Devam Oyunu Niteliğinde 7 DLC

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Devam Oyunu Niteliğinde 7 DLC.
 
Ana oyunun sonrasında yayınlanan ek paketler (DLC), birçok vakit yan vazifeleri ve ek içerikleri oyunculara sunan bir yapı sergiliyor. Lakin kimi DLC’ler oyunun kıssasını devam ettiriyor, öyküye farklı açılar ekliyor ve bir formda ana oyundaki açıkları kapatabiliyor.
 
Bu listemizde sizlere ana oyunun öyküsünü devam ettiren ve öyküyü farklı açıdan görmemizi sağlayan devam oyunu niteliğindeki 7 DLC’ye göz atacağız. İşte listemiz: 
 
1- Secrets Of The Maw (Little Nightmares) 
 
 
 
Tarsier Studios tarafından 2017 yılında oyunculara sunulan Little Nightmares, oyuncuları karanlık ve kapalı bir atmosfere götürerek dehşet tecrübesini öteki bir açıdan sunuyor. Little Nightmares ile oyuncular küçük bir çocuğun gözünden devasa ve fecî bir dünyayı deneyimliyor. Çocuk, karanlık odalardan ve yerlerden ilerleyerek, Maw olarak isimlendirilen bu yer tuhaf beşerlerle dolu. Oyuncular bu insanlara yakalanmaktan kaçınmaları gerekiyor. 

Devam Oyunu Niteliğinde 7 DLC

 
Ana macera Six isimli bir kızı takip etse de Secrets Of The Maw seyahate birkaç yeni kısım ekliyor. Maw isimli ek pakette oyuncular, Runaway Kid isminde farklı bir karakter olarak yola koyuluyor. Bu DLC ile oyuncular Maw bölgesinin farklı bir yanını görebiliyor ve yeni tehditlerle yüzleşebiliyor. 

Devam Oyunu Niteliğinde 7 DLC

 
2- Iceborne (Monster Hunter World) 
 
 
 
Büyük bir ilgi gören Monster Hunter serisinde oyuncular büyük canavarların yer aldığı büyük bir dünyaya atılır. Ana misyon içerisinde Oyuncular, efsanevi ejderhalar da dahil olmak üzere büyük bir dünyayı keşfedebilir.

Devam Oyunu Niteliğinde 7 DLC

 
Monster Hunter World için çıkartılan Iceborne genişletme paketi oyunculara ana oyunun haricinde iki kat daha içerik sunuyor. Yepisyeni bir bölgeye geçiş yapabileceğiniz bu DLC içerisinde yeni canavarlar, yeni kıssalar, yerler, farklı kombinasyonlar, zırhlar, aletler ve daha fazlası bulunuyor.

Devam Oyunu Niteliğinde 7 DLC

 
3- Seed Of Evil (Mutant Year Zero) 
 
Devam Oyunu Niteliğinde 7 DLC
 
 
3D sıra tabanlı strateji oyunu olarak karşımıza çıkan Mutant Year Zero  kıyamet sonrası bir dünyada geçiyor. Bu dünyadaki baskın tıp ise etraf ile mutasyona uğramış insansılardan ve geriye kalan hayvanlardan oluşuyor.

Devam Oyunu Niteliğinde 7 DLC

 
Oyunda, Eden olarak bilinen bir yer altı cennetine denk gelen bir takımı denetim ediyorsunuz. Ana kıssanın ardından Seed Of Evil ismindeki bu ek paket oyunculara ana kıssanın devamını sunuyor. Hikaye, mutantlar, Eden’in varlığı ve insanlığın geleceği hakkında ortaya çıkan gerçeklerle devam ediyor.

Devam Oyunu Niteliğinde 7 DLC

 
4- Burial At Sea (Bioshock Infinite) 
 
 
 
İlk iki Bioshock oyunu suyun altında geçse de Bioshock Infinite gökyüzünde kurularak senaryoyu bilakis çeviriyor. Oyunda Booker DeWitt olarak oynuyor ve Elizabeth ismindeki bir bayanı kurtarmak için gökyüzü kenti Columbia’ya gönderiliyorsunuz. Bu macerada beklenmedik olaylar yaşanıyor.

Devam Oyunu Niteliğinde 7 DLC

 
Burial At Sea paketi sayesinde öykü burada sona ermiyor. Bu DLC oyunculara iki başka kısım sunuyor. Oyuncular bu ek paketle bir arada artık taşıyabileceği tüm silahlar ve plazmitlerle Rapture’ı, vahim çöküşünden evvelki haliyle deneyimleyebiliyor.
 
5- Far Harbor (Fallout 4) 
 
 
 
Meşhur açık dünya rol yapma oyunu Fallout 4’ü bitiren oyuncular için yeni bir içerik sunan Far Harbor ile oyuncular yeni bir davada genç bir bayan ve saklı bir synth kolonisinin peşine düşüyor. Bu ek paket ile oyuncular yüksek radyasyonun hakim olduğu gizemli Far Harbor adasına yanlışsız bir seyahate çıkıyor.
 
Far Harbor bölgesindeki kaosu düzeltmeye çalışan oyuncular yeni ölümcül yaratıklarla ve zindanlarla karşılaşacak. Bu paket Fallout 4 için çıkan en büyük ek içerik.
 
6- Nyakuza Metro + Online Party (A Sınır In Time)
 
 
 
3D platform tipi günümüz çağdaş oyun dünyasında art planda kalsa da A Çizgi In Time üzere oyunlar bir yandan eğlenceli ve bir yandan da kuvvetli bir tecrübe sunuyor. Oyunda Çizgi Kid olarak bilinen karakter ile Time Pieces isimli geminiz için yakıt bulma amacıyla renkli bir dünyaya giriş yapıyorsunuz. Canlı kasabalardan perili ormanlara kadar uzanan bu macerada bir dizi karakterle de etkileşime girebiliyorsunuz. 
 
İhtiyacınız olan tüm yakıtı topladıktan sonra Nyakuza Metro’su da dahil olmak üzere yeni bölgelere istediğiniz üzere gidip gelebiliyorsunuz. Bu DLC, yeni bir alanı, macerayı ve çok çeşitli aktiflikleri sunuyor.
 
7- Shipwrecked (Don’t Starve) 
 
 
 
Hayatta kalma aksiyon macera oyunlarından biri olan Don’t Starve, Klei Entertainment tarafından oyunculara sunuldu. Oyunda oyuncular karanlık bir ülkede mahsur kalan ve bir bilim adamı olan Winston olarak oynuyor. Buradaki hedef ise mümkün olduğu kadar uzun müddet hayatta kalmak. Hayatta kalmak için büyük bir gayret sarf etmeniz gerekiyor. 
 
Don’t Starve için çıkarılan Shipwrecked ek paketi, yeni ve kapsamlı bir senaryoyu içerisinde barındırıyor. Bu genişletme paketinde bir adada mahsur kalacak ve uçsuz bucaksız bir denizde açlıktan ölmemek için gayret göstermeniz gerekecek.
 
Listemizin burada sonuna geliyoruz. Bu listemizde sizlere devam oyunu niteliğinde ve çokça ek içerik sunan 7 DLC – ek paketi derledik. Elbette bu paketler haricinde daha birçok DLC bulunuyor. Siz de etkilendiğiniz ek paketleri, ana oyunuyla bir arada yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Ana oyuna sahip olan fakat ek pakete sahip olmayan oyuncular için bu yorumlar tavsiye niteliğinde olacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Devam Oyunu Niteliğinde 7 DLC 2022

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

error: İçerik Korunmaktadır !!
Bizi Takip Edin