarını gösterecektir. Satıcılar daha sonra 0,06 doların altına düşürmeye ve üstünlüğü ele geçirmeye çalışacaklar.

Polkadot (DOT)

DOT, 30 Haziran’dan bu yana 7,30 dolar ile 6,36 dolar ortasında süreç görüyor. Bu, boğaların daha düşük düzeylerden alım yaptığını lakin ayıların fiyatın aralığın üzerine çıkmasına müsaade vermediğini gösteriyor.

Düşen 20 günlük EMA (7,52 dolar) satıcılar için avantaj gösterse de, RSI’daki olumlu ayrışma, düşüş momentumunun zayıflayabileceğini gösteriyor. Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, DOT’un 50 günlük SMA’ya (8,63 dolar) yükselmesi mümkün.

Fiyat düşerse ve değerli takviyenin 6,36 doların altına gerilerse bu boğa görünümü geçersiz olabilir. Bu olursa, DOT’un bir sonraki dayanağa yanlışsız düşüş trendini 5 dolardan sürdürmesi muhtemel.

UNUS SED LEO (LEO)

Boğalar ve ayılar, alçalan kanalın direnç çizgisinin yakınında üstünlük için savaşıyor. LEO, 2 Temmuz’da 20 günlük EMA’ya (5,65 dolar) düştü. Lakin boğalar seviyeyi muvaffakiyetle savundu.

Alıcılar yeniden kanalın direnç çizgisini temizlemeye çalışıyor. Müspet bölgede yükselen 20 günlük EMA ve RSI, en az direnç yolunun üst yanlışsız olduğunu gösteriyor. Fiyat 6 doların üzerinde kalırsa, LEO’nun ivme kazanması ve 6,50 dolara yükselmesi mümkün. Bu düzeyin üzerinde, ralli 6,90 dolardaki model maksadına kadar uzanabilir.

Bu varsayımın bilakis, fiyat bir defa daha 6 dolardan düşerse, ayıların agresif bir halde bu seviyeyi savunduklarını gösterecektir. Ayılar daha sonra LE’yu 20 günlük EMA’nın altına düşürmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, LEO’nun 50 günlük SMA’ya (5,30 dolar) kayması olası.

Shiba Inu

0,000010 dolardan ruhsal düzeye yakın süreç görüyor. Bu, boğaların bu takviyenin yakınında daha yüksek bir taban oluşturmaya çalıştığını gösteriyor.

20 günlük EMA (0,00010 dolar) sabit ve RSI orta noktaya yakın. Bu da arz ve talep ortasında bir istikrar olduğunu gösteriyor. Fiyat 50 günlük SMA’nın (0,00010 dolar) üzerine çıkarsa, 0.000012$’a yükselebilir. Ayrıyeten, bu düzeyin tekrar sert bir bariyer vazifesi görmesi mümkün. Lakin bu düzey aşılırsa 0,000014 dolara yükselebilir.

Tersine, fiyat hareketli ortalamalardan düşerse, ayılar 0,000009 doların altına çekmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, kritik takviyesi 0,000007 dolardan tekrar test edebilir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
SHIB DOGE BTC ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Düzeyleri Çıktı!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

error: İçerik Korunmaktadır !!
Bizi Takip Edin