Bazı Öngörüleri Çıkan Analist: Bitcoin Önümüzdeki 6 Ayda…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Bazı Öngörüleri Çıkan Analist: Bitcoin Önümüzdeki 6 Ayda….

İsabetli iddialarıyla bilinen Mike McGlone, önümüzdeki ayların Bitcoin ve kripto para piyasası olumlu olacağını söylüyor. Kıdemli Bloomberg analisti, birinci yarının kripto piyasasındaki aşırılıkları temizlemekle ilgili olduğuna inanıyor.

Öngörüleri Çıkan Analist

Mike McGlone’a nazaran Bitcoin ve kripto para piyasasını hoş günler bekliyor

Öngörüleri Çıkan Analist

Önde gelen Bloomberg emtia stratejisti Mike McGlone, bir dizi tweet’te kripto piyasasına ait yıl ortası genel bakışını paylaştı. Her şeyden evvel analist, kripto para piyasasının mevcut durumunu 2000-2002 borsa durumuyla karşılaştırıyor. O vakitler, internet teknolojilerinin kitlesel olarak yayılmasının bir sonucu olarak piyasada dot-com balonu oluştu.

Öngörüleri Çıkan Analist

 

Ancak piyasanın temizlenmesi ve “deflasyonu”ndan sonra, en zayıf iştirakçilerden kurtulan bu pazar kısmı, finansal sistemde daha temel bir rol üstlenebilir ve kök salabilir hale geldi. McGlone’un görüşüne nazaran, yılın birinci yarısında gördüğümüz şey aşırılıklardan arındırılmış bir şey. Bugün paylaştığı bir tweet’te analist şunları söylüyor:

Kriptolarda ortak bir tema, ayıyı kucaklamak ve bilhassa 2000-02’nin patlayan internet balonuna misal formda kurumsal ve uzun vadeli odaklı daha uygun bir finansal sistem oluşturmaktır. Fazlalıkları temizlemek, birinci yarıdaki tüm risk varlıklarının durumuydu.

Öngörüleri Çıkan Analist

 

Daha geniş bir görüş sağlamak için analist, ABD GSYİH’sına karşı Wilshire5000 oranının bir grafiğini paylaştı. Bunu toplam kripto piyasası kapitalizasyonu eğrisi ile karşılaştırdı. Warren Buffett tarafından popülerleştirilen bu grafik, makul bir anda değerlemelerin hangi düzeylerde olduğunu gösteriyor. Böylelikle tüm finansal piyasaların mevcut durumunun 2000’li yılların başı ve sonlarındaki krizlere çok benzediğini görüyoruz. Yatırımcılar, analistin grafiğini inceleyerek, kriz noktalarına şimdi yeni indiğimizi görebilirler.

Öngörüleri Çıkan Analist

Duyarlı yatırımcıların optimist olma hakkı vardır

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere McGlone, dikkatli yatırımcıların yakın gelecekte kazanacaklarını söylüyor. Analist, yılın ikinci yarısında ödül/risk açısından güzel konumların olacağını belirtiyor. McGlone ayrıyeten, optimist varsayımlarını Bloomberg Crypto Index’in 2018 50 ve 100 haftalık hareketli ortalamalara dayandırıyor. Birebir vakitte, BTC indiriminin geçmiş temellere emsal olduğunu söylüyor.

Öngörüleri Çıkan Analist

Bu endeks Bitcoin’in fiyat hareketlerini “öngörüyor”, işte nedeni

Diğer yandan, DXY endeksi, USD’nin bir yabancı para ünitesine karşı büyümesini gösterir. Bu nedenle, ABD Dolarının gerçek “gücünü” belirlemek için ana araçlardan biridir. Beklendiği üzere, DXY’nin büyümesi çoklukla başka varlıkları aşağı çekiyor. Zira bedelini kaybetmeyi bırakan ve tahvillerle istikrarlı bir gelir sunan para ünitesini desteklemek daha mantıklı.

IntoTheBlock tarafından sağlanan korelasyon grafiğine nazaran Bitcoin, DXY ile son derece güçlü bir negatif korelasyon gösteriyor, bu nedenle varlık büyüdükçe Bitcoin ve öbür riskli varlıklar düşüyor.

 

Bitcoin’in hareketini büyük ölçüde etkileyen ve birebir vakitte ABD Doları endeksi ile negatif bir korelasyona sahip olan teknoloji paylarının hareketine bakarsak, korelasyon tekrar inançlı bölgeye eğilim gösteriyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kimi Öngörüleri Çıkan Analist: Bitcoin Önümüzdeki 6 Ayda… 2022

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

error: İçerik Korunmaktadır !!
Bizi Takip Edin