AB ve ABD Kripto Para Yasaları, Bu Tarihte Onaylanabilir!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
AB ve ABD Kripto Para Kanunları, Bu Tarihte Onaylanabilir!.

Kripto para teşebbüsü danışmanı ve Avrupa siyaseti uzmanı olan Patrick Hansen, iki kıymetli AB kripto yasasının vakit çizelgesi hakkında iddialarda bulundu.

Kripto para düzenlemeleri bu tarihte onaylanabilir

Hansen, iki dönüm noktası kripto düzenlemesi olan Kripto Varlıklardaki Piyasalar (MiCA) ve Fon Transferi Düzenlemesi’nin (TFR) Aralık 2022 ile Ocak 2023 ortasında geçeceğini ortaya koyuyor. Öteki açıdan, AB’nin süratli düzenlemeleri ABD düzenleyicileri ortasında telaşa neden oluyor. Hansen, bu düzenlemelerin kapsamının ve suratının ABD’yi ilgilendirdiğini ve onları daha süratli hareket etmeye zorlayabileceğini söylüyor.ABD Kripto Para

 

Avrupa’da kripto para düzenlemeleri

MiCA, kripto şirketlerinin müşterilerini ve yatırımcılarını müdafaayı amaçlamaktadır. Ayrıyeten, kullanıcılar kripto para kaybederlerse ihraççılar için yükümlülükler belirler. MiCA ayrıyeten stablecoin düzenlemelerine odaklanmaktadır. Buna nazaran ihraççılarının uygun rezervleri muhafazasını ve geri çekme sırasında likidite ihtiyaçlarını karşılaması gerekiyor. TFR ise kara para aklama düzenlemeleri oluşturur. Ayrıyeten kripto para aklama bahislerini ele alır.ABD Kripto Para

AB ve ABD Kripto Para Maddeleri

Hansen, Avrupa Birliği’nin şu anda yüksek tesirleri olan öbür kripto teşebbüsleri üzerinde çalıştığını ortaya koyuyor. Bunlara daha fazla kara para aklama düzenlemesi, DeFi raporu, NFT raporu, DeFi kontrol pilotu ve Dijital Euro Mevzuatı dahildir.ABD Kripto Para

AB kanunları ABD’yi neden endişelendiriyor?

ABD, Avrupa’nın kripto düzenlemelerini tartıştığı kapsam ve süratten kaygı duyuyor. Hansen, son tarih hala kararsızken, düzenlemelerin gelecek yılın Ocak ayına kadar oylanabileceğini açıkladı. Ayrıyeten, tüm düzenlemeler üzerinde mutabakata varıldığı için oylamanın bu noktada yalnızca bir formalite olduğunu da ekliyor. Daha küçük bir düzenleme olan TFR’nin çok daha erken yürürlüğe girmesi beklenmektedir.

 

ABD’li milletvekilleri de kripto düzenlemesini zorluyor. Düzenleyici bir kripto çerçevesinin dayanağı, ABD’de iki taraflı ve iki meclislidir. Lakin, rastgele bir kıymetli hareket için hala bir son tarih yoktur. CFTC yetkilisi Caroline D Pham, ABD’nin kural koyucu değil, kural koyucu olmaya çalışması gerektiğini söylüyor.

ABD’de kripto para düzenlemeleri için ağır baskı var

ABD’den son gelişmelerde, CFTC, kripto paralar için birincil düzenleyici kurum olmak hedefiyle yasa tasarısı sundu. Böylelikle, kripto para borsaları ve tüketici risklerinden direkt sorumlu olacak. Blockchain Association’ın siyaset lideri Jake Chervinsky’ye nazaran, yasa tasarısı kripto borsalarını “dijital emtia platformları” olarak tanımlıyor. Bu tarif, SEC lideri Gary Gensler tarafından kullanılan sözlerle direkt çelişiyor. Gensler ayrıyeten yakın vakitte kripto borsalarını SEC’e kaydolmaya zorladı.

Diğer yandan, Avrupa’nın yeni kripto para kuralları şeffaflığa odaklanıyor. Yeni MiCA kuralları, kripto oyuncularının tüketicileri kriptoyla ilgili riskler, maliyetler ve fiyatlar hakkında bilgilendirmesini zarurî kılıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
AB ve ABD Kripto Para Maddeleri, Bu Tarihte Onaylanabilir! 2022

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

error: İçerik Korunmaktadır !!
Bizi Takip Edin