Milyarderlerin Aldığı Altcoin’e Dava Açıldı! İşte Detaylar

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Milyarderlerin Aldığı Altcoin’e Dava Açıldı! İşte Detaylar.

Kripto alanı beklenmedik dönüşlerle dolu. Davalar, beklenmedik fiyat hareketleri, iflaslar… Piyasa her şeye şahit oldu. Örneğin XRP, SEC ve Ripple davası devam ederken “kayıtsız menkul kıymet” etiketiyle boğuşmaya devam ediyor. Görünüşe nazaran XRP’ye bu açıdan bir arkadaş çıktı. Tanınan altcoin Solana (SOL), menkul değer olmakla suçlandı. İşte detaylar…

Milyarderlerin Aldığı Altcoin’e Dava Açıldı! İşte Ayrıntılar 2022

Altcoin SOL da menkul değer olmakla suçlanıyor

SOL yatırımcısı Mark Young, geçtiğimiz günlerde Kaliforniya federal mahkemesinde dava açtı. Küme davasında Young, ağın kurucusunu ve yöneticilerini SOL’den yasa dışı olarak faydalanmakla suçluyor. Ayrıyeten, SOL’u kapsamlı bir halde merkezileştirilmiş bir kripto para ünitesi olmakla suçlamaya devam etti. Bu durum, yatırımcıların portföylerini düşürürken, varlığın yapımcılarına da yarar sağladı. Dava evrakında aşağıdaki tabirler yer aldı:

Milyarderlerin Aldığı Altcoin’e Dava Açıldı! İşte Ayrıntılar 2022

 

SOL menkul değerleri satın alan alıcılar, ortak bir teşebbüs olan Solana’ya para yatırmış yahut bedelli hizmetler vermiştir. Alıcılar; Solana Labs ve Solana Vakfı’nın, Bitcoin ve Ethereum’a rakip olacak ve Blockchain’deki süreçler için kabul edilen çerçeve haline gelecek bir Blockchain ağı kurma eforlarına dayanan makul bir kâr beklentisine sahiptir.

Milyarderlerin Aldığı Altcoin’e Dava Açıldı! İşte Ayrıntılar 2022

Milyarderler

Davada ismi geçen tüm sanıklar Solana Labs, Solana Vakfı, Solana CEO’su Anatoly Yakovenko, Multicoin Capital Management, Multicoin Yönetici Ortağı Kyle Samani ve FalconX ticaret platformuydu. Ayrıyeten, dava Roche Freedman LLP tarafından denetlenmektedir. Birebir firma Binance.US’a karşı açılan bir davada yatırımcıları temsil ediyor.

Milyarderlerin Aldığı Altcoin’e Dava Açıldı! İşte Ayrıntılar 2022

Davada, Solana ağındaki kesintiler vurgulandı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Solana ağı yıl boyunca yaklaşık 12 kesinti yaşadı. Bu, ağın saatlerce kapalı kalmasına neden oldu. Birebir formda, Young, kesintilerin, ağın hayli merkezi olduğunu gösterdiğini sav etti. Buna ek olarak Young, varlığın halka açık satışından evvel çok sayıda SOL token satışı olduğunu da kaydetti. Bunun dışında Multicoin ve FalconX, milyonlarca dolarlık SOL’u satmasıyla suçlandı.

 

Davada, Solana ekosistemine ağır yatırım yapan büyük bir kripto risk sermayesi şirketi olan Multicoin’in, Solana Blockchain’inin teknik problemlerine karşın tokeni “acımasızca” teşvik ettikten sonra kişisel yatırımcılara “milyonlarca dolarlık SOL sattığını” söyledi. Dava, sav edilen bu satışın FalconX OTC masalarından geçtiğini söyledi. Young’ın hukuk firması Roche Freedman da kısa müddet evvel Terra patlaması sırasında yatırımcıları aldatıcı olduğu teziyle Binance.US’a dava açmıştı.

Sanıkların hiçbiri açıklama yapmadı. Ayrıyeten davayı kamuoyu önünde kabul etmedi. Fakat, Solana yatırımcıları davanın gidişatını bekliyor. Ek olarak, davadan etkilenmeyen SOL, yüzde 1,74 arttı. Şu anda 36,70 dolardan süreç görüyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Milyarderlerin Aldığı Altcoin’e Dava Açıldı! İşte Ayrıntılar 2022

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

error: İçerik Korunmaktadır !!
Bizi Takip Edin