Samsung, Bespoke Home 2022 Etkinliğinde Üst Düzey Teknolojilerini Tanıttı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Samsung, Bespoke Home 2022 Etkinliğinde Üst Seviye Teknolojilerini Tanıttı.

Samsung, bu yıl gerçekleştirdiği ‘Bespoke Home 2022’ aktifliğiyle, Bespoke tecrübesini meskenlerin her yerine taşıyarak, kullanıcılara daha bütüncül bir tecrübe sunmayı sürdürüyor. Birbirinden şık renk seçenekleriyle yenilenen mutfak ve ev-yaşam aletleri, ileri teknolojik özellikleri ve premium dizaynlarıyla öne çıkıyor. Bu yıl, Bespoke yapay zekâ (AI) dayanaklı çamaşır yıkama ve kurutma makineleri ile Bespoke mutfak serisi, Bespoke ailesinin en yeni üyeleri olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

Samsung, Bespoke Home 2022 Etkinliğinde Üst Seviye Teknolojilerini Tanıttı

Bu yıl seride, Avrupa ve Türkiye pazarında satışa sunulacak olan orijinal yapay zekâ dayanaklı Bespoke fırınlar, 2022’nin ikinci yarısından itibaren satışa sunulacak. Bespoke serisi fırınlar, Samsung’un ‘SmartThings’ uygulaması üzerinden sunduğu ilişki özellikleri sayesinde yemek pişirmeyi kolaylaştırarak, çok daha verimli ve akıllı hale getiriyor. Dual Cook Steam™ özelliğiyse kullanıcıların, farklı özellikleri tıpkı anda kullanarak buharda ya da fırında sağlıklı yemekler hazırlamalarını sağlıyor. Serinin öbür üyeleri olan bulaşık makinesi ve ocağın üzerine konulan kabın ısı kaynağına dönüştüğü indüksiyonlu ocak da 2022’nin ikinci yarısında satışa sunulacak.

Yeni Bespoke yapay zeka takviyeli çamaşır makinelerinin ise Temmuz ayından itibaren hem ABD hem Avrupa’da satışa sunulması planlanıyor. Yapay Zeka takviyeli OptiWash™ özelliğiyse, çamaşırın kirliliğine nazaran ülkü su ve deterjan oranını ayarlayarak yıkamayı optimize ediyor.

Samsung, Bespoke Home 2022 Etkinliğinde Üst Seviye Teknolojilerini Tanıttı

Bespoke Home

Seride yer alan yapay zeka dayanaklı Bespoke çamaşır kurutma makineleri ise gelişmiş bir sensörle su içeriğini daima olarak izleyebiliyor. Çamaşırları büsbütün kurutmak için yapay zeka dayanaklı gelişmiş ‘Optimal Kurutma’ özelliğiyle kullanıcıların işlerini kolaylaştırıyor. Bunun yanında giysileri çok ısınmadan korumak için döngü mühletini ve sıcaklığı otomatik olarak denetliyor. Ayrıyeten ‘Gelişmiş Nem Sensörü’ de azami verimlilik sunmak üzere sıcaklık ve kuruma müddetini ayarlamak için nem düzeyindeki değişiklikleri algılıyor. ‘Akıllı Arama özelliği’ ise kullanıcıların sık kullandığı yıkama ve kurutma ayarlarını tanıyarak çamaşır yıkama ve kurutma tecrübesini şahsileştiriyor. Ayrıyeten, yapay zeka dayanaklı Bespoke yıkama ve kurutma makinesi birlikte kullanıldığında, kullanıcılar Üstün Süratli Yıkama ve Muhteşem Süratli Kurutma özellikleri sayesinde bir saat içinde çamaşırlarını yıkayabiliyor, kurutabiliyor ve giymeye hazır hale getirebiliyor.

Samsung, Bespoke Home 2022 Etkinliğinde Üst Seviye Teknolojilerini Tanıttı

Yeni Bespoke yapay zeka dayanaklı çamaşır yıkama ve kurutma makineleri, Samsung’un en yeni güç verimliliği teknolojilerinin yanı sıra AI Ecobubble™, AI Wash ve SpaceMax™ üzere etrafa hassas fonksiyonlarıyla Avrupa pazarlarında satışa sunulacak.

Bespoke serisinin sunduğu temaslı teknolojiler, bir uygulama üzerinden aygıtların denetim edilmesinin ötesine geçiyor. Ferdi kullanıcılar, artık meskende ömrü ve işleri kolaylaştıran yapay zeka dayanaklı teknolojiler sayesinde şahsileştirilmiş, ilişkili bir mesken tecrübesi yaşayabilecek. Samsung, bu imkanları daha da geliştirmek için Haziran ayında tüm dünyada SmartThings Home Life’ platformunu kullanıma sunuyor. Altı temel konut hizmetini birleştiren irtibat merkezinde, pişirme, güç, giysi yıkama, evcil hayvan bakımı, iklimlendirme ve konut bakımı üzere kategoriler yer alıyor.

