SHIB, DOGE, BTC ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri Çıktı!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SHIB, DOGE, BTC ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Düzeyleri Çıktı!

Kripto analitik platformu Coinglass’a nazaran, Bitcoin 2022’nin ikinci çeyreğinde %56.2 düştü. Bu, BTC fiyatının %67 düştüğü 2011’in üçüncü çeyreğinden bu yana Bitcoin’in en berbat çeyreği haline getiriyor. Kripto yatırımcıları için her şey kasvetli değil. JPMorgan stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou, Net Kaldıraç metriğinin, kriptonun kaldıraç azaltmasının son ayaklarında olabileceğini öne sürdüğünü söyledi. Daha güçlü bilançolara sahip kripto şirketlerinin sorundaki kripto firmalarını kurtarmak için istekli olmaları da olumlu bir işaret. Pekala, düşüş trendi alıcıları çekmeye devam mı edecek? Kripto paralarda hangi düzeyler görülmeye devam edecek? İşte analist Rakesh Upadhyay’ın BTC, SHIB, ETH üzere kripto paralara yönelik analizleri…

Bitcoin için neler bekleniyor?

Bitcoin, 30 Haziran’da 19.637 dolar düzeyindeki anlık dayanağın altına düştü, fakat mum çubuğundaki uzun kuyruk, daha düşük düzeylerde güçlü alım olduğunu gösteriyor. Boğalar, 1 Temmuz’daki momentum üzerine inşa etmeye çalıştı. Fiyatı 22.000 dolarlık genel dirence hakikat itmeye çalıştı. Fakat mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların daha yüksek düzeylerde etkin olduğunu gösteriyor.

 

Fiyat 19.637 doların altında kalırsa, kritik takviyenin 17.622 dolardan yine test edilme mümkünlüğü artar. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve çok satım bölgesindeki nispî güç endeksi, ayıların denetim altında olduğunu gösteriyor. 17.622 doların altında bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin yine başlamasına işaret edebilir. Bir sonraki dayanak 15 bin dolar. Bu olumsuz görüş, fiyat 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) (21.907 dolar) üzerine çıkarsa kısa vadede geçersiz olabilir. Bu türlü bir hareket, 50 günlük kolay hareketli ortalamaya (SMA) (26.361 dolar) muhtemel bir ralli için yolu temizleyebilir.

En büyük altcoin Ethereum için sırada neler var?

Ethereum (ETH), 30 Haziran’da 1.050 dolarlık acil dayanağın altına düştü. Fakat boğalar düşüşü satın aldı. Alıcılar 1 Temmuz’da toparlanmayı uzatmaya çalıştı lakin mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların küçük rallilerde satış yaptığını gösteriyor. Ayılar fiyatı ruhsal düzey olan 1.000 doların altına çekmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa satış ivme kazanabilir. ETH/USDT çifti 881 dolardan kıymetli dayanağa düşebilir.

Bu düzey yol verirse parite düşüş trendine devam edebilir. Bir sonraki takviye 681 dolarda. Bu varsayımın bilakis, fiyat mevcut düzeyden yahut 1.000 dolardan geri dönerse, boğalar pariteyi 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaya çalışacak. Yükseliş momentumu 1.280 doların üzerinde bir kırılma ile başlayabilir.

 

En büyük kripto para borsasının coin’i: BNB

BNB, 30 Haziran’da 211dolar’lık güçlü takviyenin altına düştü, lakin günün mum çubuğundaki uzun kuyruktan görüldüğü gibi, düşük seviyeler güçlü alımları çekti. Alıcılar 1 Temmuz’da toparlanmayı uzatmaya çalıştı ancak mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların 20 günlük EMA’yı (234 dolar) agresif bir şekilde savunduklarını gösteriyor. Düşen 20 günlük EMA ve negatif bölgedeki RSI, satıcılar için avantaj olduğunu gösteriyor.

7 Altcoin İçin Al-Sat Düzeyleri Çıktı!

Fiyat 211 doların altında kalırsa, BNB/USDT çifti önemli desteği 183 dolardan tekrar test edebilir. Bu destek kırılırsa düşüş trendi devam edebilir. Bir sonraki destek 150 dolardır. Fiyat yükselir ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, bu olumsuz görüş kısa vadede geçersiz olabilir. Bu, 50 günlük SMA’ya (271 dolar) olası bir ralli için yolu temizleyebilir.

