Binance CEO’su Net Konuştu: O Altcoin’ler Listelenmeyecek!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance CEO’su Net Konuştu: O Altcoin’ler Listelenmeyecek!.

Binance CEO’su CZ bugün Twitter’dan borsanın listelenecek coin’leri nasıl filtrelediğini paylaştı. Binance, süreç hacmine nazaran dünyanın en büyük kripto para ünitesidir. Daha evvel BLOK, DGB, SAND ve sınırsız örneğin liste haberiyle fırladığını gördük. CZ artık Binance’in hangi altcoin projelerini asla listelemeyeceğini açıklıyor.

Binance bu altcoin’leri asla listelemeyecek

Kripto para borsaları, yaptığı üzere her vakit güvendikleri kripto para ünitelerini listeleyi emeller. Binance’de altcoin listelerini titiz bir inceleme sürecinden geçiriyor. Bugün CZ’nin paylaştığı duyurusu, hangi altcoin’lerin bu filtreden geçeceği hakkında. Binance bu altcoin’leri listelemeyi planlamıyor…

 

 

CZ’den Binance listeleme ipuçları

Yukarıdaki makalede CZ, projelerin Binance’de listelenmek için neler yapmaları gerektiğini alıyor. Değerli hususlardan kimileri:

 1. Başvuru formları, Binance’de listeleme müracaatında bulunmanın TEK yoludur.
 2. Bizimle iletmek istediğiniz tüm bilgileri forma eklediğinizden emin olun.
 3. Proje kurucusunun yahut CEO’nun formu doldurmasını istiyoruz. Neden? Niçin? Cüzdanınızda bir kusur olursa, Blockchain’de bir fork yahut çift harcama olursa (double-spend), projeden bir şahısla konuşmamız gerekir.
 4. Proje ilerlemenizi bize ve topluluğa sistemli olarak güncelleyin. Daima ve istikrarlı ilerleme çok pahalıdır. Bu, listelendikten sonra bile gereklidir.
 5. Tokeninizi Smart Chain’de (BSC) yayınladıysanız ve tokeniniz, etkin adres sayısı ve süreç hacmi açısından tüm BSC projeleri ortasında üst sıralarda yer alıyorsa, bu çoklukla etkin bir kullanıcı tabanını büyütme konusunda âlâ bir anlayış gösterir.
 6. BNB/BUSD’yi ekosisteminize dahil edin ve/veya bağış toplama aşamanız sırasında BNB/BUSD’yi artırın.
 7. Durum tespiti sırasında hassas ve profesyonelseniz, süreci hızlandırmaya yardımcı olacaktır.
Binance

Yapılmaması gerekenler

Yazının ilerleyen kısımlarda CZ, projelerin neleri yapmaması gerektiğine değiniyor.

 
 1. Başvurunuzla ilgili bir durum güncellemesi istemeyin.
 2. Bir muhatap istemeyin. İnceleme grubumuzla irtibata müsaade vermiyoruz. Potansiyel rüşvet teşebbüslerinden olduğu kadar taraflı tesirlerden de kaçınmak istiyoruz.
 3. Twitter/sosyal medya/sohbette bana kripto para dağıtmanın yararı olmaz. Bunun yerine, listeleme müracaat formu aracılığıyla nizamlı durum güncellemeleri sağlamak için proje gruplarına başvurmalısınız. Sistemli bir güncelleme akışı (haftalık diyelim) kıymetlendirme sürecine yardımcı olacaktır.
 4. Teknik incelemenizi bana göndermeyin.
 5. Başvuruları direkt reddetmeyiz (kara listemize girmediğiniz sürece). Projeniz vakitle gelişebilir. Artık listelemesek bile daha sonra listeleyebiliriz. Bu yüzden bizi ikna etmek için değil, projeniz üzerinde çalışmaya devam edin.

CZ’den gelişicilere tavsiyeler

Yazının bir kısmında CZ, listelenen güzel projeler aradıklarını belirtiyor.

 1. En azından geçerli bir eseriniz yoksa, lütfen listeleme müracaatında bulunmayın. Müracaatınız birinci taramamızı geçmeyecek.
 2. Kullanıcının benimsemesine odaklanın. Çok sayıda kullanıcınız varsa, eserinizin pahası vardır. Ölçmesi en kolayı budur. Kullanıcı istatistiklerini müracaat formuna dahil edin. Kıymetli ölçüde yardımcı olacaktır.
 3. İletişim süreci değerlendirmenin bir kesimidir. Tıpkı vakitte bir proje takımının zayıf yahut büsbütün profesyonel olmayan bağlantısı varsa, liste başvurusunu çok olumsuz tesirler. Yalnızca kendi toplulukları içinde olsa bile, grubun sıkıntı durumlarla nasıl başa çıktığını kıymetlendiririz.
 4. FUD yahut Binance hakkında olumsuz yorumlar yayarak kripto paranızı listelemeye “baskı yapmaya çalışmak” makus bir fikirdir. Bunu yapmak sizi süratli bir formda kara listeye alacaktır.
 5. Topluluğunuzdan kripto paranızı çok agresif bir formda satmasını istemekten kaçının, geri tepebilir.

Son olarak CZ, Twitter’dan, bot kullanan projelerin asla listelenmeyeceğini bildirdi. CEO’su, geçtiğimiz haftalarda Elon Musk’ın gündeme taşıdığı Twitter’daki botlar konusunda, bunları tespit edecek bir araca gereksinimi olduğunu söylüyor:

Diğer botların spam yorumlarını sayan ve buna nazaran puanları düşen bir bota gereksinimim var.

Binance

olarak Elon Musk’ın botlar açıklamalarını bu makalede ele aldık.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Binance CEO’su Net Konuştu: O Altcoin’ler Listelenmeyecek! 2022

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

error: İçerik Korunmaktadır !!
Bizi Takip Edin