Diablo Immortal’da Karakter Gelişimi Maliyeti 110.000 Dolar

Diablo Immortal
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Diablo Immortal’da Karakter Gelişimi Maliyeti 110.000 Dolar.
Diablo Immortal

Bellular News isimli YouTube kanalı, Diablo Immortal’da bir karakterin Efsanevi Mücevher’lerini azamiye çıkarmanın ne kadara mal olduğunu merak etmiş ve bir hesaplama yapmış.

2 Haziran günü çıkış yapan Diablo Immortal, PC, iOS ve Android platformları için oynanabilir durumda. Oyun her ne kadar oynaması fiyatsız bir oyun olsa da, karakter gelişimi için çeşitli harcamalar yapmanız gerekiyor. Lakin Activision Blizzard, Diablo Immortal’da bu olayı biraz abartmış olabilir.

Yeni oyunda bir karakterin gelişimini tamamlamanız için harcamanız gereken para tam olarak 110.000 dolar yani aktüel kur ile 1.822.000 TL. Fiyatsız oyunların sürdürülebilirliği için oyun içi satın almalar hayli yaygın bir yol. Lakin Activision Blizzard burada epey abartılı bir fiyatlandırmaya gitmiş.

Bellular News’in son görüntüsüne nazaran bahsin özü, Diablo Immortal’ın oyuncuların kelamda Efsanevi Taşları satın almasına müsaade vermesinden kaynaklanıyor. Bunlar, olağan donanım ve XP düzeyinin yanı sıra karakterlerin üç ilerleme sütunundan birini oluşturuyor ve kişinin oyunsonu düzeyindeki ilerlemesini, basitçe Diablo Immortal’ın düzey sonuna ulaşarak mümkün olanın ötesine geçiriyor.

Bellular News’den Matt ve Michael ayrıyeten Diablo Immortal’ın Legendary Gems sisteminin kasıtlı olarak dolambaçlı olarak tasarlandığını ve bir F2P oyuncusunun oyunun mevcut ilerlemesinde bir karakteri tam olarak donatmasının yaklaşık 10 yıl süreceğini belirtmiş.

Bu durum oyuncuların sert tenkitlerine neden olacak olsa da Activision Blizzard’ın rastgele bir geri adım atıp atmayacağı bilinmiyor.

Diablo Immortal is a free-to-play, massively multiplayer online action role-playing video game developed by Blizzard Entertainment and NetEase. An installment in the Diablo series, it is set between the events of Diablo II and Diablo III. Players control a character of their chosen class – Barbarian, Wizard, Monk, Necromancer, Demon Hunter, or Crusader – who must locate and destroy hidden shards of the Worldstone, to prevent Skarn, the Lord of Damnation, from destroying the world of Sanctuary.

Development of Diablo Immortal began with the aim of creating a Diablo game centered around touch controls for those who predominantly played on mobile, which was later expanded to also support game controllers and PC. The game incorporates a business model which allows players to unlock content through microtransactions, though all content can also be obtained through gameplay without paying.

The announcement of Diablo Immortal at BlizzCon in 2018 was met with a largely negative response from Diablo fans, who had anticipated an installment designed for PC. It was released on Android and iOS on June 2, 2022 for countries mainly outside of the Asia-Pacific region, with a beta release for Windows on the same date. The game’s Asia-Pacific release was delayed several days before its original date, with most releases taking place on July 8, 2022, and its China launch on July 25, 2022.

Immortal received mixed reviews, with praise for its combat, graphics, and the adaption of Diablo to mobile, while criticism targeted the plot, voice acting, and the game’s focus on microtransactions. It became the lowest user rated game on Metacritic in response to microtransactions and the progression system.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Diablo Immortal’da Karakter Gelişimi Maliyeti 110.000 Dolar

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

error: İçerik Korunmaktadır !!
Bizi Takip Edin