Razer Basilisk V ve DeathAdder Essential UL Modelleri ECOLOGO Sertifikası Aldı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Razer Basilisk V ve DeathAdder Essential UL Modelleri ECOLOGO Sertifikası Aldı.

Razer, Basilisk V3 ve DeathAdder Essential’ın global güvenlik bilimi başkanı UL tarafından ECOLOGO sertifikası alan birinci oyun fareleri olduğunu açıklayarak Dünya Etraf Günü’nü kutluyor. Her iki fare de, onları sürdürülebilir eserler olarak onaylayan Taşınabilir Elektronikler için Sürdürülebilirlik Araştırması Anahattı olan UL2710 testini geçmiştir.

Razer bu sertifikasyon sürecinden, en çok satan farelerinin katı çevresel performans sanayi standartlarını karşıladığından emin olmak için geçti. ECOLOGO Mark başarısı, eserlerin bağımsız bir bilimsel üçüncü parti tarafından değerlendirildiği ve Razer’ın topluluğu ile şeffaf olma maksatlarıyla uyumlu olduğu manasına gelir. Birinci ECOLOGO sertifikalı oyun faresine sahip olan Razer, markanın daha yeşil eserler üretme taahhüdüne bir övgü niteliğindedir ve bu tıpkı vakitte on yıllık sürdürülebilirlik planı #GoGreenWithRazer’ın da kıymetli bir ayağıdır.

Razer, bu fareleri sırf en çok satanlar oldukları için değil, suratları, özelleştirilebilirlikleri ve rahatlıkları nedeniyle rastgele bir oyuncunun savaş istasyonu için gerekli oldukları için sertifikasyondan geçirdi. Eserleri ECOLOGO İşareti ile belgelendirmek için UL, çeşitli sürdürülebilirlik kriterlerine baktı. Farelerin AB tehlikeli kimyasal kısıtlı unsur düzenlemelerine uygun olduğunu denetim edip, cilt tahrişi ve hassasiyeti açısından da kıymetlendirdi. UL ayrıyeten Razer’ın yetkili servis sağlayıcılar tarafından eser sökme kolaylığı ve Razer’ın seçici atık arıtma gerektiren bileşenleri servis sağlayıcılara nasıl ilettiğine ait tamirat ve değiştirme idaresi sürecini de kıymetlendirdi.

Razer Basilisk V ve DeathAdder Essential UL Modelleri ECOLOGO Sertifikası Aldı

Sürdürülebilir ambalaj kriteri, FSC sertifikalı gereçten yapıldığı, ağır metaller ve klor içermeyen ambalajlarla kutulandıkları ve kolay kolay geri dönüştürülebilmeleri için sürdürülebilir soya mürekkebiyle basıldıkları için farelerin yerine getirdiği bir diğer kriterdir.

Son olarak UL, farelerin ISO 14001 sertifikasıyla kanıtlandığı üzere etrafa hassas idareye bağlı tesislerde üretildiğini onaylamak için Razer’ın tesislerini de denetledi.

DeathAdder Essential

Razer Sürdürülebilirlik Müdürü Kenneth Ng, “Dünya Etraf Günü’nü kutlamanın, oyunlarda kazanmalarına yardımcı olan farelerin birebir vakitte etraf için de bir çıkar olduğunu topluluğumuzla paylaşmaktan daha âlâ bir yol olamazdı” diyor. “Ürünlerinin sürdürülebilir olduğu konusunda tezlerde bulunan şirketlerin tersine, hayranlarımıza eserlerimizin sahiden sürdürülebilir olduğunu kanıtlamak için ekstra yol kat ediyoruz. Oyuncu topluluğumuz, en sevdikleri farelerin, bize ECOLOGO® Sertifikasyonunu vermek için kapsamlı bir kriter listesine bakan emniyetli bir bilimsel kuruluş tarafından kapsamlı bir biçimde incelendiğinden emin olabilir.”

Razer Basilisk V ve DeathAdder Essential UL Modelleri ECOLOGO Sertifikası Aldı

UL Lider Yardımcısı Perakende ve Tüketici Eserleri kümesi genel müdürü Doug Lockard, “ECOLOGO Mark’ın kullanımıyla Razer üzere şirketler, dünyanın en muteber eko-etiketleme programlarından biri tarafından emniyetli, üçüncü parti incelemesi ve sertifikalandırma yoluyla sürdürülebilirliğe ve daha pak bir etrafa olan bağlılıklarını gösterebilirler” dedi. “ECOLOGO Sertifikası, UL GREENGUARD Sertifikası, Çevresel Eser Beyanları yahut Çevresel Argüman Doğrulaması üzere Eko-etiketler, müşterilerin şuurlu satın alma kararları vermesine ve istenen çevresel ve sürdürülebilirlik özelliklerine sahip eserleri seçmesine yardımcı olabilir.”

Razer ve UL, sanayide sürdürülebilirliğe öncülük etmek için birinci sefer birlikte çalışmıyor. Geçen yıl, oyunla ilgili her şeyin dijital kutlaması olan RazerCon 2021’de Razer, oyun eserlerinin sürdürülebilir üretimini teşvik etmek için bir Tip III Çevresel Eser Beyanı (EPD) eko etiketini tanıtmak ismine UL ile paydaşlık kurduğunu duyurmuştu. Bu, oyun sanayisinin sürdürülebilir eserleri ölçmek için standart bir yoldan mahrum olması gerçeğinden kaynaklandı ve Razer bu mevzuya bir tahlil getirdi.

Razer Basilisk V ve DeathAdder Essential UL Modelleri ECOLOGO Sertifikası Aldı

Bu paydaşlık kapsamında Razer ve UL, tüm oyun eserleri üreticileri tarafından ölçülmesi gereken çevresel tesirin temel göstergelerini belirlemek ismine sanayi seviyesinde bir gayret başlattı. Razer, sürdürülebilirliği oyun oynamaya has hale getirme konusunda dala öncülük ederken,bu sonuç üreticilerin daha sürdürülebilir uygulamaları üretim süreçlerinin her adımına entegre etmeleri için daha sağlam tahlillere yol açacaktır.

Razer Basilisk V ve DeathAdder Essential UL Modelleri ECOLOGO Sertifikası Aldı

Razer, tüketicileri daha şuurlu seçimler yapmaları için bilgiyle güçlendirirken, daha yeşil eserler yapmak için ekstra yol kat etmeye de kararlı. Yeni ECOLOGO Mark, 2022’nin sonuna kadar tüm Basilisk V3 ve DeathAdder Essential ambalajlarında kullanıma sunulacak olsa da, mevcut tüm kullanıcılar, farelerinin sürdürülebilir bir halde üretildiğini bilmekten mutlu olacaklar.

DeathAdder Essential

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Razer Basilisk 5 ve DeathAdder Essential UL Modelleri ECOLOGO Sertifikası Aldı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

error: İçerik Korunmaktadır !!
Bizi Takip Edin