Analist: Solana ve Bu 10 Altcoin Kısa Vadeli Kârlar İçin İdeal!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Analist: Solana ve Bu 10 Altcoin Kısa Vadeli Kârlar İçin İdeal!.

Kripto para üniteleri kelam konusu olduğunda, uzun vadeli getiriler her vakit tatmin edicidir. Lakin, kısa vadede durum daha farklı. Haberler, piyasa trendleri ve çeşitli öteki faktörler kripto piyasasının dinamikleridir. Bu yazıda, analist Ali Rıza’nın listesinden kısa vade için takip edilecek Solana, Avalanche ve Polygon üzere projelere göz atalım.

Solana, Avalanche, Ethereum ve Polygon, kısa vadeli yatırım için uygun mu?

İlk sırada Ethereum var. Analistler Ethereum’un neredeyse Bitcoin kadar güzel olacağından emin. Kısa vadede davranışı değişken faktörlere bağlı olsa da, piyasa pahası her vakit üst hakikat ilerliyor. Ethereum tıpkı vakitte akıllı kontratların, dApp’lerin, DeFi’nin, metaverse’nin kalbidir. Bu nedenle gelecekteki eserlerin ve eğilimlerin muhtemelen kendi ağında da başlayacağını varsaymak inançlıdır. Yazım sırasında Ethereum %4’ün üzerinde yükseliyordu.

 

Solana (SOL)

Sırada SOL var. Geliştiricilere nazaran Solana, muhtemelen 400.000 TPS’ye kadar ölçeklenebilen, bugün mevcut olan en ölçeklenebilir Blockchain. Proje, Ethereum’un eksik kaldığı sürat ve maliyet istikametlerine tahlil arıyor. Bunu başardığı oranda Solana, bir sonraki en büyük geliştirme platformu olmak için birinci adaylardan. Tıpkı vakitte, şimdiden dApp’ler ve akıllı kontratlar için birincil tercih haline geldi.

Polygon (MATIC)

Polygon, Ethereum ölçeklendirme ve altyapı geliştirme için kullanımı kolay bir platform olarak ortaya çıktı. Temel bileşeni olarak fonksiyon gören bir Polygon SDK’ya ve birçok farklı uygulama cinsinin oluşturulmasına imkan tanıyan modüler, esnek bir çerçeveye sahiptir. Buna optimistic toplama chain’leri, bağımsız chain’ler, ZK roll-up chain’leri ve daha fazlası dahildir. Polygon’un gayesi, Ethereum’u Blockchain’lerin interneti olarak hareket etmesi amaçlanan tam teşekküllü multi chain bir sisteme tesirli bir biçimde dönüştürmektir.

Axie Infinity (AXS)

Sırada, Axies olarak bilinen NFT’ye bağlı bir metaverse oyunu olan Axi Infinity var. Oyuncular, sahip oldukları Axies ile gayret edebilir. Ayrıyeten, oyunda geliştirdikleri yaratıklarla turnuvalara katılabilir. Bu karşılamalardan AXS ve SLP olarak mükafatlar kazanılıyor. Axie Infinity’i pokemon gibisi bir oyun üzere düşünebilirsiniz.

 

Decentraland (MANA)

Listenin yarısında, en eski metaverse projesi olmasa da en eskilerinden biri olan Decentraland var. Decentraland, kullanıcıların NFT biçiminde dijital bir arsa satın alabilecekleri dijital bir dünya sunar. Bir kere ellerine geçtiklerinde o araziyi istedikleri biçimde kullanabilirler. Bu, yazılım geliştirme için kullanmayı, çevrimiçi bir iş kurmayı, diğerlerine kiralamayı, oyunlar oluşturmayı, VR toplantıları ve hatta aktiflikleri düzenlemeyi ve daha fazlasını içerebilir. Decentraland, metaverse bölümünün Bitcoin’idir ve bu nedenle analislere nazaran bu alandaki önder projedir.

