Kriz Kâhini Uyardı: Bitcoin Çöküşü O Aşamada!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriz Kâhini Uyardı: Bitcoin Çöküşü O Aşamada!

Geçmişte piyasanın çalkantılı olduğu periyotlarda gerçek iddialarda bulunan bir analist, Bitcoin çöküşü hakkında konuştu. Buna nazaran Scion Asset Management’ın kurucu ortağı Michael Burry, fikirlerini söz etmek için Twitter’a gitti. İşte ayrıntılar…

.

“Bitcoin (BTC) çöküşünün daha yarısındayız”

Twitter paylaşımında Michael Burry, Bitcoin çöküşünün şimdi yarısında olduğumuzu kestirim ettiğini söyledi. Akabinde klâsik finans piyasalarından ve bu piyasaların BTC ile olan bağından bahsetti. Buna nazaran Burry,  S&P 500, Nasdaq ve BTC fiyatlarındaki büyük düşüşe dikkat çekti. Kripto para piyasasının birden çok kere daralmadan geçtiğini söyledi. Akabinde, bu daralmaların piyasada “sıkıştırma kazancı” yarattığını tabir etti. Burry’nin kelamları piyasa tarafından dikkatle takip ediliyor, zira analist daha evvel birkaç krizi bildi. Buna nazaran Michael, 2008’in yüksek faizli mortgage krizini hakikat bir halde kestirim etti. Ayrıyeten bu krizden büyük oranlarda kâr elde ederek ün kazandı.

 
Kriz Kâhini Uyardı: Bitcoin Çöküşü O Aşamada!

Michael Burry’nin piyasa tahminleri

Kriz Kâhini Uyardı: Bitcoin Çöküşü O Aşamada! Burry, enflasyonun artmasının akabinde S&P 500’ün %25-26, NASDAQ’ın %34-35 düştüğünü söz etti. Akabinde dijital altın olarak tanınan BTC’nin bu yıl %64-65 oranında bedel kaybettiğini söyledi. Burry’ye nazaran, klasik ve kripto para piyasalarındaki düşüşlerin temel nedeni, sıkıştırmalardı. Burry, Son zamanlardaki kamçı tesirinden de bahsetti. Ona nazaran bu tesir, FED’i faiz oranlarını revize etmeye zorlayacak. Kamçı tesiri, bir varlık stokuna yol açan talebin yanlışlı bir biçimde fazla kestirim edilmesi manasına geliyor. Buna göre Burry, tesirden kaynaklanan deflasyonist darbelerin Tüketici Fiyat Endeksi’nde ortaya çıkacağını varsayım ediyor. Ayrıyeten bunun FED’in niceliksel sıkılaştırmasını bilakis dönmesine yol açacağını öngörüyor.

Bitcoin ve altcoin’leri gelecekte ne bekliyor?

Kriz Kâhini Uyardı: Bitcoin Çöküşü O Aşamada! Personal Consumption Expenditures datalarına nazaran, temel Ferdî Tüketim Harcamaları %4,7 olarak hesaplandı. Bu oran, birçok ekonomistin Mayıs ayında yaptığı iddialarla uyuşmuyor. %4,7 Mayıs iddialarına nazaran %0,3 daha az artış manasına geliyor. Bu data, güç ve gıdayı hesaba katmıyor. Lakin, soğuyan enflasyon için yeterli bir gösterge misyonu görüyor. TÜFE’nin dünya genelindeki yüksek popülaritesini herkes biliyor. Lakin FED, enflasyon düzeyini ölçmek için PCE bilgilerini kullanmayı tercih ediyor.

Kriz Kâhini Uyardı: Bitcoin Çöküşü O Aşamada! Tüm bu datalara nazaran Bitcoin ve genel piyasa, muhtemelen on yılın en makus çeyreğiyle yüzleşecek. Buna nazaran BTC’nin %58’lik düşüşü 2011’in 3. çeyreğinden bu yana en büyük düşüş olarak yerini aldı bile. Merkez bankalarının yüksek enflasyon dataları açıklamaları ve bu nedenle faizi artırmaları en büyük düşüş faktörleri olarak görülüyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere bu ay, GBTC ve SEC davasındaki SC kararı, TÜFE açıklaması ve akabinde ikinci çeyrek açıklaması gerçekleşecek. Bu nedenle Temmuz ayının kripto topluluğu için kilit değerde olacak.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kriz Kâhini Uyardı: Bitcoin Çöküşü O Aşamada!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

error: İçerik Korunmaktadır !!
Bizi Takip Edin