Bitcoin İçin Geri Sayım Başladı: Traderlar Bu Seviyeleri Bekliyor!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Bitcoin İçin Geri Sayım Başladı: Traderlar Bu Düzeyleri Bekliyor!.

Bir trader ve analist, piyasanın hafta sonu kayıplarından kaçınması nedeniyle Bitcoin (BTC)’nin mevcut günlük daha yüksek doruklar ve tabanlar yapmaya devam etmesi halinde 30.000 doları görebileceğini söylüyor.

Material Indicators’ün Bitcoin tahminleri

TradingView dataları, BTC’nin bir gecede tırmanarak bir defa daha yerleşik süreç aralığının tepesine yakın olduğunu gösterdi. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, 23.500 dolarda aralık direncinin üzerine çıkmak için yapılan çok sayıda başarısız teşebbüste bulundu. Bunun akabinde BTC, yazı yazılırken hala belirsizlik içinde görünüyor. Fakat analistlere nazaran yükselişin devam edeceğine dair umutlar aslında oradaydı.

 
Bitcoin İçin Geri Sayım Başladı

On-chain izleme kaynağı Material Indicators, 5 Ağustos’ta Bitcoin için Twitter’dan birtakım güncellemeler paylaştı. Bunların bir kısmında ‘haftada daha fazla oynaklık bekliyoruz’ yazdı. Bu bağamda Material Indicators şu değerlendirmeyi yapıyor:Bitcoin İçin Geri Sayım Başladı

Ayı piyasası rallisi BTC’yi 25 binin üzerine çıkarabilirse, 26 bin – 28 bin dolar aralığında çok fazla sürtünme olmaz. Trend çizgisini kaybetmek, yükseliş umutları ve hayalleri için makus olur.

Bitcoin için 28.000 dolar, mevcut spot fiyattan %20 daha yüksek demek. Ayrıyeten, iki ayın en yüksek düzeyini temsil edecek. Material Indicators, Bitcoin’in şu anki gerçekleşen fiyatı civarında olan 22.000 dolardaki trend çizgisini gösteren bir grafiğe yer veriyor. Grafik ayrıyeten teklif takviyesinin spotun çabucak altında arttığını gösteriyor. Lakin, ana direnç 24.500 dolarda kalıyor.Bitcoin İçin Geri Sayım Başladı

 

Analist, Bitcoin için 30.000 dolar gayesi veriyor

Hafta sonu trade’inde kurumlar ve profesyoneller, yeni süreç haftasına kadar uzak durmayı tercih eder. Bu yüzden piyasaya ferdi traderlar hakim olur. Bu nedenle borsa buyruk defterlerindeki likidite eksikliği sayesinde klâsik olarak daha değişken fiyat hareketlerine yol açar.

Bu ortada, günlük grafiği tahlil ederken, tanınan trade hesabı CROW daha da yüksek düzeyleri eğlendiriyor. Bitcoin’in daha yüksek doruklar ve daha yüksek tabanlar yapmaya devam ettiğini kaydediyor. Bu yüzden yalnızca 30.000 dolardan kar elde etme planlarını ortaya koyuyor.

 

Trader Crypto Tony, ‘Hafta sonu büsbütün uydurma çıkışlar nedeniyle menzil trade’i ile ilgili’ diye ekliyor. Bu bağlamda analist, şunları söylüyor:Bitcoin İçin Geri Sayım Başladı

Menzilleri belirlemeyi ve buna nazaran oynamayı seviyorum. Menziller, gerçek çıkışları yahut düzmece çıkışları belirlemede tesirlidir. İkisini de oynayabilirsin.

Aylık RSI, BTC fiyatının geri dönüşünün başladığını ima ediyor

Bitcoin fiyat modellerinin Stock-to-Flow ailesinin yaratıcısı PlanB, de kestirimlerini paylaştı. Analist, cross-chain bilgilere bakarak, izafî güç endeksi (RSI) performansının yükselişini tekrar işaretliyor. RSI, BTC’nin makul bir fiyatta mukayeseli olarak ne kadar fazla satın alındığını yahut çok satıldığını gösteren temel bir metrik. Bu ortada bu metrik, Haziran ayında şimdiye kadarki en düşük düzeylerine ulaştı. PlanB, artık toparlanan RSI’nin 2022 ayı piyasasının sonunun sinyalini bile verebileceğini öne sürüyor.Bitcoin İçin Geri Sayım Başladı

 

Bu ortada 3 Ağustos’taki bir evvelki gönderide PlanB, BTC’nin hala stok-akış günlük varsayımının ‘çok altında’ olduğunu kabul ediyor. Otomatik hesap makinesi S2F Multiple’ye nazaran bu 6 Ağustos için 83.475 dolar.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bitcoin İçin Geri Sayım Başladı: Traderlar Bu Düzeyleri Bekliyor! 2022

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

error: İçerik Korunmaktadır !!
Bizi Takip Edin