Google, Facebook, Microsoft ve NVIDIA, Yapay Zekâ için Güçlerini Birleştirdi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Google, Facebook, Microsoft ve NVIDIA, Yapay Zekâ için Güçlerini Birleştirdi.

PyTorch Vakfı, teknolojide çığır açan AI çerçevesi (AI framework) odaklı çalışmalar için Meta (Facebook), AMD, AWS, Google Cloud, Microsoft ve NVIDIA vasıtasıyla Linux Vakfı olarak tek bir çatı altında birleşti.

Yapay zekadaki ilerlemeyi hızlandırmak için Linux Vakfı bünyesinde PyTorch Vakfı’nı başlatmak için bir ortaya gelen bu donanım satıcıları ve bulut şirketleri, birebir vakitte konferanslar ve eğitim kursları yoluyla takviye sağlayacak ve iş ve eser pazarlamasından PyTorch ile ilgili başka teşebbüslerin yönetilmesinden de sorumlu olacak.

Google

Yeni kurulan PyTorch Vakfı hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler Meta’nın duyurusunu görebilirler. Yeni vakfın web sitesini de pytorch.org/foundation adresinden ziyaret edebilirsiniz.

AMD de bugün kendi duyurusunu yaptı ve çeşitli bilgi süreç motoru yetenekleri ve açık yazılımlar alanında uzmanlık sağlama konusundaki niyetlerini lisana getirdi. Şirketin basın bülteni, yapay zeka ve PyTorch içindeki takviye ile ROCm potansiyellerinden de bahsediyor.

  • Yapay zekadaki ilerlemeyi hızlandırmak için PyTorch, Linux Vakfı çatısı altında yeni, bağımsız bir PyTorch Vakfına taşınıyor.
  • Proje , vakitle genişleme niyetiyle AMD, Amazon Web Services, Google Cloud, Meta, Microsoft Azure ve Nvidia’dan temsilcilerden oluşan çeşitli bir idare heyeti ile Linux Vakfı’na katılacak. PyTorch Vakfı, teknolojinin sorumlu bir temsilcisi olarak hareket edecek ve konferanslar, eğitim kursları ve öbür teşebbüsler yoluyla PyTorch’u destekleyecektir.
  • Vakfın misyonu, PyTorch ile açık kaynaklı, satıcıdan bağımsız projelerden oluşan bir ekosistemi teşvik ederek ve sürdürerek AI araçlarının benimsenmesini sağlamaktır. Bu yenilikleri herkes için erişilebilir kılmak için son teknoloji araçları, kütüphaneleri ve başka bileşenleri demokratikleştirecektir.
  • PyTorch Vakfı, PyTorch ve ilgili ekosistemin iş ve eser pazarlamasına odaklanacak. Geçiş, farklı teknik yönetişim yapısı da dahil olmak üzere PyTorch’un kodunda ve temel projesinde rastgele bir değişiklik gerektirmeyecek.
  • Meta, PyTorch’a yatırım yapmaya ve şirketteki yapay zeka araştırma ve üretim uygulamaları için birincil çerçevemiz olarak kullanmaya devam edecek.
Google

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Google, Facebook, Microsoft ve NVIDIA, Yapay Zekâ için Güçlerini Birleştirdi 2022

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

error: İçerik Korunmaktadır !!
Bizi Takip Edin