DOGE, BTC, AVAX ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri Çıktı!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
DOGE, BTC, AVAX ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Düzeyleri Çıktı!.

Bitcoin ve AVAX dahil birçok büyük altcoin, güçlü dayanak düzeylerinden sıçradı. Kripto analisti Rakesh Upadhyay’a nazaran, üst hareketi sürdürmek için genel dirence meydan okumaları mümkün. Bitcoin toparlanmaya devam edebilir mi yoksa ayılar daha yüksek düzeylerde güçlü bir zorluk teşkil edecek mi? Analist, öğrenmek için en büyük 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, ABD İşgücü piyasası, Temmuz ayında 258.000 varsayımdan çok daha uygun bir formda 528.000 iş ekledi. Fiyatlar yıllık bazda %5,2 ve aylık %0,5 artış kaydetti. Bu, enflasyonun yüksek kalmaya devam ettiğinin bir işareti. Ayrıyeten, Fed’in yakın gelecekte faiz artırımlarına devam edebileceğini gösteriyor. Son birkaç aydır ABD pay senedi piyasalarıyla yakın alaka içinde kaldıktan sonra, kripto alanı yeni bir rota çizmeye hazır olabilir.

 

Bloomberg Intelligence kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone ve kıdemli piyasa analisti Jamie Coutts, yakın tarihli bir raporda Bitcoin’in (BTC) 2018-2019’da 5.000 dolar civarında görülene emsal bir temel oluşturmaya başladığını söyledi. Güzelleşmenin pay senetlerinden ayrılmasını ve daha çok ABD ‘Hazine bonoları yahut altın’ üzere davranmasını bekliyorlar.

Devam eden ayı piyasası sırasında kripto fiyatları keskin bir biçimde düştü. Buna karşın, yatırımcıların iştahını kesmedi. Kripto analitik firması Messari ve Dove Metrics tarafından hazırlanan bir rapor, kripto alanının 2022’de 30,3 milyar dolarlık fon topladığını kaydediyor. Böylelikle, 2021’de toplanan toplam fiyatı aştığını gösteriyor. Artık tahlil zamanı…

BTC, ETH, BNB, XRP ve ADA analizi

Bitcoin (BTC)

Ayılar, BTC fiyatını 4 Ağustos’ta 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) (22.630 dolar) altına çekti. Lakin daha düşük düzeyleri sürdüremedi. Bu, boğaların seviyeyi agresif bir halde savunduklarını gösterir.

 

Yavaş yavaş yükselen 20 günlük EMA ve olumlu bölgedeki izafi güç endeksi (RSI), alıcılar için küçük bir avantaja işaret ediyor. Fiyat 20 günlük EMA’dan yükselirse, boğalar BTC’yi 24.668 dolardan genel dirence itmeye çalışacak. Bu, göz önünde bulundurulması gereken kıymetli bir düzey. Zira fiyat 24.668 doların üzerine çıkarsa BTC’nin ivme kazanması ve 28.000 dolara ve akabinde 32.000 dolara yükselmesi mümkün. Bu türlü bir hareket, muhtemelen BTC’nin tabana vurmuş olduğunu düşündürür.

Bu varsayımın bilakis, fiyat mevcut düzeyden yahut genel dirençten düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına gerilerde, ayıların küçük rallilerde satış yapmaya devam edeceğine işaret edecektir. Bunun, 50 günlük kolay hareketli ortalamaya (SMA) (21.388 dolar) bir düşüşün kapılarını açması mümkün.

Ethereum (ETH)

ETH, son dört gündür 20 günlük EMA (1.560 dolar) ile 1.700 dolar direnci ortasında süreç görüyor. Çoklukla, dar aralıklı trade’i bir aralık genişlemesi izler.