Dogecoin (DOGE)

Sekizinci sırada, 2013 doğumlu birinci göğüs coin Dogecoin var. Başlangıçta bir latife olarak yaratılan DOGE, giderek ciddileşen piyasada biraz mizah ve cümbüş getirmeyi amaçlıyordu. Böylelikle Dogecoin, havayı yumuşatmaya yardımcı oldu. Birebir vakitte, hayatta kalması amaçlanmamasına karşın, neredeyse on yıl boyunca tüm sanayinin en sevilen kripto para ünitesi olarak kalmayı başardı. Geçen yıl, kimileri artık daha da fazla popülerlik görme potansiyeline sahip olan birçok yeni memecoin’in piyasaya sürüldüğünü gören bir göğüs coin trendine bile ilham verdi.

Chainlink (LINK)

Chainlink, piyasada merkezi olmayan bir oracle ağı oluşturan uygun bilinen bir altcoin projesidir. Esasen, Blockchain sanayisi, kontratların kaideleri karşılandığında kendi kendini yürütmek için dış dünyadan bilgi gerektiren akıllı mukavelelere sahiptir. Ancak Blockchain’e bağlı oldukları için o bilgiye ulaşmaları mümkün değildir.

Chainlink’in merkezi olmayan oracle’ları, birden fazla kaynaktan gelen bu dataları kullanabilir. Sonuç olarak Chainlink, mukavelelerinin tam potansiyellerine ulaşmasına müsaade vererek tüm Blockchaiin sanayisini mümkün kılar.

Avalanche (AVAX)

Avalanche, öteki bir Ethereum rakibidir. Altcoin projesi, akıllı mukaveleleri yürütmek için bir chain ve aslında kendini bu vazifeye adadı. Ayrıyeten, Avalanche son derece etraf dostu bir altcoin projesidir. Bilhassa geçen yıl Tesla’nın kripto paranın devasa büyüklüğü nedeniyle BTC ödemelerini kabul etmeyi bırakmaya karar vermesinden sonra ortaya çıkan Bitcoin tenkitlerinden sonra çok yararlı.

Binance Coin (BNB)

Sırada, dünyanın en büyük kripto borsası Binance’in mahallî kripto para ünitesi BNB var. Binance Coin (BNB), orjinal Binance Chain ve borsanın ikincil Blockchain’i olan BNB Smart Chain olmak üzere iki ağa hizmet veren bir kripto para ünitesidir. BSC, DeFi’nin yükselişinden sonra, Binance’in eserlerinin potansiyelini fark etmesiyle 2020’de ortaya çıktı. BSC’yi kendi, daha ölçeklenebilir Ethereum versiyonu olarak geliştirdi. Ve borsanın prestiji sayesinde bu chain, Ethereum’un en büyük rakiplerinden biri haline geldi.

solana

Uniswap (UNI)

Altcoin listemizin sonuna yaklaşırken, Uniswap’ı görüyoruz. UNI, Ethereum tabanlı bir DeFi token’idir. Bir DEX olarak Uniswap, kullanıcıların kendi cüzdanlarına para yatırmalarını gerektirmez. Böylelikle bu fonları çok daha inançlı hale getirir. Kullanıcıların cüzdanlarından ticaret ve yatırım için kullanılmak üzere direkt platforma aktarılabilirler.

Ayrıca, Uniswap tıpkı vakitte otomatik bir piyasa yapıcıdır (AMM). Süreçler için merkezi borsalardan daha verimli bir platformdur. Proje, kullanıcılarının UNI’yi bir idare tokeni olarak kullanmalarına da imkan tanır.

solana

Shiba Inu (SHIB)

Son olarak Shiba Inu, öteki bir göğüs coin ve Dogecoin’den sonra piyasa bedeline nazaran ikinci sıradadır. Bununla birlikte, DOGE’den bile daha büyük olma potansiyeline sahip kriptolardan biridir. Aslında, geçen yıl piyasa pahası, Twitter’dan bahsedenler ve hatta sıralama açısından DOGE’den daha âlâ performans göstermeyi başardı. Lakin Dogecoin’i geçmedi. Tekrar de SHIB, vaktinde etkileyici bir fiyat artışı gördü ve bir sonraki yükseliş piyasası, potansiyel olarak kalıcı olarak DOGE’den tekrar daha güzel performans göstermesine müsaade verebilir.

solana

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Analist: Solana ve Bu 10 Altcoin Kısa Vadeli Kârlar İçin İdeal! 2022

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

error: İçerik Korunmaktadır !!
Bizi Takip Edin