Bitcoin’in Ötesine Bakmak: Bu 5 Altcoin Dikkat Çekiyor!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Bitcoin’in Ötesine Bakmak: Bu 5 Altcoin Dikkat Çekiyor!.

Bitcoin’in yanında yatırım yapılacak en yeterli 5 altcoin

Ethereum (ETH)

Ethereum, tıpkı Bitcoin üzere Blockchain tabanlı bir ağdır. Merkezi olmayan ve açık kaynaklıdır. Bu, hiçbir hükümet yahut bankanın onu denetim etmek için ağa giremeyeceği manasına gelir. Lakin, büyük bir benzerlikle birlikte, Bitcoin ile birtakım farklılıkları da var. Ethereum ağı üç bileşen ile Bitcoin’den ayrılır.

 
  • Ethereum Sanal Makinesi (EVM): Buradaki merkezi olmayan ağdır ve Ethereum ismini verdiğimizde anladığımız ana uygulama budur. Blockchain teknolojisi üzerine inşa edildiğinden, süreç bilgilerinin bloklarda saklandığı ve ağın bu formda yayıldığı dağıtılmış bir defter sistemi sağlar. Ağ, muhakkak bir giriş tetiklendiğinde otomatik olarak çalışacak halde ayarlanmıştır. Buna sağladığı akıllı mukavele tesisi denir.
  • ETH: ETH, EVM üzerinden çalışan Ethereum ağındaki lokal kripto para ünitesidir. Tam çevrimiçi para ünitesi eter olmak, değerlemesine nazaran gerçek dünya kontağına sahiptir. Yuva noktası ile net bir halde anlayabilirsiniz.
  • Gas: Dağıtılmış Ethereum ağının çalışması yahut bir süreç yapar üzere çalışması için biraz güce muhtaçlığı vardır. Burada işin ölçüsüne gaz, gücüne ise eter denir. Eter temelde gücün dönüştürülmüş bir versiyonudur. Yani, gerçek dünya bedeli var.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin, yazılım mühendisleri Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından 6 Aralık 2013’te piyasaya sürülen bir öbür tanınan kripto para ünitesidir. Dogecoin’in maksadının biraz komik bir kıssası var. 2009’da Bitcoin’in yenilenmesinden sonra beşerler bu bahisteki spekülasyonlarını gösterdiler. O vakit, bu iki yazılım mühendisi, Bitcoin inovasyonu etrafındaki tartışmalara latife olarak bir kripto para ünitesi üretmeyi planladı. Bitcoin’den çok daha âlâ bir para ünitesi geliştirmek istediler. Hareketlerinde başarılı oldular ve kripto logosu olarak göğüs köpeği Shiba Inu köpeğinin yüzünü seçtiler. Daha sonra 2013 yılında piyasaya sürüldü.

Bir dereceye kadar latife olarak yaratılmış olsa da, Dogecoin nitekim Bitcoin’den daha âlâ performans gösteriyor. Bir Dogecoin süreci, bir süreç için 2 dakikadan az sürer ve Bitcoin’den daha az olan 2 dolar civarında fiyat alır.

Stellar (XLM)

Stellar ile ilgili enteresan olan şey, kripto para ünitesinin kendisi olmaması ve bankaları ve başka ödeme sistemlerini süreçler için kolaylaştırmasıdır. Kripto para ünitesi, burada yıldız ağı üzerinden dolaşan ve kriptoyu fiat para ünitesine dönüştürerek bankacılık süreçlerine yardımcı olan XLM’dir. Dijital süreç sırasında XLM aktarılır ve bankalara yatırılmak üzere fiat para ünitesine dönüştürülür.

 
Bitcoin

Binance Coin (BNB)

Binance coin, başlangıçta Ethereum Blockchain üzerinde çalıştırılan lakin artık kendi Blockchain olan Binance zinciri üzerinde çalışan Blockchain tabanlı bir kripto para ünitesidir. Süratli fon transferini kolaylaştırır ve yatırım için de büyük bir varlıktır.

Polkadot (DOT)

Kripto para ünitesi Polkadot son vakitlerde ünlü oluyor. 2017 yılında Ethereum kurucu ortaklarından Gavin Wood tarafından oluşturuldu. Polkadot ağı, öteki kripto para ağlarından hayli farklıdır. Bu tıpkı vakitte Blockchain tabanlı bir ağdır, fakat birden fazla blok zinciri vardır ve kripto, çapraz blok zincir süreçlerine imkan tanır. Ağ, merkezi olmayan bir ağın üçüncü taraf müdahalesi ve açık kaynaklı ağ üzere sahip olmadığı tüm imkanlara sahiptir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bitcoin’in Ötesine Bakmak: Bu 5 Altcoin Dikkat Çekiyor! 2022

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

error: İçerik Korunmaktadır !!
Bizi Takip Edin