RenBTC Nedir? RENBTC Coin Ne İşe Yarar?

RenBTC Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

RenBTC Nedir? RENBTC Coin Ne İşe Fayda?

RenBTC, Ethereum ağı üzerine inşa edilen, Bitcoin’e sabitlenen bir ERC-20 tokenidir. Bu makalede Kriptokoin.com olarak “RenBTC nedir?” sorusuna cevap vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen öteki bahislere değineceğiz.

RenBTC Nedir? Ne İşe Fayda?

Ren protokolü, insanların farklı blok zincirleri ortasında kripto para ünitesini transfer etmesine müsaade vererek birlikte çalışabilirlik sağlamak için tasarlanmıştır. Herkesin Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH) ve Zcash (ZEC) üzere kripto para ünitelerini Ren yazılımına kilitlemesine; ayrıyeten Ethereum üzerinde 1:1 oranında ERC-20 muadili RenBTC, RenBCH ve RenZEC tokenlerini basmasına imkan tanımaktadır.

 

Bu yeni ERC-20 kripto paraları; ticaret, portföy idaresi, borçlanma ve borç verme üzere çeşitli fonksiyonlar için DeFi eserlerinde kullanılabilmektedir. Ek olarak orjinal varlıklar Ren yazılımında kilitli kalmaktadır. Ancak rastgele bir vakitte bir fiyat ödenerek kilidi açılabilmektedir.

RenBTC Nedir

RENBTC Coin Nedir?

Ethereum içinde Bitcoin‘in merkezi olmayan bir temsiline müsaade veren Ren Protokolü projesinin bir kesimidir. ERC-20 tokenidir.

RenBTC Nasıl Çalışır?

RenBTC, Ethereum ağı üzerine heyeti ERC-20 token olup Bitcoin fiyatına bağlı çalışıyor. Bir öteki deyişle her RENBTC hep 1 Bitcoin’e denk gelecek biçimde çalışıyor. Yani pahası Bitcoin piyasa oranına yakın pozisyonda kalacak biçimde ayarlanmaktadır.

 

Ren protokolü, “Darknodes” ismi verilen merkeziyetsiz bir makine ağı tarafından desteklenen Ren Sanal Makinesi’ne yahut RenVM’ye dayanmaktadır. Bu makineler, kripto para ünitelerinin blok zincirler ortasında hareket etmesini sağlayan fiyatlar karşılığında bilgi süreç güçlerini ve depolama alanlarını sanal makineye katkıda bulunmaktadır.

RenVM, kripto para üniteniz için bir çeşit güvenilmez kollayıcıdır. Bastığınız her RenBTC tokeni, RenVM’de depolanan muadil bir BTC tokeni tarafından desteklenmektedir. Ayrıyeten bunu kolaylaştırmak ve saklılığı korumak için RenVM, hayli gelişmiş kimi teknolojilerden yararlanır:

Shamir’in Bâtın Paylaşımı: Bu, bilinmeyen dataları farklı iştirakçiler tarafından tutulan modüllere ayıran kriptografik bir prensiptir. Ren, bu süreci RenVM ağında kullanılan özel anahtarları Darknode’ların kendisinden bile bâtın tutmak için kullanır.

Güvenli Çok Taraflı Hesaplama (sMPC): Geliştiricilerin kodunun girdileri yahut çıktıları ifşa etmeden çalıştırılmasına müsaade veren bir algoritmadır.

Bizans Kusur Toleransı (BFT): Bu algoritma, birtakım node’ler çökse bile Ren ağının aktif bir halde çalışmaya devam edeceği manasına gelir.

Hyperdrive: RenVM’nin süreçleri harika yüksek süratlerde tamamlamak için tasarlanan fikir birliği sistemidir.

RenBTC Nedir? RENBTC Coin Nasıl Alınır?

Şu anda az sayıda kripto para borsasında süreç görmektedir. Projeye yatırım yapmak isteyen bireyler, projenin süreç gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. RenBTC’ün süreç gördüğü borsalar şu halde sıralanmaktadır: Gate.io, PancakeSwap (V2), Curve Finance, Bittrex. Projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, bu borsalardan birinde hesap açmalıdır.

Türk Genci Twitter Hesabı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
RenBTC Nedir? Bitcoin’e sabitlenen bir ERC-20 tokeni

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

error: İçerik Korunmaktadır !!
Bizi Takip Edin