Yönetici Konuştu: O Popüler Altcoin Manipülasyon Yapıyor!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yönetici Konuştu: O Tanınan Altcoin Manipülasyon Yapıyor!

Popüler altcoin projesinin eski yöneticilerinden biri, Celsius’un CEL tokeninin fiyatını taammüden manipüle ettiğini tez etti.

Bu altcoin, piyasa manipülasyonu argümanlarıyla karşı karşıya

Celsius’ta mali hatalar ahenginin eski müdürü Timothy Cradle, şirket hakkında tezlerde bulundu. Eski ahenk müdürü, şirketin CEL tokeninin fiyatını yapay olarak şişirdiğini argüman etti. Ayrıyeten Cradle, Celsius’un bunun için müşteri fonlarını kullandığını söyledi. Dahası, potansiyel olarak yasa dışı piyasa Altcoin Manipülasyon yaptığını sav etti.

Altcoin Manipülasyon
 

Timothy Cradle, öbür şirket yöneticilerinin 2019’da bir şirketin Noel partisinde “CEL tokenini pompalamak” hakkında tartıştıklarını duyduğunu söyledi. Cradle’a nazaran, yöneticiler bunum hakkında açıkça konuştular. Ayrıyeten, faaliyetlerini ve misal konuşmaların en az iki sefer daha gerçekleştiğini söyledi. Mali hatalar ahenginin eski müdürü şu açıklamayı yaptı:

Bunu daha âlâ tabir etmenin bir yolunu bilmiyorum. Ancak onlar piyasadaydı. Etkin olarak trade yapıyorlar ve CEL tokeninin fiyatını artırıyorlardı. Fiyatı Altcoin Manipülasyon etmek için mutlaka tokeni takas ediyorlardı.

Yönetici Konuştu: O Tanınan Altcoin Manipülasyon Yapıyor!

Celsius’la ilgili savlar birinci değil

Cradle, şirketi potansiyel olarak yasa dışı piyasa manipülasyonuna girmekle suçlayan borç verenin operasyonlarına aşina olan tek kişi değil. Bu ayın başlarında, Celsius ismine 2 milyar doların üzerinde kripto varlık yöneten KeyFi firmasının lideri Jason Stone da kimi argümanları lisana getirdi. Birinci evvel, firmanın hizmetleri için KeyFi’ye ödeme yapmadığını tez etti ve Celsius’a dava açtı. Davada Stone, Celsius’u piyasa manipülasyonu yapmak ve bir Ponzi şeması yürütmekle suçladı. Ayrıyeten, temel muhasebe denetimlerini yahut risk idaresi uygulamalarını uygulamadığını söyledi. Bunlar ek olarak çok sayıda ziyanlı ve yasa dışı iş uygulamasına girdiğini ileri sürdü.

 

Davada, “Bunun en müthiş örneği, Davacı’nın Celsius’un ‘CEL tokeni’ ismi verilen kendi kripto varlığını şişirmek için müşteri Bitcoin mevduatlarını kullandığını keşfetmesiydi” deniliyor. Stone ayrıyeten borç vereni mevduat hesaplarında çift haneli faiz oranlarını “yeni mevduat sahiplerini cezbetmek” ve bu fonları evvelki mevduat sahiplerini ve alacaklıları geri ödemek için kullanmakla suçladı. Ayrıyeten, aktif bir Ponzi planı yürütmekle itham etti.

Altcoin müşterileri paralarını alabilecek mi?

Craig’in savları, Celsius’un New York’ta Kısım 11 iflas müracaatında bulunmasından günler sonra geldi. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere bu evrak, Celsius’un bilançosunda 1,19 milyar dolarlık bir boşluk olduğunu ortaya koydu. Ayrıyeten dokümanlar, Celsius’un müşterilerine 4,72 milyar dolar borcu olduğunu gösteriyor.

Ne yazık ki onlar için, borç verenin kullanım koşulları müşteriler aleyhine hususlarla dolu. Mesela kontrat, müşterilerin kripto paralarının mülkiyetini borç verene devrettiğine yer veriyor. Ayrıyeten, tasfiye durumunda teminatsız alacaklılar olarak değerlendirilebileceğini belirtiyor. Öteki bir deyişle, firmanın müşterilerinin fonlarını bir daha asla görmemeleri beklenen.

.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yönetici Konuştu: O Tanınan Altcoin Manipülasyon Yapıyor!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

error: İçerik Korunmaktadır !!
Bizi Takip Edin