Önümüzdeki Aylarda Fiyatını Katlayacak 5 Altcoin Açıklandı! 

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Önümüzdeki Aylarda Fiyatını Katlayacak 5 Altcoin Açıklandı! 

Fiyatını Katlayacak 5 Altcoin

Blockchain teknolojisinin, katkıda bulunanların katkılarını sürdürmeye teşvik edildiği sağlam, merkezi olmayan belge paylaşım ağları oluşturmak için kullanılması mümkün. Token tabanlı bir ödül düzeneği sayesinde hizmetlerini ağa sunan her vakit kâfi sayıda node vardır. Kripto uzmanı Will Izuchukwu, Temmuz 2022’de izlenecek en düzgün 5 Filesharing (Dosya Paylaşım) altcoin projesini inceliyor. Biz de uzmanın anlatımıyla paylaşımlarını okuyucularımız için hazırladık.

Fiyatını Katlayacak 5 Altcoin

İlk altcoin projesi Storj (STORJ)

Fiyatını Katlayacak 5 Altcoin

Açık kaynaklı bir bulut depolama sistemi, “depolama” olarak söylem edilen Storj olarak isimlendiriliyor. Özünde, kullanıcı bilgilerini merkezi olmayan bir node ağında barındırıyor. Platform, barındırılan dataları de teminat altına almak için son teknoloji şifreleme kullanıyor.

.

 

Storj, öbür bulut depolama ağlarından çeşitli taraflarıyla öne çıkıyor. Altcoin, dataları büyük data merkezlerinde tutan standart bulut depolama tahlillerinin bilakis, binlerce başka bilgisayardan oluşan bir ağ üzerinde çalışıyor.

Fiyatını Katlayacak 5 Altcoin

Tardigrade’i kurarak, birkaç terabaytlık alanı olan herkesin platforma bir node olarak katılması mümkün. Tüm gereken emniyetli ve sağlam bir internet kontağı. Ağın verimliliği nedeniyle, ana makineler bilgi depolama için klasik bulut depolama hizmetlerini kullanmalarına kıyasla kıymetli ölçüde daha az ödeme yapıyor.

Storj Labs Inc., node bilgisayarlarına yüklenen kullanıcı bilgilerini üretmek ve korumak için Tardigrade yazılımını kullanıyor. Bu anonim node ağı sayesinde, kullanıcıların artık bilgilerinin kapalılığını korumak için bulut depolama hizmeti sağlayıcılarına güvenmeleri gerekmiyor.

 

İkinci proje Arweave (AR)

Fiyatını Katlayacak 5 Altcoin

Arweave, merkezi olmayan bir depolama ağı. Bilgilerin uzun vadeli arşivlenmesi için bir platform sağlamayı amaçlıyor. Ağ öncelikle, çeşitli topluluk odaklı uygulamalar ve platformlar içeren kalıcı, merkezi olmayan bir web olan “permaweb”i barındırıyor. Kendisini “asla unutmayan topluca sahip olunan bir sabit disk” olarak tanımlıyor.

Arweave, ağın bilgilerini AR olarak isimlendirilen kripto para ünitesini kullanarak, kalıcı olarak saklamaları için “madencilere” ödeme yapıyor. Arweave, ‘bireyler ortasında ve vakit içinde yeni kuşaklara bilgi depolamak ve paylaşmak için kolektif yeteneği’ sağlamak istiyor. Amiral gemisi permaweb, Arweave’in ‘blockweave’ (blok örgüsü) üzerine inşa etti. Bu, her bloğun çabucak evvelkine ve rastgele daha eski bir blokla irtibatlı olduğu bir Blockchain teknolojisi çeşidi. Arweave’e nazaran bu, madencileri daha fazla bilgi tutmaya teşvik ediyor. Zira yenilerine katkıda bulunmak ve ödül almak için evvelki bloklara erişebilmeleri gerekiyor.