Yukarı eğimli 20 günlük EMA ve olumlu bölgedeki RSI, alıcılara avantaj sağlıyor. 1.700 dolar ile 1.785 dolar ortasındaki genel direnç bölgesinin üzerinde bir kırılma ve kapanışın, muhtemel bir ralli için kapıları 2.000 dolar ve daha sonra 2.200 dolara açması mümkün. Alternatif olarak, ETH mevcut düzeyden düşer ve 20 günlük EMA’nın altına gerilerse, ayıların zirve bölgesini tüm güçleriyle savunmaya devam edeceğine işaret edecektir. Bunun, güçlü dayanağın 1.280 dolarda düşmesine neden olması mümkün.

Binance Chain (BNB)

BNB 2 Ağustos’ta 275 dolarlık dayanaktan sıçradı. Akabinde 3 Ağustos’ta 302 dolarlık ani direncin üzerine çıktı. Bu, üst hareketin yine başladığını gösteriyor.

Yükselen 20 günlük EMA (277 dolar) ve çok alım bölgesindeki RSI, boğaların hakim olduğunu gösteriyor. BNB’nin, 350dolar’da sert genel dirence yükselmesi mümkün. Bu düzeyin ayılardan güçlü satış çekmesi mümkün. Bu yükseliş görüşünü geçersiz kılmak için, ayıların fiyatı 20 günlük EMA’nın altına düşürmesi ve sürdürmesi gerekecek. Bu olursa, kısa vadeli traderların çıkışa koşması mümkün. Bunun da BNB’yi 50 günlük SMA’ya (246 dolar) çekmesi beklenen.

Ripple (XRP)

Alıcılar, son birkaç gün içinde 20 günlük EMA (0,36 dolar) dayanağını muvaffakiyetle tuttu. Lakin XRP’de güçlü bir toparlanma sağlayamadı. Bu, ayıların rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

XRP’nin, 20 günlük EMA ile 0,39 ile 0,41 dolar ortasındaki genel direnç bölgesi ortasında sıkışıp kalması muhtemel. Boğalar genel pürüzü aşarsa, müspet momentumun artması ve XRP’nin 0,48 dolara ve akabinde 0,54 dolara yükselmesi mümkün. Alternatif olarak, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına gerilerse, talebin kuruduğunu gösterir. Bunun, XRP’yi 50 günlük SMA’ya (0,34 dolar) düşürmesi mümkün. Ayrıyeten, XRP’yi birkaç gün daha 0,30 ile 0,39 dolar ortasında tutması mümkün.

Cardano (ADA)

Ayılar, son üç gün içinde tekrar tekrar Cardano’yu 20 günlük EMA’nın (0,50 dolar) altına düşürmeye çalıştı. Lakin boğalar yerini korudu.

ADA 20 günlük EMA’dan toparlandı. Alıcılar artık fiyatı 0,55 dolardan genel direncin üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Bunu başarırlarsa, yükseliş momentumunun artması ve ADA’nın 0,63 dolara ve daha sonra 0,70 dolara yükselmesi mümkün. Alternatif olarak, fiyat genel dirençten düşerse, ayıların daha yüksek düzeylerde faal olduğunu gösterecektir. Satıcılar daha sonra fiyatı tekrar hareketli ortalamaların altına düşürmeye çalışacak. Bu da ADA’yı bir mühlet daha 0,40 ila 0,55 dolar aralığında tutacak.

SOL, DOGE, DOT, MATIC ve AVAX analizi

Solana (SOL)

Ayılar 3 Ağustos’ta fiyatı dayanak çizgisinin altına düşürmeye çalıştı. Lakin boğalar seviyeyi muvaffakiyetle savundu. Solana, 4 Ağustos’ta gün içi bir mum grafiği oluşturdu. Bu da 5 Ağustos’ta üst istikametli oldu.

Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın (40 dolar) üzerinde sürdürürse, SOL’un 44 dolara tırmanması mümkün. Akabinde sert genel direnci 48 dolarda yine test etmesi mümkün. Boğalar, yükselen bir üçgen deseninin oluşumunu işaret etmek için bu mahzuru aşmak zorunda kalacaklar. Bu yükseliş kurulumunun 71 dolarlık bir gayesi var. Bu varsayımın bilakis, fiyat düşer ve takviye çizgisinin altına gerilerse, yükseliş suramı geçersiz olacak. SOL’un daha sonra 31 dolardaki güçlü takviyeye hakikat kayması mümkün.

