Binance’den Bu Bitcoin Borsasına Transferler Durduruldu!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Binance’den Bu Bitcoin Borsasına Transferler Durduruldu!.

Binance ve 2019 yılında satın aldığı Hindistan merkezli Bitcoin borsası WazirX ortasındaki süreçler devre dışı bırakıldı. Kullanıcılar artık WazirX’e kripto para transferi yapamıyor. CZ ve WazirX’in kurucu ortağı Nischal Shetty mevzu hakkında Twitter’dan konuşuyor.

Binance’den WazirX’e transferler durduruldu

Binance’den WazirX’e transfer yapmak şu anda mümkün değil. ve WazirX kurucuları Hindistan borsasının denetimi hakkında açıkça tartışmaya devam ediyor. Bu esnada CZ büyük bir atak yaptı. Akuma isimli bir Blockchain yatırımcısı, bu gelişimini Twitter’da bir yüz binden fazla takipçisiyle paylaştı:

 

Binance’in WazirX’e para transfer etme seçeneğini devre dışı bıraktığını fark ettim. Fakat tekrar de Wazirx’ten kolaylıkla para aktarabiliriz.

 

Bitcoin yatırımcılarını neler bekliyor?

Binance CEO’su CZ daha evvel şirketinin WazirX alanını kapatabileceğini fakat bunu yapmayacağını söyledi. Ayrıyeten CZ, WazirX kullanıcılarından bakiyelerini aktarmalarını istedi. Fakat WazirX, öteki taraftan bu tıp transferleri fiyatlandırmaya başladı. transferleri askıya aldığını öğrenen birkaç WazirX kullanıcısı, bu hareketle ilgili hayal kırıklığını lisana getirdi.

 

Fon güvenliği sorunları

Kullanıcı fonlarına yönelik tasalar durumu daha da karmaşık hale getiriyor. Bunun nedeni CZ’nin zati çok aksiyon konusunda bir ihtar yayınlaması. Lakin, aksiyon kullanıcılara ziyan verebileceğinden sıkıntılı kripto borsasını kapatmayacağını söyledi. Bu bağlamda WazirX kullanıcıları kaygılarını lisana getirmek için çeşitli toplumsal platformlara yöneliyor.

Binance

Çoğu kullanıcı, kurucular ortasındaki açık tartışmanın ortasında fon güvenliği konusunda endişeleniyor. Bu tıpkı vakitte bakiyelerin WazirX’te depolamaya devam edip etmeme konusunda ikinci kanılara yol açıyor. Birtakım kullanıcılar, fiyata karşın geçmenin daha düzgün olacağını öne sürüyor. Fakat WazirX CEO’su Nischal Shetty, platformdaki tüm kripto paraların “şimdilik güvenli” olduğunu belirtti.

Bitcoin borsası mercek altında

Cuma günü, Hindistan kolluk kuvvetleri kimi şirketlere kara para aklama konusunda yardım ettiği teziyle WazirX’in tesisine baskın düzenledi. Ülkenin İcra Müdürlüğü, borsanın anında kredi uygulaması şirketlerine düzmece para aklama konusunda yardımcı olduğunu söyledi. Yetkililer, WazirX’in 64.67 crore üzerinde tutan banka varlıklarını dondurdu. Bu da yaklaşık 8.13 milyon dolar manasına geliyor. Bunu takiben, CEO’su Twitter’da şirketinin WazirX’te rastgele bir paya sahip olmadığını tez ederek açık tartışmalar başladı. Sonuç olarak, WazirX’in kime ilişkin olduğu konusunda yaygın bir baş karışıklığına neden oldu.

 

Binance

Diğer yandan, Hindistan’ın İcra Müdürlüğü’nün (ED) WazirX üzerindeki incelemesinden saatler sonra, Binance CEO’su CZ, WazirX ile olan ilgisine cevap verdi. CZ, 2019’da WazirX’i satın aldığına ait haberlere değindi. CEO, tweetinde, sirkülasyondaki raporların tersine asla WazirX’e sahip olmadığını söylüyor.

 

CZ ayrıyeten, satın alma teşebbüslerinin yapıldığını lakin mutabakatın hiçbir vakit gerçekleşmediğini açıkladı. Cuma günü bir tweet’te WazirX’in ana şirketinde rastgele bir paya sahip olmadığını söyledi. CZ, ayrıntıları Kasım 2019’da ortaya çıkan mutabakat görüşmelerinin başarılı olmadığını söylüyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, 2019 Kasım ayında WazirX’i satın alma planlarını duyurmuştu. Fakat CZ’ye nazaran paydaşlık sonuçlanmadı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Binance’den Bu Bitcoin Borsasına Transferler Durduruldu! 2022

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

error: İçerik Korunmaktadır !!
Bizi Takip Edin