Analist: En Zor Günler Geliyor! Bitcoin O Seviyelere Gidiyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Analist: En Sıkıntı Günler Geliyor! Bitcoin O Düzeylere Gidiyor

Kripto piyasasının durumuyla ilgili tartışmalar son birkaç haftanın öne çıkan başlığı oldu. Birebir vakitte, Bitcoin ve altcoin’ler konusunda bilgili analistler ve traderlar, piyasanın ne vakit tabana vuracağını ve rotayı ne vakit bilakis çevireceğini gösteren ipuçlarını arayarak grafikleri inceliyor.   Bu, Crypto Jebb ve bağımsız piyasa analisti Scott Melker’ın tartıştığı bir husus oldu. İşte Crypto Jebb ve Melker tarafından tartışılan kimi kıymetli noktalar…

Bitcoin başlangıçta tasarlandığı üzere kullanılıyor

Traderlar öncelikle Bitcoin’in spot fiyatına odaklanıyor. Birçoğunun vaat ettiği üzere enflasyon müdafaası olarak performans göstermediğinden yakınıyor. Fakat Melker performansının büyük ölçüde ülkeye ve bireyin yaşadığı ekonomik duruma bağlı olduğuna dikkat çekti. Bitcoin, ABD doları bazında değerli ölçüde düşmüş olabilir. Fakat hiperenflasyon yaşayan Venezuela yahut bankasız büyük bir nüfusa sahip Nijerya üzere ülkelerle karşılaştırıldığında, BTC insanlara paralarının bedelini müdafaanın bir yolunu sundu.

Bitcoin O Düzeylere Gidiyor

 

Melker tarafından vurgulanan en büyük fonksiyonlardan biri, Bitcoin’in dünyanın her yerindeki insanlara, şayet onlar için çalışmıyorsa mevcut finansal sistemden çıkma yeteneği veren birinci gerçek varlık olmasıdır. Crypto Jebb’e nazaran, Bitcoin termodinamik olarak sağlam, yani sisteme konan enerjiyi tutan varlık olarak tanımladı ve enflasyon üzere şeylerle “sızdırmaz”.

Piyasa hangi istikamete gidecek?

Pazarın geleceği ile ilgili olarak Melker, kripto benimsemenin yıllardır piyasada olanlar için süratli hareket ediyor üzere görünmese de, “Bitcoin’in benimsenmesi internetten daha süratli,” dedi. Hem Crypto Jebb hem de Melker, kripto para ünitelerine yatırım yapmaya yönelik paradigma değişiminin daha fazla vakte muhtaçlığı olduğunu belirtti. Zira birçok yatırımcının riskten korkmak için eğitildiğini öne sürdü.

Bitcoin O Düzeylere Gidiyor

Bitcoin’in volatilitesini kripto para ünitelerinden kaçınmanın temel nedeni olarak gösterecek muhtemel eleştirmenlere karşılık olarak Melker, Netflix, Facebook, PayPal ve Cathie Woods’un ARK fonları üzere pay senetlerinin düşük performansına atıfta bulunarak pay senedi piyasalarının son vakitlerde yaşadığı uğraşları vurguladı. Melker, aşağıdaki tabirleri kullandı:

Bitcoin O Düzeylere Gidiyor

 

Geçen ay, Messari’den, temelde bir varlık sınıfına para koyabileceğiniz ve rastgele bir paha depolayabileceğiniz tek bir yer olmadığını söyleyen bir araştırma görmüştüm. Ve şayet nakitte kalırsanız, satın alma gücünüzün yüzde 8’ini kaybedersiniz.

Bitcoin O Düzeylere Gidiyor

Bitcoin O Düzeylere Gidiyor

Kısa vadede daha fazla olumsuzluk bekleniyor

Melker’e nazaran, piyasanın mevcut durumu zayıf ve kısa vadede “trend sizin arkadaşınız” ve daha fazla olumsuzluğun beklenen olduğunu hatırlamak değerli. Bununla birlikte Melker, piyasa buna ahenk sağlayana kadar, sıkılaştırma döngüsünün birinci üç çeyreği boyunca varlık fiyatları üzerinde tarihi olarak baskı yaratan Fed sıkılaştırma döngüsü de dahil olmak üzere, piyasanın sakinliğinden çıkmasına yardımcı olabilecek birtakım gelişmelerin olduğunu belirtti. Melker, aşağıdaki tabirleri kullandı:

En yeterli iddiam, çok dalgalı, sıkıcı, düşük hacimli, düşük likiditeli bir yaz geçirmemizdir. Tahminen yeni düşükler kaydederiz. Ya da tahminen de 17.5 bin dolardan 22 bin dolara yahut 23 bin dolara çıkarız. Sonra, yıl sonuna yaklaşırken pazarın nelerden oluştuğunu sahiden görmeye başlıyoruz.

Türk Genci Twitter Hesabı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
En Güç Günler Geliyor! Bitcoin O Düzeylere Gidiyor. 23 Bin Dolara Çıkarız

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

error: İçerik Korunmaktadır !!
Bizi Takip Edin