DOGE, SHIB, SOL, BTC ve Bu 6 Altcoin İçin Trade Seviyeleri!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
DOGE, SHIB, SOL, BTC ve Bu 6 Altcoin İçin Trade Seviyeleri!.

Rakesh Upadhyay’a nazaran, Bitcoin ve DOGE dahil muhakkak altcoinl’er, kilit direnç düzeylerini değiştirmeye çalışıyor. Fakat analist, BTC madencilerinden gelen olumsuz haber akışı ve satışların, piyasa hassaslığını etkilemeye devam etmesini bekliyor. Birinci karşıt Bitcoin ETF’ye giriş, muhtemel bir taban oluşumunu gösteren aksi bir sinyal üzere davranabilir mi? Rakesh Upadhyay, öğrenmek için en büyük 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor ve tahlil ediyor.

Kripto piyasasına genel bir bakış

Kriptokoin’com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin 6 Temmuz’da 20.000 dolarlık ruhsal düzeyin üzerine çıktı. Bu da, boğaların acımasız ayı piyasasını durdurmaya çalıştığının bir işareti. Bu ortada, ferdi traderlar mevcut düşüşten en âlâ halde yararlanıyor ve bir satın alma çılgınlığı içindeler. Bunun delili Glassnode bilgilerinden geliyor. Bir Bitcoin’den daha azına sahip cüzdanların Haziran ayında ‘tarihin en agresif oranda’ 60.460 Bitcoin aldığını gösteriyor.

Yakın tarihli bir raporda Glassnode analistleri, Bitcoin ağındaki faaliyetin “tüm spekülatif varlıkların ve piyasa turistlerinin varlıktan büsbütün temizlendiğini” gösterdiğini söyledi. Bu, çoğunlukla, Bitcoin’i elinde tutanların uzun vadeli yatırımcılar olduğu manasına geliyor.

Ancak, herkes kısa vadede Bitcoin’in beklentileri konusunda optimist değil. Arcane Research’e nazaran, ‘kısa’ Bitcoin olan birinci borsada süreç gören fon (ETF) olan ProShares Short Bitcoin Strategy ETF (BITI), short durumunu “geçen hafta %300’den fazla” artırdı. Artık tahlil zamanı…

BTC, ETH, BNB, XRP ve ADA analizi

Bitcoin (BTC)

Bitcoin simetrik bir üçgen modeli içinde süreç görüyor. Alıcılar, 5 Temmuz’da fiyatı üçgenin direnç çizgisinin üzerine çıkarmaya çalıştı. Lakin ayılar yerini korudu.

5 Temmuz’daki Doji mum kalıbı, alıcılar ve satıcılar ortasındaki kararsızlığı gösteriyor. Fiyat üçgenin üzerine çıkarsa, bu belirsizliğin boğaların lehine olması mümkün. Bu olursa, üçgenin bir bilakis dönüş modeli olarak hareket etmiş olabileceğini önerecektir.

BTC’nin daha sonra 50 günlük kolay hareketli ortalamaya (SMA) (25.324 dolar) ve akabinde 26.490 dolarlık model maksadına hakikat yükselmesi mümkün. Fiyat mevcut düzeyden düşerse ve üçgenin dayanak çizgisinin altına gerilerse bu hipotez yanlış olur. Bunun, fiyatı 17.622 dolardan kritik takviyeye çekmesi mümkün. Bu takviye çökerse, bir sonraki durak 15.000 dolar olabilir.

Ethereum (ETH)

Ethereum, 5 Temmuz’da 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) (1.186 dolar) üzerinde bir ralli teşebbüsünde bulundu. Fakat ayıların öbür planları vardı. Son birkaç gündeki fiyat hareketi, bir mola ile tamamlanacak ve 1.280 doların üzerinde kapanacak bir yükselen üçgen modeli oluşturdu.

Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, 1.280 doların üzerinde bir kırılma mümkünlüğü artar. Bu olursa, ETH’nin 50 günlük SMA’ya (1.500 dolar) ve akabinde 1.679 dolarlık model maksadına yükselmesi mümkün.

Tersine, fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse ve takviye çizgisinin altına gerilerse, ayıların komuta altında kaldığını gösterir. Bunun, ETH’yi 881 dolardan kritik dayanağa çekmesi mümkün. Bu dayanağın altında bir kırılma ve kapanışın, düşüş trendinin bir sonraki ayağının başlangıcına işaret etmesi mümkün.