Ripple’ın XRP’si toparlanma girişiminde bulundu

Ripple (XRP), 30 Haziran’da bir toparlanma girişiminde bulundu ancak boğalar, fiyatı 0,35 dolardan genel direncin üzerine çıkaramadı. Bu, ayıların avantajlarından vazgeçmeye istekli olmadığını gösteriyor.

7 Altcoin İçin Al-Sat Düzeyleri Çıktı!

XRP/USDT çifti, boğaların güçlü bir savunma oluşturabileceği 0,28 dolardan güçlü desteğe düşebilir. Fiyat 0,28 dolardan geri dönerse, boğaların daha düşük seviyelerden alım yapmaya devam ettiğini gösterir. Boğalar daha sonra fiyatı 50 günlük SMA’nın (0,37 dolar) üzerine çıkarmak için bir girişimde bulunacak. Tersine, ayılar fiyatı 0,28 doların altına düşürürse, düşüş trendinin bir sonraki ayağı başlayabilir. Parite daha sonra 0,23 dolara düşebilir.

7 Altcoin İçin Al-Sat Düzeyleri Çıktı!

Cardano için sırada neler var?

Cardano (ADA) 30 Haziran’da 0,44 dolardan sıçradı, ancak boğalar 1 Temmuz’da 20 günlük EMA’yı (0,49 dolar) temizleyemedi. Bu, ayıların hareketli ortalamaları canlı bir şekilde savunmaya devam ettiğini gösteriyor.

Negatif bölgedeki aşağı eğimli 20 günlük EMA ve RSI, en az direnç yolunun aşağı yönde olduğunu gösteriyor. Fiyat 0,44 doların altına düşerse, ADA/USDT çifti 0,40 dolarlık kritik desteğe düşebilir. Boğaların bu seviyeyi tüm güçleriyle savunması bekleniyor çünkü destek kırılırsa parite düşüş trendine devam edebilir. Bir sonraki destek 0,33 dolarda. Alternatif olarak, fiyat 0,44 dolar veya 0,40 dolara geri dönerse, alıcılar yine hareketli ortalamalardaki genel direnci kırmaya çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, parite 0,70 dolara doğru bir yardım rallisi başlatabilir.

7 Altcoin İçin Al-Sat Düzeyleri Çıktı!

Solana, direnci aşamadı

Solana (SOL), 30 Haziran’da 33dolar’da anlık desteğin altına düştü, ancak mum çubuğundaki uzun kuyruk, düşük seviyelerde güçlü alım olduğunu gösteriyor. Alıcılar, 1 Temmuz’da fiyatı 20 günlük EMA’nın (36 dolar) üzerine çıkarmaya çalıştı ancak ayılar pes etmedi.

Satıcılar, fiyatı 30 doların altına çekerek üstünlük elde etmeye çalışacaklar. Bunu başarırlarsa, SOL/USDT çifti 27 dolara ve daha sonra 25.86 dolardaki kritik desteğe düşebilir. Bu seviyenin altında bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin yeniden başlamasına işaret edebilir. Bir başka olasılık da fiyatın 30 dolardan geri dönmesi. Bu, daha düşük seviyelerde birikimi gösterecektir. Boğalar daha sonra hareketli ortalamalardaki genel engeli aşmaya çalışacak ve fiyatı 50 dolara itecek.

7 Altcoin İçin Al-Sat Düzeyleri Çıktı!

Shiba Inu (SHIB)’dan önce gelen en büyük meme coin: DOGE

Dogecoin (DOGE), 20 günlük EMA (0,07 dolar) yakınında boğalar ve ayılar arasında zorlu bir savaşa tanık oluyor. RSI orta noktanın hemen altında ve 20 günlük EMA düzleşti, bu da satıcılar için küçük bir avantaj olduğunu gösteriyor.

