Bitcoin Bu Haftayı Etkileyecek Büyük Kararla Karşı Karşıya!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Bitcoin Bu Haftayı Etkileyecek Büyük Kararla Karşı Karşıya!.

Geçen ay boyunca, Bitcoin eşliğinde tüm piyasa hür düşüşteydi. Önder kripto, diğer bir kırmızı mum haftasını bitirdikten sonra sonunda biraz yeşil görebilir mi?

Bitcoin belirleyici bölgede süreç görüyor

olarak aktardığımız üzere, Bitcoin’in son düşüşü şu ana kadarki en berbat çeyrek performansıydı. Bununla birlikte, 20.000 dolar ile 2017’nin ATH düzeyini ihlal ettikten sonra, konsolidasyonun yanı sıra düşüş momentumu azalmaya başladı. Günlük grafikte hala mümkün bir trend dönüşü belirtisi yok. Fiyat, Kasım 2021’de ATH’sini kaydettiğinden bu yana neredeyse %74 oranında düşmesine karşın cansız. birçok fiyat modeline nazaran düşük kıymetli bölgede süreç görüyor. Fakat buna karşın hala alıcıların eksikliğini görüyor.

 

Bu durum, öteki bir ayı hareketini tetikliyor. Artan olumsuz his ve talep eksikliğinin yanı sıra, 17 bin dolarlık kritik düzeyin kırılmasıyla düşüş mümkünlüğünü artırıyor. Bu düzey kırılırsa, analiste nazaran muhtemelen 15.000 dolara yönelecek. Bu önder kripto için son yılların en düşük düzeyi olacak.

Bitcoin

BTC 4 saatlik grafik analizi

4 saatlik grafikte, 18.000 dolar, son birkaç gün içinde fiyatını değerli ölçüde destekledi. Bununla birlikte, fiyat, kanalın orta sonunu kırmada başarılı olmadı. Ek olarak, kısa vakit dilimlerinde rastgele bir geri dönüş modeli belirtisi yok.

Piyasalar çoklukla bir genişleme hareketinden çabucak sonra bir düzeltme modeli oluşturur. (BTC) şu anda, fiyatın 28.000 dolar düzeyinin üzerinde konsolide olduğu Mayıs ayının ikinci yarısında yaptığı üzere bir üçgen düzeltme modeli oluşturuyor. İleriye dönük olarak, iki muhtemel senaryo vardır:

 
  • Boğa: Fiyat, kanalın orta trend çizgisinin ve üçgenin üst sonunun üzerine çıkıyor. Ayrıyeten, kanalın üst sonunu hedefleyen 22.000 dolarlık duygusal direnç düzeyini kırmaya çalışıyor.
  • Ayı: Fiyat yeni bir yükseliş hareketi başlatamaz. Bunun yerine üçgenin altına düşerek 17.000 dolar düzeyini kritik bir dirence dönüştürür.
  • Bu nedenle, üçgenin kırılması Bitcoin’in bir sonraki hareket tarafını belirleyecektir.

On-chain datalar Bitcoin için neler söylüyor?

Balina oranı metriği, büyük oyuncuların satış davranışlarını açığa çıkarır. Bitcoin’in borsalara birinci 10 girişini tüm günlük girişlere bölerek hesaplanır. Tarihî olarak, balina oranı metriğinin yüksek kıymetleri, çok fiyat oynaklığına yol açmıştır.

Bitcoin 48 bin dolar düzeyini (açık bir boğa tuzağı) kıramadığından ve evvelki 2017 ATH’nin mevcut alanına düşmeye başladığından, balina oranı birçok sefer yükseldi ve düşüş eğilimi için bir katalizör misyonu gördü. Bu durumda balinaların borsalara süratle BTC yatırdığı ve satış baskısını artırdığı sonucuna varılıyor. Bununla birlikte, büyük oyuncular teslim olmaya ve büyük kayıpları fark etmeye başladığında, Bitcoin muhtemelen bir sonraki yükseliş döngüsü için bir taban bulacaktır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bitcoin Bu Haftayı Etkileyecek Büyük Kararla Karşı Karşıya! Ağustos 2022

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

error: İçerik Korunmaktadır !!
Bizi Takip Edin