Project Zomboid: En İyi 8 Yakın Dövüş Silahı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Project Zomboid: En Güzel 8 Yakın Dövüş Silahı.
 
The Indie Stone tarafından geliştirilen ve 2013 yılında oyunculara sunulan Project Zomboid, zombi temalı açık dünya hayatta kalma oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Çıktığı günden bu yana hala erken erişim sürümünde bulunan oyunun tam sürüme kavuşması oyuncular tarafından bekleniyor. 
 
Çok oyunculu sistemin oyuna dahil edilmesiyle birlikte tekrardan isminden kelam ettiren üretimde zombileri alt etmek için birçok silah bulunuyor. Bunlar ortasında yakın dövüş silahları, ateşli silahlar ve daha fazlası yer alıyor. Fakat başlangıç için yakın dövüş silahları zombi avlamanın birinci ögesi.
 
Oyunda birçok yakın dövüş silahı bulunuyor. Bunlar ortasında çekiç, levye, beyzbol sopası, balta ve daha fazlası bulunuyor. Bu listemizde sizlere Project Zomboid’de bulunan en düzgün 8 yakın dövüş silahını derledik. İşte listemiz:
 
1- Metal Çubuk
 
 
 
Zomboid oyununda bulunması en kolay silahlardan biri olan metal çubuk. Metal çubuklar oyundaki en temel silahlar olarak karşımıza çıkıyor. Bu çubuklar fabrika bölgesinde, depolarda yahut garajlarda bol ölçüde bulunuyor. 
 
Oyunun başlangıcında en çok kullanacağını yakın dövüş silahı ortasına girecek olan metal çubuklar ile zombileri alt edebilirsiniz. Bu sayede daha güzel silahlara ulaşabilirsiniz. 
 
2- Cop
 
 
Bir polis memurunun temel yakın dövüş silahı olan cop, Project Zomboid dünyasında epey sıkça karşınıza çıkacak yakın dövüş silahlarından biri. Bu silahlara zombi polisleri alt ederek, devriye otomobillerini yahut polis karakollarını araştırarak erişebilirsiniz.
 
Copların en uygun tarafı, dayanıklılığını öbür birçok kısa ve körleşmiş silahlardan çok daha yavaş kaybetmesi. Hasar olarak oyuncuları pek tatmin etmese de süratli atılımlar yapabildiğiniz için sayesinde bunu telafi ediyor.
 
3- Çekiç
 
 
 
Zombi dünyasının olmazsa olmaz yakın dövüş silahlarından biri olan çekicin, olağan, topuzlu ve daha birçok çeşidi bulunuyor. Her bir çeşit çekicin kendine ilişkin özellikleri ve istatistikleri bulunuyor. 
 
Çekiçlerin epey kısa bir menzilleri bulunuyor fakat yüksek hasar veriyor. Çekiçleri çabucak hemen her yerde bulabilirsiniz. Bu da bu çekiçleri sıkça kullanabileceğiniz manasına gelir.
 
Çekiçler çoklukla konutlardaki garajlarda ??veya konut içerisinde yer alan dolapların birinde bulunabiliyor. Çekiçler, zombileri alt etmenin yanı sıra makul eşyaların işlenmesinde de işe yarıyor. Bu nedenle çantanızda her vakit bir tane çekiç bulundurmayı unutmayın.
 
4- Levye
 
 
 
Bulabileceğiniz en yaygın uzun ve sağlam yakın dövüş silahlarından biri olan levye, Zomboid dünyasında kullanabileceğiniz en yeterli silahlar ortasında yer alıyor. Bunun yanı sıra levyeler birçok kıymetli rolü yerine getiren bir yardımcı araç niteliğinde de karşımıza çıkıyor. Barikatları, pencereleri ve daha birçok şeyi kaldırmak kaldırmak için bu levyeler kullanılabiliyor. 
 
Ortalamanın üzerinde hasara ve menzile sahip olan levyelerin vuruş suratı epey yavaş. Oyundaki en sağlam silahlardan biri olan levyeler dayanıklılığı ve fonksiyonelliği ile ön plana çıkıyor. Levyeleri depolarda, garajlarda ve daha birçok yerde bulabilirsiniz. Hatta zombilerden bile düşürebilirsiniz.
 