Binance Coin (BNB)

Boğalar, 5 Temmuz’da BNB’yi 20 günlük EMA’nın (232 dolar) üzerine çıkardı. Lakin ayılar daha yüksek düzeylerde güçlü bir meydan okuma oluşturdu. Olumlu bir işaret, boğaların fazla yerden vazgeçmemesi ve fiyatı 6 Temmuz’da 20 günlük EMA’nın üzerine tekrar yükseltmesi.

20 günlük EMA düzleşti ve izafi güç endeksi (RSI) orta noktaya yakın duruyor. Bu da ayıların kavramalarını kaybedebileceğini gösteriyor. Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde sürdürürse, BNB’nin 50 günlük SMA’ya (264 dolar) gerçek rallisine başlaması mümkün. Öte yandan, bu düzeyin tekrar bir direnç misyonu görmesi mümkün. Lakin boğalar bu pürüzü aşarsa, BNB’nin 183 dolarda tabana vurmuş olduğunu düşündürür.

Bu varsayımın tersine, fiyat mevcut düzeyden yahut 50 günlük SMA’dan düşerse, ayıların daha yüksek düzeylerde satmaya devam ettiğini gösterecektir. Ayılar daha sonra fiyatı 211 dolara çekmeye çalışacak.

Ripple (XRP)

XRP, 20 günlük EMA (0,33 dolar) ile simetrik üçgen deseninin takviye çizgisi ortasında kaldı. Fiyat 5 Temmuz’da takviye sınırından geri toparlandı. Bununla birlikte, boğalar 20 günlük EMA’daki genel direnci kırmak için uğraş ediyor.

20 günlük EMA kademeli olarak düşmeye devam ediyor ve RSI negatif bölgede. Bu da ayıların üstün olduğunu gösteriyor. Satıcılar fiyatı dayanak çizgisinin altına düşürmeye çalışacaklar. Bunu başarırlarsa, XRP’nin kritik takviyeye 0,28 dolardan kayması mümkün.

Bu varsayımın bilakis, fiyat mevcut düzeyden yahut dayanak çizgisinden yükselir ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, XRP’nin üçgenin direnç çizgisine gerçek yükselmesi muhtemel. Bu düzeyin üzerinde bir kırılma ve kapanış, 0,48 dolara bir rallinin başladığını gösterebilir.

Cardano (ADA)

Cardano, 20 günlük EMA (0,47 dolar) ile 0,44 dolar ortasında sıkışmış durumda. Lakin bu dar aralıklı ticaretin uzun mühlet devam etmesi pek mümkün değil. Ekseriyetle, dar aralıklar aralık genişlemelerine yol açar.

İlk güç işareti, 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma ve kapanış olacak. Bunun, 50 günlük SMA’daki (0,51 dolar) kıymetli direncin üzerinde bir kırılma için kapıları açması mümkün. Bu olursa, ADA’nın 0,60 dolara yükselmesi mümkün.

Diğer bir mümkünlük da fiyatın düşmesi ve 0,44 doların altına gerilemesi. Bu, ayılar için bir avantaj gösterecektir. ADA’nın daha sonra 0,40 dolardan kritik takviyeye kayması olası. Bu düzey yol verirse ADA’nın düşüş trendine devam etmesi beklenen.

SOL, DOGE, DOT, SHIB ve LEO analizi

Solana (SOL)

Solana, 4 Temmuz’da 20 günlük EMA’nın (36 dolar) üzerine çıktı. Lakin boğalar ivmeyi sürdüremedi. Ayılar, fiyatı 5 Temmuz’da 20 günlük EMA’nın altına çekti.

5 Temmuz mum çubuğundaki uzun kuyruk, daha düşük düzeylerde güçlü alım olduğunu gösteriyor. Bu, hareketli ortalamaların üzerinde bir kırılma mümkünlüğünü artırır. Bu olursa, SOL’un 43 dolara yükselmesi mümkün. Bu düzeyin üzerinde bir kırılma ve kapanışın, ruhsal dirence 50 dolarda mümkün bir rallinin yolunu açması muhtemel.

