Bitcoin İçin Dikkat: Bu Seviyelerde Balina Pozisyonu Var!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Bitcoin İçin Dikkat: Bu Düzeylerde Balina Durumu Var!.

Bitcoin (BTC), takviye ve direnç ortasında yeni bir savaş başlatıyor. Bu sırada BTC fiyatı, bugünün Wall Street açılışında 20.000 dolara yaklaştı. Spot fiyattan dayanak ve direnç düzeyleri ile BTC/USD’nin konsolidasyon için giderek daha az yeri kalıyor. Ek olarak balina durumları bu düzeylerde yer alıyor.

Bitcoin İçin Dikkat: Bu Düzeylerde Balina Durumu Var!

Balina düzeyleri epeyce yakında

TradingView’den elde edilen bilgiler, BTC/USD’nin sıkı bir süreç aralığında sıkıştığını gösteriyor. Ayrıyeten, likiditenin gün içinde değerli bir noktaya yaklaştığını ortaya koyuyor. Aslında BTC, Bir evvelki güne nazaran %6’lık kaybını toparlamayı başardı. Akabinde dayanak ve direnç düzeyleri neredeyse omuz omuza kaldı. Sipariş defteri bilgileri, bunu net bir biçimde ortaya koyuyor. Zincir üzerinde izleme kaynağı Whalemap’e nazaran, 20.546 ile 21.327 dolar ortasında bir dizi balina konumu var. Buna nazaran balina konumları, bahsi geçen düzeylerin artık yenilmesi gereken bir bölge olduğu manasına geliyor. Ayrıyeten, alıcı ilgisi 19.200 dolar civarında seyrediyor. İlgi, birebir vakitte BTC/USD’nin 2. çeyrekte 17.600 dolara düşmesinden sonra oluşan balina konumlarını içeriyor. Bununla birlikte tanınan trader Pierre, BTC fiyatı hakkındaki görüşlerini paylaştı:

Bitcoin İçin Dikkat: Bu Düzeylerde Balina Durumu Var!

 

“D1, 20.5k’nin üzerinde kapanıyor ve tahminen sonunda D1 trendini tekrar test edeceğiz. Birkaç hafta evvel uyarılmıştık, Bitcoin’in fiyatı Mayıs ayındaki üzere birçok kesinti için hazırlanıyordu. Ek olarak D1 trendi fiyatı yakalayacaktı. Şimdiye kadar tam olarak sahip olduğumuz şey bu. Aslında yalnızca uygun bir D1 trendi tekrar testi istiyorum. Sonuncusu 32.000 dolardaydı.”

Bitcoin İçin Dikkat

Bitcoin direnci kırarsa bu düzeylere gidebilir

Bitcoin, yazı yazılırken 20.200 dolar civarında süreç görüyor. Böylelikle daha düşük vakit dilimlerindeki değerli bir çizginin çabucak altında hareket ediyor. Popüler analist, Michaël van de Poppe için bu seviyeyi kırmak, 23.000 dolardaki direncin üstüne giden yolu açma potansiyeli taşıyor. Bu ortada bölüm haberlerinin BTC fiyat hareketi üzerinde çok az tesiri oldu. Kripto borsası Voyager Digital’in iflas başvurusu ana gündemi belirliyor. Ayrıyeten bu olay, kredi platformu Celsius’un çöküşüyle ​​tetiklenen bir zincirleme tepkide yaşanan en son olumsuzluk.

Bitcoin İçin Dikkat: Bu Düzeylerde Balina Durumu Var!

Dolar bir nefes aldı

Yazının yazıldığı sırada Hong Kong’un Hang Seng’i %1,2 ve Şanghay Bileşik Endeksi %1,4 düştü. Böylelikle makro açıdan asya piyasaları paha kaybetti. Bununla birlikte, ABD doları endeksi (DXY), yükselişten yirmi yılın en yüksek düzeylerine çıktı. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere DXY göstergesi, doların öteki para ünitelerine olan gücünü ortaya koyuyor. Buna nazaran gösterge, tepenin çabucak altında, 106’nın üzerinde konsolide oluyor. Van de Poppe, “İlk sefer DXY’de önemli bir düzeltme görüyoruz. Bu düzeltme, uzun yükselişin akabinde bir konsolidasyon” diye ekledi.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bitcoin İçin Dikkat: Bu Düzeylerde Balina Durumu Var! 2022

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

error: İçerik Korunmaktadır !!
Bizi Takip Edin