Gözünüz Bu 3 Grafikte Olsun: Bitcoin, XRP ve ETH Bu Seviyelere Gidebilir!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gözünüz Bu 3 Grafikte Olsun: Bitcoin, XRP ve ETH Bu Düzeylere Gidebilir!

Kripto para piyasası karamsarlık ve makro faktörler nedeniyle kıymet kaybetmeye devam ediyor. Piyasa şartları bu halde devam ederse, 2022 yazı epey düşük fiyatlarla sona erecek. Fakat Bitcoin, Ripple ve Ethereum için teknik grafikler, değişik sonuçlar veriyor. Gelin birlikte bakalım.

Gözünüz Bu 3 Grafikte Olsun

Bitcoin fiyat grafiği korkutucu sinyaller veriyor

Yazının yazıldığı sırada Bitcoin fiyatı, 19.350 dolardan süreç görüyor. Ayılar, Haziran ayının son günlerine yanlışsız, 19.942 dolardan aylık bir kapanış yapmak için kâfi güçle ortaya çıktı. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere bu, ruhsal 20.000 dolar düzeyinin altına denk geliyor. Aylık kapanış artık Mayıs 2021’den bu yana ikinci en büyük düşüş mumu olma özelliği taşıyor. Aslında bu bilgi, önümüzdeki aylarda Bitcoin fiyatı için daha düşük maksatlar düşünmemizin gerekliliğini ortaya koyuyor. BTC fiyatı için 18.750 dolar ve 17.300 dolar, göz önünde bulundurulması gereken kilit düzeyler olacak.

 
Gözünüz Bu 3 Grafikte Olsun

Düşüş eğiliminin geçersiz kılınması, 23.500 doların üzerinde bir kırılmaya dayanıyor. Boğalar 23.000 dolar orta bariyerini aşabilirse, trend yine yükselişe dönecektir. Bu noktada, 31.000 dolara hakikat ralli mümkün. Buna nazaran BTC fiyatı, mevcut bedelinden %60’lık bir yükseliş gerçekleştirme potansiyeli de taşıyor.

Gözünüz Bu 3 Grafikte Olsun

Ethereum (ETH) fiyatı ana takviyesi test ediyor

Ethereum fiyatı, yazı yazılırken 1.047 dolardan süreç görüyor. ETH, bir Fibonacci düzeltme aracının Haziran ayındaki en düşük ve en yükseği olan 881 dolar 1.233 dolar civarında seyrediyor. Buna nazaran ETH fiyatı, geçmişte elde ettiği kârın %50’sini kaybetti. Yani boğalar, mevcut fiyat düzeylerinden bir ralli yapamayabilir. Bu senaryoda ayılar, 18 Haziran’ın en düşük düzeyi olan 890 dolar ve potansiyel olarak 700 doları hedefleyecektir. 21 günlük hareketli ortalama, 200 haftalık hareketli ortalamaya yanlışsız düşüyor. Bununla birlikte, bir Death Cross modeli devam ediyor. Kaygı ve Açgözlülük Endeksi tarihsel düzeyleri tekrar ziyaret ederken bu değerli hareketli ortalamalar çarpışıyor. Bu nedenle, Bitcoin ve altcoin piyasasının hissi, bir bütün olarak daha karışık hale geliyor.

Gözünüz Bu 3 Grafikte Olsun

Ethereum fiyatının düşüşü geçersiz hale getirmek için, 1.284 doların üzerinde bir kırılma yapması gerekiyor. Boğalar bu seviyeyi geçebilirse, mevcut ETH fiyatından %100 artışla sonuçlanan 2.100 dolara kadar yükselebilmeleri mümkün.

Gözünüz Bu 3 Grafikte Olsun

 

Ripple (XRP) fiyatı yükseliş tabanını kaybediyor

Haziran ayı kripto piyasası, son derece değişken haberlerle sarsılmaya devam ediyor. Bu nedenle XRP fiyatı, yükselişine devam edemeyecek üzere duruyor. Ayılar inançlı bir biçimde %50 ve %61,8 Fibonacci Geri Çekilme düzeylerini aştı. Bu geri çekilme düzeyleri Haziran ayının en düşük düzeyi 0,28 dolar ve aylık en yüksek düzeyi 0,38 dolara tekabül ediyor. Bu nedenle teknik göstergeler, hype’ın sona erdiğini gösteriyor. XRP fiyatı, kısa vadede 0,28 dolarlık en düşük düzeyleri hedefliyor üzere duruyor. Bununla birlikte analistler, Ripple fiyatı için uzun süredir 0,20 dolarlık bir düzey iddia ediyor. Bu nedenle yatırımcıların, ikinci muhtemel maksat olarak 0,20 dolar civarında bir tasfiyeyi düşünmelerinde yarar var. Yani XRP, Bitcoin ve ETH üzere düşüş hissi taşıyor.

Düşüş eğiliminin geçersiz kılınması, lakin 0,39 doların üzerinde bir ihlalle mümkün. Yani Ripple’ın 0,39 dolar bariyerindeki bir sonraki teşebbüsü, 0,51 ABD dolarına yanlışsız bir boğa rallisini tetikleyebilir. Bu gerçekleşirse, XRP fiyatından %63 artış mümkün.

Türk Genci Twitter Hesabı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Gözünüz Bu 3 Grafikte Olsun: Bitcoin, XRP ve ETH Bu Düzeylere Gidebilir!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

error: İçerik Korunmaktadır !!
Bizi Takip Edin