Haftalık Bitcoin Tahmini Çıktı: İşte Beklenen Seviyeler!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Haftalık Bitcoin İddiası Çıktı

Haftalık Bitcoin Varsayımı Çıktı: İşte Beklenen Seviyeler!

Bitcoin 2022’nin birinci yarısını geride bıraktı. Rekor negatif getirilerle, analistler bilhassa belli bir dayanak düzeyi ihlal edilirse düşüş devam etmesini bekliyor. Bu takviye düzeyi BTC’nin bahtını belirleyebilir…

2022’nin ikinci yarısı için Bitcoin seviyeleri

Haftalık Bitcoin İddiası Çıktı

Bitcoin fiyatı 2. çeyrekte %56 düşerek, 11 yılındaki en yüksek negatif ikinci çeyrek getirisini kaydetti. Bu esnada, 200 haftalık SMA’nın altında yaklaşık 22.500 dolara düşerek dar bir aralıkta süreç gördü. Bitcoin fiyatının direnç olarak vazife olan MA çizgisine yansısı, yükseliş durumunun gücünü gösterirken, 19,065 dolarlık dayanak düzeyi ayıların niyetlerini ortaya çıkarıyor.

.

 

Bitcoin fiyatının kabaca 23.480 doları takviyeye çevirdiğini varsayarsak, alıcıların denetimde olduğunu gösterecektir. Bu hareket tıpkı vakitte bir toparlanma rallisinin oyunda olduğunu da ortaya çıkaracak.

Haftalık Bitcoin İddiası Çıktı

Böyle bir durum, BTC’nin bir sonraki kuvvetli pürüze 29.563 dolardan yükselişine devam edeceğini düşündürecek. Bitcoin için işlerin karmaşıklaştığı yer burası. Analist Akash Girimath’a nazaran, üstte belirtilen direncin üzerinde belirleyici bir hareket, Bitcoin fiyatının 2022’nin en yüksek süreç hacmi denetim noktasına (POC) 38.990 dolardan ulaşmasının yolunu açacak. Bununla birlikte, genel olarak düşüş eğilimi hala baskın ve yalnızca 52.000 doların üzerinde bir haftalık mum çubuğu daha yüksek bir tepe yaratacak ve uzun vadeli bir geri dönüşü teyit edecektir.

On-chain metrikler Bittcoin fiyatı hakkında neler söylüyor?

Haftalık Bitcoin İddiası Çıktı

Bu yükseliş görünümünü pasif bir biçimde on-chain metriklerle destekleniyor. Borsalardaki BTZ arzı, son iki hafta içinde 1,94 milyondan 1,8 milyona düşüş gösteriyor. Bu %7.2’lik düşüş, yatırımcıların BTC’lerini borsalardan çektiğini ortaya koymaktadır. Böylelikle Bitcoin için yükseliş gösteren tesirli satış tarafı baskısını azalttığı söylenebilir.

 

Potansiyel Bitcoin taban oluşumu

Haftalık Bitcoin İddiası Çıktı

Bir sonraki indikatör, tarihi bir bakış açısından bir taban oluşabileceğini gösteren Net Gerçekleşmemiş Kâr/Zarardır (NUPL). Lakin, grafiğe süratli bir bakış, taban oluşumunun bir periyot boyunca gerçekleştiğini gösteriyor. Ayrıyeten, yalnızca bir dönüm noktası olmadığı ortaya çıkıyor.

NUPL indikatörü, göreli gerçekleşmemiş kârı ve izafî gerçekleşmemiş ziyanı olan yatırımcıları ortasındaki farkı ölçer. Sonuç, piyasa hassaslığını temsil etmek için kullanılmaktadır. NUPL’nin sayısal pahasındaki kayma, yatırımcıların hislerini anlamak için kullanılabilir. Bu da, piyasanın zirve ve taban vakitlerini belirlemeye yardımcı oluyor.

NUPL, yatırımcıların “Açgözlülük” basamağına girdiğini tespit ettiğinde piyasa ekseriyetle tepetaklak olur. Bu hareketin bir sonucu olarak, fiyat düzeltmeleri çoklukla sürat kazanır. Bu da piyasa hassaslığını Açgözlülükten İnkara, İnkardan Korkuya, Dertten Dehşete ve Kaygıdan Teslimiyete kaydırır.

Kapitülasyon tipik olarak döngünün tabanını gösterir

Haftalık Bitcoin İddiası Çıktı

Bitcoin fiyatı ATH düzeyi 69.000 dolardan 30.000 dolara düşerken, NUPL açgözlülükten endişeye kaydı. BTC fiyatında Haziran 2022’de 30.000 doların altına bir öteki düşüş, piyasa hassaslığının kourkudan kapitülasyona dalışını gördü.

Bu indikatörün son on yıldır hakikat sonuç verdiğini belirmekte yarar var. Ayrıyeten, BTC yatırımcılarının her döngü için çoklukla tabanları işaret eden teslim olduklarını gösteriyor. Bununla birlikte, farklı bir müşahede, her döngüde kapitülasyon müddetinin ve büyüklüğünün azaldığıdır. Bu nedenle, NUPL’nin mevcut pozisyonu, bir piyasa tabanının içinde olduğunu kesin olarak söyleyemez. Lakin en azından taban oluşum sürecinin başladığı varsayılabilir.

Yukarıdaki hacim profili indikatörü, 19,065 dolarlık dayanak düzeyinin çok kıymetli bir nokta olduğunu gösteriyor. Bu düzeyin bir dökümü, yüksek hacimli düğümlerin olmaması nedeniyle % 36’lık bir düşüşün 11.898 dolara düştüğünü gösteriyor.

Haftalık Bitcoin İddiası Çıktı

Bununla birlikte, yatırımcılar birtakım durumlarda 15.551 dolar ve 13.575 dolar takviye tabanlarında bir yavaşlama bekleyebilirler. Ayılar 19.065 dolarlık desteği kırmayı başarırsa, analiste nazaran 12.000 dolarlık ruhsal düzeye mümkün görünüyor.

Öte yandan, Bitcoin fiyatının aylık getirileri, ikinci çeyreğin tek haneli getirilerin mümkün olduğu bir çeyrek olduğunu gösteriyor. Fakat, yaklaşan üçüncü çeyrek çok daha berbat ve ortalama -%5.4 getirisi var. Bu nedenle, BTC’nin üçüncü çeyrekte ralli yapmasını beklemek pek mümkün görünmüyor.

Haftalık Bitcoin İddiası Çıktı

Özetlemek gerekirse, 19.065 doların altına yakın haftalık bir mum çubuğu, Bitcoin fiyatı için çöküşü tetikleyecek ve şiddetli bir biçimde 12.000 dolara yahut daha düşük bir düzeye inmesine neden olacak. Analiste nazaran yatırımcılar, ayı piyasasının sona erdiği varsayımına dayalı olarak kaldıraçlı long durumlar açarken dikkatli olmalı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Haftalık Bitcoin İddiası Çıktı: 2022’nin İkinci Yarısı İçin Bitcoin Seviyeleri

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

error: İçerik Korunmaktadır !!
Bizi Takip Edin