Ethereum Savunucusu: Bu Altcoin Saatli Bomba!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Ethereum Savunucusu: Bu Altcoin Saatli Bomba!.

Ethereum birinci altcoin değildi, lakin baskın hale geldi. Mevcut piyasa pahası 208 milyar dolar olan ETH, Litecoin, Dogecoin, Ripple ve Dash üzere varlıklardan sonra piyasaya sürülmesine karşın en kapsamlı altcoin haline geldi. Ethereum katillerinin doğuşuyla birlikte ETH, bilhassa Solana ile çeşitli karşılaştırmalara mevzu oldu. Son vakitlerde, bir Ethereum savunucusu, Ethereum’un Solana ile karşılaştırılamaz olmasının nedenlerini vurguladı. İşte detaylar…

Ethereum savunucusu, Solana ağındaki kesintilere dikkat çekti

Ethereum’un konsensüs düzeneği, madenciliğin çevresel tasaları birtakım sorunlar olarak öne çıktı. Proof-of-work’e eşlik eden yüksek süreç fiyatları olmadan Ethereum Blockchain çeşitliliğini çoğaltmak isteyen varlıkların ortaya çıkmasını teşvik etti. Bu cins varlıklardan biri Solana’dır. Solana ağı sıklıkla Ethereum ile karşılaştırılmıştır. Ethereum savunucusu ve Cyber ​​Capital’in kurucusu Justin Bons, Ethereum’u Solana ile karşılaştırmanın neden sağlam bir argüman olmadığını belirtti. Solana ağını geçtiğimiz aylarda rahatsız eden periyodik ağ kesintilerine atıfta bulundu. “ETH, SOL’den farklı olarak hiç ağ kesintisi yaşamadı” dedi.

 
Ethereum Savunucusu

Bons, iki yıl evvelki olayları geri getirerek “ETH’nin kurucuları, SOL’den farklı olarak asla palavra söylemezler” diyerek devam etti. Nisan 2020’de – Solana piyasaya sürüldükten sonra – Solana takımı, SOL’un toplam dolanımdaki 8,2 milyon token arzına sahip olduğunu belirtti. Fakat daha sonra toplam dolanımdaki arzın o sırada yaklaşık 20 milyon olduğu keşfedildi. Bons, ETH’nin kendine mahsus kusurları olsa da, SOL projesini rahatsız eden sayısız sorunun ve makus dizaynın ETH’nin birinci günleriyle karşılaştırıldığında küçümsenmemesi gerektiğini belirterek kelamlarını tamamladı.

Solana “yalanlarla dolu”

Bons, Solana’yı tartışmayı alışkanlık haline getirdi. Son tweet’i, Solana projesini “yalanlar, sahtekarlık ve makûs tasarım” ile dolu olmakla suçlamasından altı gün sonra geldi. Solana Lab’ın kurucu ortağı Anatoly Yakovenko, projesini savunmak için saatler sonra Bons’a cevap verdi.

“Solana, oyları süreç olarak sayar” unsuruna bağlı kalan beşerler, zincirin nasıl ve neden işlediğine dair derin bir yanlış anlıyorlar. Çalışma vakti o kadar süratli ve optimize edilmiştir ki, oyları gerçek süreçler olarak göndermek mümkün ve en ucuzudur. Dünyada bununla başa çıkabilecek diğer bir ağ yoktur. Bu mevzuda güzel bahtlar.

 

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Solana, 2017 yılında Rus bilgisayar mühendisi Anatoly Yakovenko tarafından akıllı mukaveleler fonksiyonuna sahip açık kaynaklı bir Blockchain olarak başlatıldı. Solana zinciri, bir Proof-of-Stake sistemini Proof-of-History ile entegre ederek Blockchain Trilemma’yı çözmeyi amaçlıyor. Solana’nın PoH kullanımı, topluluğun birçoklarının ağın nitekim merkezi olmayan olmadığına inanmasına neden oldu. ETH zincirinden daha düşük fiyatlar ve daha yüksek ölçeklenebilirlik vaat etmesine karşın, Solana’nın ağ kesintileri de dahil olmak üzere eşsiz sıkıntıları var.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ethereum Savunucusu: Bu Altcoin Saatli Bomba! 2022

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

error: İçerik Korunmaktadır !!
Bizi Takip Edin