5- Av bıçağı
 
 
 
Oyunda birçok kısa bıçak çeşidi olsa da av bıçakları açık orta en güçlü yakın dövüş silahı. Av bıçaklarını silah depolarında bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra zombilerin üzerlerinde de bu bıçaklara rastlama talihiniz bulunuyor. 
 
Bu bıçakların suratı epey fazla ve düzgün bir hasarı bulunuyor. Ayrıca rastgele bir talihle, zombilerin başına süratli bir bıçak darbesi indirebileceğiniz özel bir hücum seçeneği de yer alıyor.
 
6- Beyzbol sopası 
 
 
 
Beyzbol sopası birden fazla zombi oyunu için ikonik bir silah olarak karşımıza çıkıyor ve Project Zomboid oyununda da bu durum farklı değil. Beyzbol sopalarını spor mağazalarında ve karşılaştığınız birçok inançlı konutta bulabilirsiniz. Louisville’in doğu kıyısında bulunan Louisville Slugger Fabrikası’nın içinde bu sopalardan çokça bulunuyor.
 
Oyundaki en âlâ uzun ve sağlam silahlardan biri olan beyzbol sopası, uygun bir vuruş suratı ile kusursuz hasara ve menzile sahip olarak karşımıza çıkıyor. Ek olarak bu sopaları, çivileyebilir ve yeniden bir başka ikonik çivili beyzbol sopalarından birine dönüştürebilirsiniz. Çivili sopaların tek dezavantajı, dayanıklılığını olağan bir sopadan daha süratli kaybetmesidir.
 
7- Balta 
 
Project Zomboid
 
 
Kalabalık zombi sürüleriyle başa çıkmak için ülkü bir silah olan baltalar, oyundaki en güçlü yakın dövüş silahları ortasında yer alıyor ve birçok çeşidi bulunuyor. Balta çeşitleri ortasında yangın baltası, el baltası ve bir tahta balta bulunuyor. Ayrıyeten bir ağaç kısmı ve bir taşla kendi taş baltanızı yapma seçeneği de yer alıyor.

Project Zomboid

 
Oyundaki tüm baltalar, tahta ve ağaç kısımları üzere temel kaynakları almak için yahut kapıları yıkmak ve ağaçları kesmek için kullanılabiliyor. 
 
Baltalar, yavaş bir vuruş suratına sahip olmasına rağmen inanılmaz hasara ve menzile sahip. Baltalar, taş balta dışında dayanıklılıklarını epey yavaş kaybeder. Taş baltalar sadece ağaç kesmek için kullanılmalı. Zira uğraş sırasında bu baltanın dayanıklılığının tükenmesi sonunuzun geldiği manasına gelir.
 
8- Pala
 
 
 
Listenin sonunda oyunda elde edebileceğiniz en düzgün dövüş silahlarından biri olan pala  Düşme oranı çok az olmasına karşın palalar, birden fazla hırdavat ve silah mağazalarından bulunabiliyor. Palalar ağaç kesmek için de kullanılabiliyor. Zombileri kolaylıkla alt etmek için palalar epeyce değer arz ediyor.
 
Palalar, tüm yakın dövüş silahları ortasında en çok hasara sahip. Birden fazla zombiyi tek vuruşta indirebilirsiniz. Çok ender bulunmalarına karşın oyunun ileri kademelerinde çantanızdan eksik olmasını istemeyeceğiniz bir silah.
 
Yakın dövüş silahlarını derlediğimiz bu listemizin burada sonuna geliyoruz. Üstte da belirttiğimiz üzere Project Zomboid oyunu şu anda erken geliştirme kademesinde ve oyuna yeni özellikler ve güncellemeler gelmeye devam ediyor. Tam sürüme ne vakit kavuşacağı şimdi bilinmiyor. Hasebiyle bu listeden sonra oyuna yeni yakın dövüş silahları eklenebilir ve seçenekler artabilir.
 
Kıyamet sonrası bir temayı işleyen Project Zomboid, ağır oynanış ayrıntılarıyla gerçekçi bir hayatta kalma kıssası sunuyor. Oyun şu anda indirim kapsamında Steam’de 21,44 TL’ye satılıyor. Olağan fiyatı ise 32,00 TL.
 
Project Zomboid hakkında eklemek istediğiniz rastgele bir şey varsa bunları yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Project Zomboid: En Uygun 8 Yakın Dövüş Silahı 2022

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

error: İçerik Korunmaktadır !!
Bizi Takip Edin