Bitcoin’in Ötesine Bakmak: Bu 5 Altcoin Dikkat Çekiyor!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Bitcoin’in Ötesine Bakmak: Bu 5 Altcoin Dikkat Çekiyor!.

Bitcoin (BTC), ferdi yatırımcıların olduğu kadar kurumsal yatırımcılarında en güvendiği kripto para ünitesidir. Lakin, son vakitlerde yeni teknolojilerle piyasa farklı bakış açıları katan altcoin projeleri de var. Bu yazıda, analist Jim O Brien’in listesinden dışındaki en uygun kripto para ünitelerini listeleyelim.

Bitcoin’in yanında yatırım yapılacak en âlâ 5 altcoin

Ethereum (ETH)

Ethereum, tıpkı üzere Blockchain tabanlı bir ağdır. Merkezi olmayan ve açık kaynaklıdır. Bu, hiçbir hükümet yahut bankanın onu denetim etmek için ağa giremeyeceği manasına gelir. Lakin, büyük bir benzerlikle birlikte, Bitcoin ile birtakım farklılıkları da var. Ethereum ağı üç bileşen ile ayrılır…

 
  • Ethereum Sanal Makinesi (EVM): Buradaki merkezi olmayan ağdır ve Ethereum ismini verdiğimizde anladığımız ana uygulama budur. Blockchain teknolojisi üzerine inşa edildiğinden, süreç bilgilerinin bloklarda saklandığı ve ağın bu biçimde yayıldığı dağıtık bir defter (ledger) sistemi sağlar. Ağ, muhakkak bir giriş tetiklendiğinde otomatik olarak çalışacak formda ayarlanmıştır. Buna sağladığı akıllı kontrat tesisi denir.
  • ETH: ETH, EVM üzerinden çalışan Ethereum ağındaki lokal kripto para ünitesidir.
  • Gas: Dağıtık Ethereum ağının çalışması yahut bir süreç yapar üzere çalışması için biraz güce muhtaçlığı vardır. Burada işin ölçüsüne gas, gücüne ise ETH denmektedir. Eter temelde gücün dönüşmüş versiyonudur. Yani, gerçek dünya bedeli vardır.

Bu ortada, Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin yeni fork’lar hakkında görüşünü paylaştı.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin, yazılım mühendisleri Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından 2013’te piyasaya sürüldü. Doge’nin öteki projelere göre farklı anaçları var. 2009’da Bitcoin’in yenilenmesinden sonra beşerler bu bahisteki spekülasyonlarını gösterdiler. O vakit, bu iki yazılım mühendisi, Bitcoin inovasyonu etrafındaki tartışmalara latife olarak bir kripto para ünitesi üretmeyi planladı. Bitcoin’den çok daha uygun bir para ünitesi geliştirmek istediler. Hareketlerinde başarılı oldular ve kripto logosu olarak göğüs köpeği Shiba Inu köpeğinin yüzünü seçtiler.

Bitcoin

Bir dereceye kadar latife olarak başlasa da, Dogecoin sahiden Bitcoin’den daha düzgün performans gösteriyor. Bir Dogecoin süreci, bir süreç için 2 dakikadan az sürer. Tıpkı vakitte Bitcoin’den daha az olan 2 dolar civarında fiyat alır.

 

Stellar (XLM)

Stellar ile ilgili değişik olan şey, kripto para ünitesinin kendisi olmaması ve bankaları ve başka ödeme sistemlerini süreçler için kolaylaştırmasıdır. Kripto para ünitesi, burada Stellar ağı üzerinden dolaşan ve kriptoyu fiat para ünitesine dönüştürerek bankacılık süreçlerine yardımcı olan XLM’dir. Dijital süreç sırasında XLM aktarılır ve bankalara yatırılmak üzere fiat para ünitesine dönüştürülür.

BNB Coin (BNB)

BNB coin, başlangıçta Ethereum Blockchain üzerinde çalışıyordu. Daha sonra kendi Blockchain olan Binance Chain’e geçti. BNB, süratli fon transferini kolaylaştırır ve yatırım için de büyük bir altcoin projelerinden biridir.

Polkadot (DOT)

Polkadot son vakitlerde popülerliğini katladı. 2017 yılında Ethereum kurucu ortaklarından Gavin Wood tarafından tasarlardı. Polkadot ağı, öbür kripto para ağlarından epeyce farklıdır. Birebir vakitte Blockchain tabanlı bir ağdır. Lakin Polkadot’ta birden fazla Blockchain vardır ve cross chain süreçlerine imkan tanır. Ağ, açık kaynaklı ağ üzere sahip olmadığı tüm imkanlara sahiptir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bitcoin’in Ötesine Bakmak: Bu 5 Altcoin Dikkat Çekiyor! 2022

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

error: İçerik Korunmaktadır !!
Bizi Takip Edin