Dogecoin (DOGE)

DOGE, 4 Ağustos’ta 50 günlük SMA’dan (0,07 dolar) sıçradı. Boğalar, üst hareketini 5 Ağustos’ta 20 günlük EMA’nın (0,07 dolar) üzerine çıkardı.

Boğalar, fiyatı 0,08 dolardan genel dirence gerçek itmeye çalışacak. Bu, ayıların savunması gereken kıymetli bir düzey. Zira bunun üzerinde bir kırılma ve kapanma, yükselen bir üçgen modelini tamamlayacaktır. DOGE’un daha sonra 0,10 dolara ve akabinde 0,11 dolardan formasyon gayesine hakikat bir üst hareket başlatması mümkün. Öte yandan, fiyat mevcut düzeyden düşerse ve 50 günlük SMA’nın altına gerilerse, ayıların rallilerde satış yaptığı manasına gelir. DOGE’nin daha sonra üçgenin takviye çizgisine düşmesi mümkün. Bu düzeyin altında bir kırılmanın, yükseliş kurulumunu olumsuz etkilemesi mümkün.

Polkadot (DOT)

DOT, 3 Ağustos’ta 20 günlük EMA’dan (7,78 dolar) sıçradı. Talebin daha düşük düzeylerde olduğunu gösterdi. Alıcılar, fiyatı 9 ile 9,21 dolar ortasında genel direnç bölgesine itmeye çalışacaklar.

DOGE

Boğalar bu genel mahzuru aşarsa, DOT’un ivme kazanması ve kuzeye gerçek yürüyüşüne 10,80 dolar ve akabinde 12 dolara hakikat başlaması mümkün. Üst eğimli 20 günlük EMA ve olumlu bölgedeki RSI, alıcıların denetimin altında olduğunu gösteriyor. Bu yükseliş görüşünü geçersiz kılmak için ayıların agresif bir formda satması gerekecek. Ayrıyeten DOT’u hareketli ortalamaların altına düşürmesi lazım. Bu olursa, DOT’un bir mühlet daha 6 ile 9 dolar ortasında sıkışıp kalması mümkün.

Polygon (MATIC)

Alıcılar, düzeltme sırasında Polygon’u 20 günlük EMA’nın (0,85 dolar) üzerinde tuttu. Bu, rallilerde satıştan düşüşlerde satın almaya gerçek bir his değişikliğine işaret ediyor.

Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI olumlu bölgede. Bu da alıcılara avantaj sağlıyor. Boğalar, fiyatı 1,02 dolarda genel direncin üzerine çıkarırsa, MATIC’in 1,26 dolara ve akabinde 1,50 dolara yükselmesi mümkün. Aksine, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına gerilerse, MATIC’in kalış müddetini bir müddet daha 0,75 ile 1 dolar ortasında uzatabileceğini önerecektir. Satıcılar, 0,75 doların altında bir molada üstünlük kazanacak.

Avalanche (AVAX)

AVAX, 20 günlük EMA’dan (22,86 dolar) sıçradı. Bu da boğaların bu dayanağa düşüşleri satın aldığını gösteriyor.

Alıcılar, AVAX fiyatını 26,38 dolardan sert genel dirence çekecek. Yavaş yavaş yükselen 20 günlük EMA ve olumlu bölgedeki RSI, alıcılar için avantaja işaret ediyor. Boğalar fiyatı 26,38 doların üzerine çıkarırsa, AVAX yükselen üçgen modelini tamamlayacaktır. AVAX daha sonra 33 dolara ve daha sonra 38 dolara yükselebilir. Bu varsayımın tersine, AVAX fiyatı genel dirençten düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına gerilerse AVAX’ın dayanak çizgisine düşmesi mümkün.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
DOGE, BTC, AVAX ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Düzeyleri Çıktı! 2022

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

error: İçerik Korunmaktadır !!
Bizi Takip Edin