SmartThings Home Life, kullanıcıların gereksinim duydukları hizmetlere nazaran aygıtların birlikte çalışma biçimlerinin özelleştirilebilmesini sağlıyor. SmartThings ayrıyeten Samsung’un güç ve otomasyon teknolojisi alanlarında faaliyet gösteren global teknoloji önderi ABB ile ortak, entegre akıllı bina tahlillerinin geliştirilmesine yönelik de kıymetli bir rol oynayacak. Bu sayede Samsung SmartThings ve ABB’nin [email protected]® özellikleri birleştirilerek kullanıcıların mevcut bina idare sistemlerine problemsiz bir biçimde bağlanacak.

Samsung, Bespoke Home 2022 Etkinliğinde Üst Seviye Teknolojilerini Tanıttı

İkinci adımdaysa merkezi bir sistem aracılığıyla daha verimli bir elektrik tüketimi için kullanıcıların aygıtlarının birbirine bağlanması sağlanacak. Bu sayede dünya çapında SmartThings’e ve en yeni akıllı konut teknolojilerine erişim kolaylaşırken, güç ve para tasarrufunun yanı sıra karbon emisyonlarının azaltılması sağlanacak.

Samsung’un Bespoke aygıt serisi, mümkün olan en verimli ve en ekolojik formda üretiliyor. Samsung, üretim kademesinden başlayarak cam kesimleri da dahil olmak üzere fabrikalarda üretilen atıkları en aza indirerek etraf kirliliğini tedbire konusunda efor gösteriyor. Bu doğrultuda Samsung, atık yağ ve boya üzere sıvı materyalleri de daha sonra kullanılmak üzere yakıta dönüştürüyor. Bu doğrultuda, Samsung’un Kore’deki üretim tesisleri de endüstriyel atıkların geri dönüştürülmesinde 2019’da %93’lük, 2021 yılında ise %98’lik bir dönüşüm oranına ulaştı. Samsung, eserlerin teslimatında ise kullanıcıların meskende tekrar kullanabilecekleri eko-ambalajlar kullanarak doğal kaynaklara bağımlılığı azaltıyor. Samsung ayrıyeten kağıt kılavuzların üretimini azaltmak için QR kodları aracılığıyla dijital kılavuzlar sunuyor.

Samsung, Bespoke Home 2022 Etkinliğinde Üst Seviye Teknolojilerini Tanıttı

Sürdürülebilir özellikler, kullanımdaki eserleri de kapsıyor. Samsung’un buzdolabı modellerinde gelişmiş Dijital İnverter Kompresör kullanılırken, Samsung çamaşır makineleri yapay zeka dayanaklı Ecobubble™ teknolojisinden faydalanıyor. Samsung, bunlara misal yenilikçi teknolojiler sayesinde güç tüketimini 2000 yılından 2020 yılına kadarki devirde alttan donduruculu buzdolaplarında %67 oranında azalttı. 2011 yılından 2020 yılına kadarki devirdeyse tambur tipi çamaşır makinelerinde güç tüketimini %53 oranında azaltmayı başardı. Bu çevreci gayretlerin sonucunda, her iki aygıt da, ‘Energy Star’ sertifikasına layık görüldü. Samsung kullanıcıları, bu sayede güç maliyetlerini azaltarak, sera gazı emisyonlarının düşmesine katkı sağlayabiliyor.

Samsung, Bespoke Home 2022 Etkinliğinde Üst Seviye Teknolojilerini Tanıttı

Samsung’un sunduğu ‘SmartThings Energy’ hizmeti birebir vakitte, kullanılmadığında aygıtları kapatabiliyor, meskendeki panjur ve klimaları ayarlayarak, meskende sürdürülebilir alışkanlıklar yaratılmasına katkı sunuyor. Sistem, güç israfını azaltıyor ve böylelikle kullanıcıların güç tasarrufu yapmasına yardımcı oluyor. Sonuç olarak tüm Samsung eserleri, atıkları azaltırken eser ömür döngüsünü uzatan, esneklik, dayanıklılık ve verimlilik anlayışıyla tasarlanıyor. Tüm bu çalışmalar, Samsung’un daha sürdürülebilir bir gelecek için yaptığı katkıyı ortaya koyuyor.

Samsung, Bespoke Home 2022 Etkinliğinde Üst Seviye Teknolojilerini Tanıttı

Samsung Electronics Beyaz Eşya ve İklimlendirme Tahlilleri Dünya Lideri JaeSeung Lee, yeni Bespoke serisi ile ilgili olarak, şunları söyledi: “Geçtiğimiz yıl düzenlediğimiz Bespoke Home aktifliğine gelen olumlu bildirimler; tasarım, ferdileştirme ve akıllı bağlanabilirlik üzere özelliklerle, meskende hayat vizyonumuzun dünyanın her yerinden kullanıcıların talepleriyle ne derece örtüştüğünü gösterdi. Bu yıl da tüketicilerimize kendi konutlarında, kendilerini söz edebilmenin, irtibatlı hizmetleri deneyimlemenin ve daha sürdürülebilir bir hayatın yeni yollarını sunarak vizyonumuzu geliştirmenin heyecanını yaşıyoruz.”

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Samsung, Bespoke Home 2022 Etkinliğinde Üst Seviye Teknolojilerini Tanıttı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

error: İçerik Korunmaktadır !!
Bizi Takip Edin