Bu Altcoin’de Sorunlar Büyüyor: Paranız Kaybolabilir!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu Altcoin’de Sıkıntılar Büyüyor: Paranız Kaybolabilir!

Mart ayının sonlarında, Axie Infinity için inşa edilmiş bir Ethereum side chain olan Ronin, tarihi bir hack saldırısının kurbanı oldu. Ronin Bridge, toplam bedeli 600 milyon doları aşan 173.600 ETH ve 25.5 milyon USDC kaybetti. Daha sonra başarılı bir telafi süreciyle fonlar ve güvenlik açıkları yamandı. Fakat altcoin projesindeki sonlar devam ediyor.

Paranız Kaybolabilir

Ronin Bridge’de fonlar inançta mi?

Cumartesi günü Axie Infinity, Ronin Bridge üzerinde birtakım yanlışlar tespit ettiğini açıkladı. Axie Infinity grubu, Ethereum Blockchain’de yapılan transferler sırasında kimi fonların sıkışmasına neden olan bilinmeyen bir sıkıntıyla karşılaştıklarını söylüyor. Axie Infinity grubu fonların kaybolmadığını, lakin köprü tekrar açıldıktan sonra şu anda tekrarlayan bir sorun nedeniyle sıkışıp kaldığını sav ediyor. Duyurunun bir kısmı şunları içeriyor:

 

Ethereum Blockchain’den kimi fonların sıkışmasına neden olan köprüyle ilgili bir sorun belirledik. Sonuç olarak, fonlar Ronin cüzdanınıza teslim edilmez lakin kaybolmaz. Sorunu belirledik ve üzerinde çalışıyoruz. Tahlil, köprüde bir güncelleme yapmamızı gerektiriyor. Doğrulayıcıların takviyesiyle sürece başladık. Güncellemenin önümüzdeki hafta sonuna hakikat yayınlanmasını bekliyoruz.

Paranız Kaybolabilir

 

Ancak Ronin Network, yakın tarihli bir blog yazısında, direkt Ronin Bridge’in kontrat adreslerine gönderilen fonların kalıcı olarak kaybedileceği konusunda uyardı. Bu esnada Ronin (RON) fiyatı %1 civarında hafif dalgalı süreç görüyor.

Paranız Kaybolabilir

 
Paranız Kaybolabilir

Ronin Bridge, yayınlandık sonra altcoin projesi problemlerle karşılaşıyor

Axie Infinity, 2 Temmuz’da Ronin Bridge’de meydana gelen sıkıntıları topluluk ile paylaştı. Ethereum’dan transferler sırasında kimi fonların sıkışmasına neden olan tekrarlayan meselelerle ilgili bir tweet attı. Artık grup problemleri tespit ettiğini söylüyor. Axie Infinity grubu, şu anda sorunu çözmek için validatörlerle çalışıyor. Köprü için, büyük olasılıkla 10 Temmuz’a kadar hazır olacak bir güncelleme gündemde. Güncelleme yayınlanana kadar fonların askıda kalması beklenmektedir.

Paranız Kaybolabilir

Altcoin’de Problemler Büyüyor

Axie Infinity, sorunun Ronin Bridge’in yine açılmasından bu yana sırf iki sefer gerçekleştiğini tez ediyor. Lakin, gelecekte bu tıp meselelerin ortaya çıkıp çıkmayacağını iddia etmek güç. Ayrıyeten platform, güncellemeden sonra sıkışmış fonların belirlenen Ronin cüzdanına gönderileceğini söylüyor.

Axie Infinity’nin 1 Temmuz’da Land staking’i başlatmasından sonra oyuncuların staking yoluyla AXS kazanma fırsatı oldu. Aslında, 16.794 yerden 13.005’i şimdiden stake havuzlarına bağlandı.

Ronin kalıcı fon kaybına karşı bu hususlarda uyarıyor

Ronin Network daha evvel yeni Ronin Bridge’e sırf Ronin Bridge UI üzerinden para yatırma ve çekme süreçleri için kullanılması gerektiği konusunda uyarmıştı. Direkt Ronin Bridge’in kontrat adreslerine para göndermeye çalışan kullanıcılar kalıcı olarak kaybedilecek. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, 28 Haziran tarihli bir blog yazında Ronin Bridge, şunları yazdı:

  • Tüm kullanıcı fonları, yeni köprü tarafından büsbütün 1:1 oranında desteklenmektedir.
  • Bir iç kontrolü ve iki dış kontrolü (Verichains, Certik) muvaffakiyetle gerçekleştirdik.
  • Land Staking’i bu hafta yayınlama yolundayız.
  • Yeni köprü tasarımı, büyük kuşkulu para çekme süreçlerini durdurarak. Bu köprünün güvenliğini artıran bir acil durum planı olarak bir devre kesici sistemi içerir.
  • Türk Genci Twitter Hesabı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bu Altcoin’de Problemler Büyüyor: Paranız Kaybolabilir! Ronin Bridge, toplam bedeli 600 milyon doları aşan 173.600 ETH ve 25.5 milyon USDC kaybetti.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

error: İçerik Korunmaktadır !!
Bizi Takip Edin