Dynabook’tan Sanal Masaüstü Altyapı Dağıtımlarına Uyumlu Yeni Mobil Güvenli İstemci Çözümü

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Dynabook’tan Sanal Masaüstü Altyapı Dağıtımlarına Uyumlu Yeni Taşınabilir İnançlı İstemci Çözümü.

Dynabook, çalışanlara hareket özgürlüğü getiren ve BT gruplarına gelişmiş güvenlik ve yönetilebilirlik özellikleri sağlayan Dynabook Mobile Secure Client (DMSC) isimli taşınabilir güvenlik istemcisi tahlilini duyurdu. Yeni tahlil, tıpkı vakitte hibrit çalışmayı problemsiz hale getirmek için tasarlandı. 

Global Market Insights, Sanal Masaüstü Altyapı (VDI) dağıtımlarının dünya genelinde yüzde 20 büyüyeceğini iddia ediyor. 2021 yılında 15 milyar dolar bedelinde olan bu pazarın 2028 yılında 55 milyon dolara ulaşması bekleniyor. Bu kapsamda DMSC tahlili, yüksek güvenlik standartları ve kolaylaştırılmış yönetilebilirlik gereksinimi üzere nedenlerle sanal masaüstü altyapısına gereksinim duyan kuruluşların iş süreçlerini kolaylaştıracak.

Dynabook Europe GmbH Lideri Damian Jaume, “Belirli iş segmentlerinde sanal masaüstü dağıtımlarına yönelik artan bir talep görüyoruz. DMSC ile kuruluşlar çalışanlarına ultra inançlı bir sanal masaüstü dağıtımı ortamında mobilite, sınırsız tecrübe ve tam üretkenlik sunarak hibrit çalışmayı kolaylıkla uygulayabilecek. DMSC, sıkıntısız yönetilebilirlik ve güçlü güvenlik tahlilleri arayan müşterilerimiz için ülkü bir tahlil olarak öne çıkıyor ve üretkenliklerini artırmak için muhtaçlık duydukları aygıt esnekliğini ve özelleştirmeleri sunuyor” dedi.

DMSC, kuruluşların ahenk ve güvenlik konusunda tam denetime sahip olmalarına ve hibrit çalışma periyodunda ofistekine misal bir çalışma ortamını zahmetsizce oluşturmalarına imkan tanıyor. Bu özellik, değerli ölçüde bilinmeyen bilgiyi işleyen dalların yanı sıra aygıt paylaşımı, aygıt kiralama yahut “Desktop-as-a-Service” modelini kullanan, süratli ve kolay dağıtım gerektiren bölümler için büyük yarar sağlıyor.

Dynabook

DMSC, yönetilebilirlik açısından BT gruplarının hayatını kolaylaştırıyor. Sipariş üzerine Dynabook tarafından müşterilerin ihtiyaçlarına nazaran özel olarak hazırlanan aygıtlarla BT suram süreci kolaylaşıyor. Aygıtlar kutudan çıkarılır çıkarılmaz direkt son kullanıcılara teslim edilebiliyor. Özetle, kuruluşlar rastgele bir yapılandırmaya gerek kalmadan aygıtları Dynabook’un fabrikasından rastgele bir lokasyona teslim edebiliyor.

Tüm müşteri ihtiyaçları, operasyonel ve güvenlik güncellemeleri de Dynabook mühendisleri tarafından kolay amaçlı dağıtımlar için hazırlanıyor ve böylelikle son kullanıcıların üzerinden büyük bir yük kalkıyor. Bu ön yapılandırma ve düşük daima bakım kombinaysonu, BT takviyesi gereksiniminin azalması üzere avantajlar sayesinde ekstra vakit ve maliyet tasarrufu sağlıyor.

Önde gelen sanal masaüstü altyapısı sağlayıcılarını destekleyen DMSC, mevcut sanal masaüstü altyapılarına kusursuz bir halde ahenk sağlıyor ve en hassas ortamlarda faaliyet gösteren kuruluşlar için dahi yüksek güvenlik sunuyor. Buna, her önyüklemede sistem belleğine (RAM) yüklenen şifreli bir IoT İşletim Sistemi kullanılan bilgi hırsızlığına karşı müdafaa özelliği de dahil. IoT İşletim Sistemine hiçbir biçimde erişim müsaadesi verilmiyor ve sistem belleği rastgele bir sanal masaüstü altyapısının oturum bilgisi önbelleğe alınmadan yahut saklanmadan güç kapatıldığında temizleniyor.

Dynabook

DMSC, her önyükleme ve oturumda hala çalışma müsaadesine sahip olup olmadığını doğrulamak için bir kimlik doğrulama sunucusuyla bağlantı kuruyor. Böylelikle güvenliği ihlal edildiğinden şüphelenilen rastgele bir istemci uzaktan kapatılarak çalışması engellenebiliyor.

Dynabook’un DMSC aygıt yelpazesi, Dynabook’un özel BIOS’unun ek güvenlik özelliklerinden de faydalanıyor. BIOS’unu kendi bünyesinde geliştiren ve bakımını yapan tek PC tedarikçisi olarak, üçüncü taraf müdahalesi riskini ortadan kaldırıyor ve güvenlik tedbirlerinin bütünlüğü ve aktifliğini en üst seviyeye çıkarıyor.

DMSC, sistem belleği dışında saklanan ya da önbelleğe alınan oturum bilgileri olmadan, kimi kullanıcı arayüzü özelleştirmelerine müsaade veren muhafazalı bir işletim sistemine inançlı bir biçimde önyükleme yaparak, güvenlikten ödün vermeden, klasik sıfır ve ince istemci tahlilleri yeteneklerinin ötesine geçiyor. Son kullanıcılar, üst seviye bağlanabilirlik için eksiksiz ilişki noktası paketinden, Type-C istasyonlarından ve isteğe bağlı tümleşik LTE özelliğinden faydalanabiliyor. Erişilebilirlik ve harici ekran denetimleri, parlaklık denetimi ve ses denetimi, çalışanların aygıtlarını kendi tercihlerine nazaran yapılandırabilmelerine imkan tanıyor.

Dynabook, DMSC ile artık tüm taşınabilir bilgi süreç ortamlarında tam güvenlik ve ahenk sağlayarak kuruluşların tüm muhtaçlıklarını karşılayabiliyor. DMSC, 2022 yılının Temmuz ayından itibaren Dynabook’un ödüllü MIL-STD ile test edilmiş kurumsal dizüstü bilgisayar serisinin 13 inç, 14 inç ve 15 inç form faktörlerinin yanı sıra tekrar eşsiz ve ödüllü DE200 taşınabilir hudut bilişim aygıtında kullanılabilecek.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Dynabook’tan Sanal Masaüstü Altyapı Dağıtımlarına Uyumlu Yeni Taşınabilir İnançlı İstemci Tahlili 2022

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

error: İçerik Korunmaktadır !!
Bizi Takip Edin