7 Altcoin İçin Al-Sat Düzeyleri Çıktı!

Fiyat 0,06 doların altına düşerse, ayıların sürücü koltuğuna geri döndüğünü gösterir. Satıcılar daha sonra DOGE/USDT çiftini önemli desteğin 0,05 doların altına düşürmeye ve düşüş trendini sürdürmeye çalışacaklar. Bir sonraki destek 0,04 dolardır. Aksine, fiyat mevcut seviyeden yükselirse, alıcılar 50 günlük SMA’da (0,08 dolar) genel gider engelini tekrar aşmaya çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, ayıların kontrolünü kaybediyor olabileceğini düşündürür. Parite daha sonra 0,10 dolardan güçlü genel direnç seviyesine yükselebilir.

7 Altcoin İçin Al-Sat Düzeyleri Çıktı!

Polkadot için dikkat edilmesi gereken seviyeler

Polkadot (DOT), 29 Haziran’da güçlü desteğin altında 7.30 dolardan kapandı. Alıcılar, 30 Haziran’da fiyatı tekrar seviyenin üzerine çıkarmaya çalıştı ancak başarısız oldu. Bu, ayıların her küçük rallide satış yaptığını gösteriyor. 20 günlük EMA (7,74 dolar) düşmeye başladı ve RSI negatif bölgede, bu da ayıların hakim olduğunu gösteriyor. Fiyat 6.36 doların altına düşerse, DOT/USDT çifti düşüş trendinin bir sonraki ayağını başlatabilir. Bir sonraki destek 5,00 dolardır.

7 Altcoin İçin Al-Sat Düzeyleri Çıktı!

Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden geri dönerse, boğalar tekrar 20 günlük EMA’daki genel direnci kırmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, parite 50 günlük SMA’ya (8.89 dolar) yükselebilir.

7 Altcoin İçin Al-Sat Düzeyleri Çıktı!

LEO/USD çiftinde bu seviyelere dikkat

UNUS SED LEO (LEO) 30 Haziran’da düşüşe geçti ancak boğalar fiyatın tekrar düşüş kanalına kaymasına izin vermedi. Bu, alıcıların direnç çizgisini desteğe çevirmeye çalıştığını gösteriyor. Kanaldan çıkış, yeni bir yukarı hareketin başladığını gösterir. Alıcılar, 1 Temmuz’da fiyatı 6,50 dolara itti, ancak mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

7 Altcoin İçin Al-Sat Düzeyleri Çıktı!

Boğalar fiyatı 6.00 doların üzerinde tutarsa, LEO/USD çifti tekrar 6.50 dolara yükselebilir. Bu seviye temizlenirse, ralli 6.90 dolarlık model hedefine kadar uzayabilir. Bu yükseliş görüşünü geçersiz kılmak için, ayıların fiyatı 20 günlük EMA’nın (5.63 dolar) altına çekmesi gerekecek. Bu olursa, parite 50 günlük SMA’ya (5.27 dolar) düşebilir.

7 Altcoin İçin Al-Sat Düzeyleri Çıktı!

SHIB için beklentiler ne yönde?

Shiba Inu (SHIB) 28 Haziran’da 0.000010 doların altında kapandı ancak ayılar daha düşük seviyeleri sürdürebilir. Boğalar düşüşü satın aldı ancak fiyatı 50 günlük SMA’nın (0.00010 dolar) üzerine çıkarmak için mücadele ediyor

7 Altcoin İçin Al-Sat Düzeyleri Çıktı!

7 Altcoin İçin Al-Sat Düzeyleri Çıktı!

Her iki hareketli ortalama da düzleşti ve RSI orta noktanın hemen altında. Bu, alıcılar ve satıcılar arasında bir denge durumu olduğunu gösterir. Fiyat 0.000009 doların altına düşerse, ayılar için bir avantaj önerecektir. SHIB/USDT çifti daha sonra 0.000007 dolarlık kritik desteğe düşebilir. Alternatif olarak, boğalar fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarsa, parite 0.000012 dolara yükselebilir. Bu seviye tekrar bir direnç görevi görebilir ancak aşılırsa ralli 0,000014 dolara ulaşabilir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
SHIB, DOGE, BTC ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Düzeyleri Çıktı!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

error: İçerik Korunmaktadır !!
Bizi Takip Edin