Ünlü Fon Yöneticisi: Paranızı Bitcoin ve Bunlara Park Edin!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü Fon Yöneticisi: Paranızı Bitcoin ve Bunlara Park Edin!

5 milyar dolarlık bir kripto hedge fonu kurucusu ve eski Goldman traderı, ‘tarihin en büyük Ponzi şemasının’ sancılı bir halde çözülmesine hazırlanıyor. Birden fazla varlığı neden Bitcoin (BTC)’ye taşıdığını açıklıyor. Ayrıyeten, 3 taktiksel yatırım oyununu paylaşıyor.

Paranızı Bitcoin ve Bunlara Park Edin!

Pantera Capital, Bitcoin tahsisini artırdı

Efsanevi bir kripto hedge fonu, varlıklarının birçoklarını Bitcoin (BTC)’ye taşıdı. Pantera Capital’in kurucusu Dan Morehead, “Bu projelerin birçoklarında uzun vadeli boğa eğilimini sürdürüyoruz. Çöküş sırasında aşağı istikametli riski azaltmak için daha büyük bir Bitcoin tahsisi yaptık,” diyor.

.

 

Kripto yatırımcıları keşfedilmemiş bölgeyle karşı karşıya. Bitcoin’in 2009’daki başlangıcından bu yana, büyüme ve enflasyonun ne çok sıcak ne de çok soğuk olduğu bir Goldilocks devri oldu. Artık bu farklı bir kıssa. Enflasyon süratle yükseliyor. Faiz oranları dalgalanmayla çaba etmek için artırılıyor. Ekonomik büyüme yavaşlamaya başladığında sakinliğin ufukta olması beklenen.

Bitcoin tahsisini artırmasının nedeni ne?

Paranızı Bitcoin ve Bunlara Park Edin!

Bu şiddetli ekonomik ortamla uğraş etmek için kripto ekosistemindeki en eski ve en tecrübeli oyunculardan biri olan Pantera Capital, korunmak maksadıyla çoğunlukla Bitcoin tahsisi yapıyor. Dan Morehead’in en son yenilenen durum kararı, Fed’in ataklarından kaynaklanıyor.

Morehead, “Fed burada nitekim kendi kendine bir felaket yarattı. Bu otuz beş yıllık yatırımda gördüğüm en berbat iki siyaset yanlışı,” yorumunu yapıyor. Morehead, Federal Rezerv’in faiz oranlarını çok uzun mühlet çok düşük tuttuğunu söylüyor. Bu artık agresif bir faiz artırımı programı ile düzeltilirken, konut piyasasında kalıcı bir tesir bıraktı.

 

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, faiz oranlarını düşük tutmanın yanı sıra, Fed, sisteme daha fazla likidite getiren ipoteğe dayalı menkul değerleri içeren bir tahvil satın alma programı uyguladı. Morehead, “Bu husus, tarihteki en büyük Ponzi planı tarafından gölgede bırakılıyor,” diyor. Fon yöneticisi, aşağıdaki senaryolardan en az ikisi gerçekleşene kadar Fed’in faizleri artırmayı bırakmasını beklemiyor:

  • Konut enflasyonu negatif.
  • İşsizlik oranı yüzde iki puan artıyor.
  • Çekirdek TÜFE %2,5’e yaklaştı.
  • Fed, ipotek durumlarının birçoklarını gevşetiyor.

Dan Morehead, bu ortada gevşemenin sancılı bir süreç olacağını söylüyor. Bu yüzden, faiz oranı hareketlerine daha az maruz kalan varlıklara tahsis etmek istiyor. Morehead, “Çok yakında, bu makro dislokasyonun travması uyuştuğunda, yatırımcılar yeni parayı nereye koyacaklarını değerlendirecekler” diyor.

Sabırlı bir yatırım stratejisi nasıl olur?

1) Emtialara yatırım yapmak

Paranızı Bitcoin ve Bunlara Park Edin!

Morehead, “42 yılın birinci yükselen faiz ortamında, Fed yanılgılarını çözerken düşmesi gerekmeyen şeylere yatırım yapmak için bir çabuk olacak. Blockchain ve öteki emtialar, büyük oranda artan faizlere sahip bir dünyada muhtemelen saklanacak tek yer,” diyor.

Paranızı Bitcoin ve Bunlara Park Edin!

Morehead’in fonları bilhassa kriptoya odaklanıyor. Bunun yanında, emtialar, ziraî emtialar, petrol, altın ve Blockchain’i bu ortam için uygun yatırımlar olarak vurguluyor. Pantera takımı daha evvel Bitcoin (BTC)’nin faizlerden ayrılmasını bekliyordu. Şimdiye kadar bu mevzuda yanıldıklarını kabul ediyorlar. Bitcoin, faizler bu yılın başında yükselmeye başladığından beri %60 düştü. Lakin Morehead, faizlerden ayrışmaya yıllar yerine aylar kaldığına inanıyor.

2) Bitcoin’de riskten korunma

Bitcoin’e geçmenin bir diğer nedeni, gerilim vakitlerinde öbür küçük kripto para ünitelerinden daha düzgün performans gösterme eğiliminde olması. Morehead, “Bu dinamik, 2017-19 kripto kışında, yatırımcıların daha yüksek beta tokenlerinden risk aldığında gerçekleşti” diyor. Morehead, şu açıklamayı yapıyor:

Varlıklarımızın büyük bir kısmını Mayıs ayı sonlarında Bitcoin’e yatırdık. Piyasa toparlanmaya başladığında, bu daha düzgün performans göstermeye devam edecek.

Paranızı Bitcoin ve Bunlara Park Edin!

3) Altcoin’lerden uzak durmak

Morehead, daha yüksek risk, daha yüksek ödül altcoin’lerine dönmeden evvel piyasanın tabanı görmesini bekliyor. Morehead, “Sıvı tarafına daha fazla bakarsanız, benim görüşüme nazaran altcoinler, muhtemelen en azından yıl sonuna kadar Bitcoin ve ETH’den daha düşük performans gösterecek” dedi.

Paranızı Bitcoin ve Bunlara Park Edin!

4) Erken basamak ve geç evre VC

Dan Morehead’in grubu altcoin’lerden uzak durmayı tercih ediyor. Bununla birlikte, hala erken basamaklarda token kapma fırsatlarını yakalıyorlar. Morehead, “En yeterli yatırımlarımızdan kimileri bu profili karşıladı: Token mutabakatı, erken kademede yatırım ve ayı piyasası” diyor.

Paranızı Bitcoin ve Bunlara Park Edin!

Ancak, yüksek değerlemelere sahip geç basamaklarda şirketlere karşı temkinli davranıyorlar. Morehead, “Girişim tarafındaki tohum tipleri hala ekseriyetle değerli. Öte yandan token tarafındaki tohum cinsleri şu anda düşük kıymette. Sonuç olarak, token tarafında başlangıç ​​turlarına çok daha fazla dağıtıyoruz,” diyor. Morehead’e nazaran, önümüzdeki altı ile dokuz ay içinde, özel piyasalarda fiyatların yükseleceğini düşünüyor. Bu yüzden, yatırım yapmak için en uygun vakit olduğunu söylüyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ünlü Fon Yöneticisi: Paranızı Bitcoin ve Bunlara Park Edin!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

error: İçerik Korunmaktadır !!
Bizi Takip Edin