Analistler Açıkladı: Bitcoin Hangi Tarihe Kadar Düşecek?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Analistler Açıkladı: Bitcoin Hangi Tarihe Kadar Düşecek?

Kripto para piyasasının süreç hacminin düşmesiyle, birçok yatırımcı BTC fiyatının geleceği konusunda karamsar. Uzmanlar, BTC fiyatının kuşaklar uzunluğu tabana yaklaştığını söylüyor.

Uzmanlar, Bitcoin fiyatının önümüzdeki birkaç ay içinde 10.000 dolara düşebileceğine inanıyor

TradingView’den elde edilen bilgiler, hafta sonu 19.000 dolara yaklaşırken fiyatının zayıfladığını gösterdi. Bu esnada, ABD pay senetleri neredeyse sakin ve kripto volatilitesi için çok az ivme sağlıyor.

 
Bitcoin

Binance’den gelen buyruk defteri dataları, BTC spot fiyata yakın alım ve satım likiditesi ortasında kaldığını gösteriyor. Ek olarak, yatırımcılar hareket yapana yahut tekliflere kıymetli ölçüde eklenene kadar volatilite olmamasını sağladı.

Kriptokoin.com analizlerinde aktardığımız üzere, BTC’nin bu düzeye ulaşmasının ardında belli katalizörler var. Örneğin, tüm dünyadaki merkez bankalarından kaynaklanan enflasyon beklentilerindeki artış. Bununla birlikte siyaset kusurlarında tesirli oldu. Öbür bir deyişle, bu faktörler bir ortaya gelerek 10 bin dolar düzeyinde beklenen bir BTC tabanı için harika senaryoyu yarattı.

Uzmanlar, BTC fiyatında bu düzeyleri bekliyor

Popüler analist Altcoin Sherpa, Bitcoin’in 2022’nin büyük bir kısmında sönük kalacağından bahsetti. Sherpa Twitter takipçilerine şunları söyledi:

 

Dip bulunduğunda etrafta dolaşmak ve birikmek aylar alacak. Ve taban bugünden birkaç ay sonra bile gelmeyebilir.

Bu tahliller, Bitcoin’in şimdi yeni makro düşükler yapmadığını yahut konsolide etmeye başlamadığını savunan Rekt Capital tarafından desteklenmedir.

 

Glassnode araştırma firmasının on-chain analisti Checkmate, bu esnada şunları söylüyordu:

Kendini boş ver. Bitcoin’inizi soğuk cüzdana alın. Sıkı durun.

Alex Krueger, hacim datalarını inceliyor

Ekonomist, trader ve teşebbüsçü Alex Krueger, tıpkı gün Twitter’dan, BTC cinsinden hacmin geçen ay ATH düzeylerine ulaştığını kaydetti. Krueger’ın Twitter’dan yaptığı yorumlar şunlardı:

Genel bir kural olarak, süreç hacmi piyasalar teslim olduğunda en yüksek düzeydedir.

 

Bitcoin fiyatı neden 10.000 dolarla karşı karşıya

Toplam piyasa pahası ve BTC fiyatının düşmesiyle, birçok yatırımcı Bitcoin’in gelecekteki fiyatı konusunda karamsar. BTC için yeterli haber, fiyatın jenerasyonlar uzunluğu tabana çok yaklaşması. Öte yandan, makûs haber şu ki, bu taban 10 bin dolara kadar derinleşebilir. Tıpkı vakitte, yalnızca aylar sonra toparlanma ihtimali var.

BTC’nin bu düzeye ulaşmasının katalizörün, merkez bankalarının faiz kararları. Öteki bir deyişle, bu faktörler bir ortaya gelerek Bitcoin için 10 bin dolar ihtimalini güçlendiriyor. Bilhassa, birtakım kripto analistleri, Luna Foundation Guard’ın BTC rezervlerinin 2,4 milyar dolarını terk etmesi, Celsius’un iflası ve Three Arrows Capital’in tasfiyesi üzere olayların akabinde satış baskısı doğal olmayan yükseklere ulaştığı için bunun tam karşıtının yanlışsız olduğuna inanıyor.

İyi tarafından bakıldığında, Bitcoin şu anda yatırımcıların için bir fırsat noktasında süreç görüyor. Önder kripto şu anda yatırımcılara kuşaklar uzunluğu satın alma fırsatı (GBO) sağladığı noktada.

Türk Genci Twitter Hesabı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bitcoin Hangi Tarihe Kadar Düşecek?Hafta Sonu 19.000 Dolar

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

error: İçerik Korunmaktadır !!
Bizi Takip Edin