Holo (HOT) üçünü altcoin projesi

Fiyatını Katlayacak 5 Altcoin

Merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler), Blockchain teknolojisini kullanmayan Holochain çerçevesi kullanılarak oluşturulan peer-to-peer Holo platformunda barındırılır. Holo, Holo Network kullanıcıları tarafından internette barındırılıyor. Bu nedenle DApp’lerin kolay kolay erişilebildiği bir ortam ve piyasa yeri sağlıyor. Bu formda, genel internet ile Holochain kullanılarak oluşturulan uygulamalar ortasında bir köprü misyonu görmeyi amaçlıyor.

Holochain, kriptografik teknoloji sanayisi manasına geliyor. Holo, Holochain’le sıradan beşerler ortasında bir kanal olarak hizmet etmek için tasarlandı. Proje, genel kullanıcılar için internette P2P programlarını barındırma kapasitesi üzere birçok gelişmeden bahsediyor. Ayrıyeten, kripto uygulamaları ve para ünitelerinin görüntüsünde dramatik bir değişime müsaade vereceğini argüman ediyor. Holo Network’ün bağlı olduğu ana bilgisayarlar, Holochain kullanılarak oluşturulan DApp’lere depolama ve sürece gücü veriyor.

Dördüncü sırada BitTorrent-New (BTT) var

Fiyatını Katlayacak 5 Altcoin

BitTorrent, son yıllarda daha merkezi olmayan torrent ve belge paylaşımı için kullanılan bir P2P platformu. Resmi literatürüne nazaran, BitTorrent şu anda en büyük merkezi olmayan P2P irtibat protokolü. BitTorrent’in asıl maksadı, yerleşik cümbüş pazarını ve müşterilerin bilgi tüketme biçimini alt üst etmekti. Orjinal yaratıcı Bram Cohen, internet kullanıcılarının içeriği kendi ortalarında direkt dağıtmalarına müsaade vermenin avantajlarını gördü. Bu da maliyetli ve etkisiz dağıtım ağlarını birincil maksat haline getirdi.

TRON 2018’de pazara girene kadar BitTorrent tercih edilen P2P belge paylaşım platformuydu. TRON altında, BitTorrent’in kullanıcı tabanı hem mevcut kullanıcılarını hem de kripto para ünitesine ve merkezi olmayan tahlillere yönelenleri içerecek halde büyüdü. Yeni özelliklerden biri, kısmen BTT tokenini kullanarak çalışan BitTorrent Speed. Ek olarak BitTorrent, ticari hizmetlere hakikat genişledi. Ayrıyeten, platformunun VPN fonksiyonelliği ve reklamsız tarama içeren birkaç ‘premium’ sürümünü sağladı.

Son altcoin projesi Filecoin (FIL)

Fiyatını Katlayacak 5 Altcoin

Filecoin’in misyonu, insanlığın en kritik bilgilerini merkezi olmayan bir veritabanında depolamak. Proje birinci olarak 2014 yılında P2P depolama ağı için bir teşvik katmanı olarak tanıtıldı. Filecoin, ağ kullanıcıları tarafından verilen kelamları takip eden bir Blockchain tarafından desteklenen açık bir protokol. Süreçler, altcoin projesinin mahallî para ünitesi olan FIL ile yapılıyor.

Merkezi olmayan bilgi depolama, Filecoin’in amacı. Amazon Web Services yahut Cloudflare üzere merkezi bulut depolama sağlayıcılardn farklı bir yapısı var. Filecoin bir bilginin pozisyonunun bütünlüğünü korumak için merkezi olmayan yapısını kullanıyor. Bu da onu almayı kolaylaştırırken, sansürlemeyi zorlaştırıyor. Filecoin üzere merkezi olmayan depolama platformları, bireylerin bilgi sorumlusu olmalarını sağlıyor. Ayrıyeten, interneti dünya çapındaki beşerler için daha erişilebilir hale getiriyor. Daha ayrıntılı bilgi için Kriptokoin.com’un bu makalesine bir göz atınız.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Önümüzdeki Aylarda Fiyatını Katlayacak 5 Altcoin Açıklandı! 

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

error: İçerik Korunmaktadır !!
Bizi Takip Edin