Fiyat mevcut düzeyden yahut 50 günlük SMA’dan (39 dolar) düşerse ve 30 doların altına gerilerse, bu olumlu görüş kısa vadede geçersiz olur. Bunun, SOL’u 26 dolara çekmesi mümkün.

Dogecoin (DOGE)

DOGE, son birkaç gündür 20 günlük EMA (0,07 dolar) yakınında dalgalanıyor. Bu, alıcılar ve satıcılar ortasındaki meçhullüğü gösterir.

Orta noktanın çabucak altındaki düz 20 günlük EMA ve RSI, ne boğalara ne de ayılara açık bir avantaj sağlamıyor. 50 günlük SMA’nın (0,07 dolar) üzerinde bir kırılma ve kapanış, alıcıların üstünlüğün birinci göstergesi olabilir.

Yükseliş momentumunun 0,08 doların üzerinde bir kırılma ile başlaması mümkün. DOGE daha sonra 0,10 dolarlık ruhsal düzeye gerçek yükselebilir. Başka bir mümkünlük da DOGE fiyatının mevcut düzeyden düşmesi ve 0,06 doların altına gerilemesi. Bu, ayılar için avantaj sağlayacak. Münasebetiyle DOGE 0,05 dolara kayabilir.

Polkadot (DOT)

Boğalar, Polkadot’u 4 Temmuz’da 7,30 dolardaki ani direncin üzerine çıkaramadı. Bu, fiyatın 7,30 dolar ile 6,36 dolar ortasında sıkışıp kaldığını gösteriyor.

Ayıların fiyatı 6,36 dolardan aralığın dayanağına çekememesi, boğaların satın almak için daha derin bir düşüşü beklemediğini gösteriyor. Bu, genel direncin üzerinde bir kırılma mümkünlüğünü artırır. Bu olursa, DOT’un 50 günlük SMA’ya (8,48 dolar) yükselmesi mümkün. Öte yandan ayıların bu seviyeyi agresif bir formda savunması olası.

Alternatif olarak, fiyat düşerse ve 6,36 doların altına gerilerse, düşüş trendinin tekrar başladığının sinyalini verecektir. DOT’un daha sonra 5 dolardan ruhsal dayanağa kayması muhtemel.

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu, 5 Temmuz’da 50 günlük SMA’nın (0,00010 dolar) üzerine çıktı. Fakat mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların daha yüksek düzeylerde satış yaptığını gösteriyor. Küçük bir müspet, boğaların fiyatın 0,000010 doların altına düşmesine müsaade vermemesi.

DOGE

Her iki hareketli ortalama da düzleşti ve RSI orta noktaya yakın duruyor. Bu ne boğalara ne de ayılara açık bir avantaj sağlamaz. Fiyat yükselir ve 0,000011 doların üzerine çıkarsa, SHIB’in, ayıların tekrar güçlü bir savunma oluşturabileceği 0,000012 dolara yükselmesi mümkün. Boğalar, 0,000014 dolara muhtemel bir ralli için kapıları açmak için bu pürüzü aşmak zorunda kalacaklar.

Alternatif olarak, fiyat düşerse ve 0,000009 doların altına gerilerse, ayıların tekrar denetimde olduğunu gösterir. Bu, kritik dayanağın 0,00007 dolardan tekrar test edilmesi ihtimalini artırabilir.

UNUS SED LEO (LEO)

LEO, hem boğalar hem de ayılar üstünlük kazanmaya çalışırken, alçalan kanalın direnç çizgisinin yakınında salınmaya devam ediyor.

Fiyat, 5 Temmuz’da 20 günlük EMA’dan (5,66 dolar) bir defa daha toparlandı. Bu, boğaların seviyeyi agresif bir biçimde savunmaya devama ettiğini gösteriyor. Boğalar LEO’yu 6 doların üzerinde itip kapatırsa, yükseliş momentumunun artması mümkün. Bu olursa, LEO’nun 6,50 dolara ve akabinde 6,90 dolarlık model maksadına yükselmesi mümkün.

Aksine, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına gerilerse, ayıların alıcıları aştığını gösterecektir. Bunun, LEO’yu 50 günlük SMA’ya (5,33 dolar) çekmesi mümkün.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
DOGE, SHIB, SOL, BTC ve Bu 6 Altcoin İçin Trade Seviyeleri! 2022

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

error: İçerik Korunmaktadır !!
Bizi Takip Edin