5 Analist: Bitcoin Önümüzdeki 6 Ayda Bu Seviyelerde!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
5 Analist: Bitcoin Önümüzdeki 6 Ayda Bu Seviyelerde!.

Ekosistem, Three Arrows Capital skandalından ve Voyager Digital’in iflas müdafaası için başvurduğunu duyurmasından kaynaklanan serpintileri sindirmeye devam ediyor. Münasebetiyle Bitcoin ve altcoin’ler genelinde ticaret bastırılmaya devam ediyor. Datalar, Bitcoin (BTC) fiyatının günü 19.775 dolardan düşük bir düzeyden 20.480 dolara kadar değişen 20.000 dolarlık takviye düzeyi etrafında dalgalanarak geçirdiğini gösteriyor. Pekala, sırada hangi düzeyler var? İşte 5 analistin yorumları…5 Analist

Analistler, Bitcoin grafiğinde tekrar eden modele dikkat çektiler

Kasım 2021’den bu yana meydana gelen geri çekilmelerden evvel Bitcoin grafiğinde göze çarpan bir model, analist Moustache tarafından belirtildi. Analist, Bitcoin’in her düşüş öncesi tıpkı modeli sergilediğini aktardı. Fakat azalan üçgenin giderek küçüldüğünü söyledi. Yani, öbür bir düşüş eğiliminin daha görülmesi durumunda 14.000-16.000 dolarlık düzeylere işaret etti.5 Analist

 

Tanınmış piyasa analisti Peter Brandt da yakın vakitte Bitcoin grafiğinde tekrar eden flama modelini vurguladı. Lakin oluşum tamamlandığında fiyatın hangi tarafta hareket edebileceğini söylemedi.

 

Pazar taban aradıkça adres sayısı artıyor

Son vakitlerde, Twitter’daki en tanınan konuşma bahislerinden biri, Bitcoin fiyatının tabanını kestirim etmekti. Kripto para araştırma firması Delphi Digital’e nazaran, Bitcoin arka arda dört hafta boyunca haftalık 200 ortalamasının altında kapandı ve bu, tarihi olarak “önceki piyasa tabanlarını işaret eden” bir gelişme. Bitcoin yatırımcılarının süratli bir toparlanma bekleyip beklememeleri konusunda Delphi Digital, “bu BTC’nin haftalık 200 ortalamasının altında kaldığı en uzun süre” dedi.5 Analist

 

Ayrıca “Bitcoin’in haftalık korelasyon katsayısının ABD Doları ile aykırı orantılı kalmaya devam ettiğini” vurguladı.  Korelasyon, 17 ayın en düşük düzeyi -0.77’ye ulaştı. Güçlü bir dolar, Bitcoin fiyatının öteki varlıklarla birlikte gayret etmeye devam edeceğini öne sürüyor. Bu sırada, Delphi Digital, BTC’nin benimsenmesinin artmaya devam ettiğini gösteren cüret verici bir gelişmenin altını çizdi. Delphi Digital, aşağıdaki sözleri kullandı:

Fiyatlar düşmeye devam ederken, BTC biriktiren BTC adreslerinin sayısı artmaya devam ediyor. En az bir BTC tutan adresler tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 877.501’e ulaştı.5 Analist

Bazı traderlar 2022’nin geri kalanı için yatay hareket öngörüyor

Bitcoin’in geçmiş performansının geleceği hakkında ne önerdiğine dair makro bir bakış, evvelki piyasa döngülerini özetleyen aşağıdaki grafiği yayınlayan piyasa analisti ve takma isimli Twitter kullanıcısı KALEO tarafından sağlandı. Sağlanan grafiğe ve öngörülen yola dayanarak Kaleo, pazarın öngörülebilir gelecekte yatay ticaret yapmaya devam edeceğini önerdi. Analist, aşağıdaki tabirleri kullandı:

Bundan sonraki en mümkün yol, fiyatın nihayet HTF çapraz direncinin üzerine çıktığı Aralık ayı civarında çözülen 16 bin ila 30 bin dolar ortasında bir temel aralığın kurulduğunu görmek.

5 Analist

Ark Investment analisti: Bitcoin’de birden çok taban sinyali var

Son olarak ARK Investment Management analisti Yassine Elmandjra’ya nazaran, Bitcoin (BTC) birden çok taban sembolü yanıp sönüyor. Elmandjra, BTC’nin 200 haftalık hareketli ortalamanın (MA) kısa ve uzun vadeli maliyet tabanlarının altında süreç gördüğünü belirtiyor. Analiste nazaran bu türlü bir şey, Bitcoin’in fiyat geçmişinde yalnızca dördüncü sefer oldu.

Elmandjra ayrıyeten BTC madencilerinin baskıyla uğraştığını söylüyor. Ek olarak, analist, Bitcoin’de net gerçekleşen kayıpların son vakitlerde iki yılın en düşük düzeyine ulaştığını belirtiyor. Elmandjra, makroekonomik şartların düşüş eğiliminde olduğunu söylüyor ve aşağıdaki sözleri kullanıyor:

Makro şartlar hala BTC’nin görünümüne ağır bir biçimde yük veriyor. Kredi temerrüt takasları Eylül ayından bu yana iki katından fazla arttı ve getiri eğrisi düzleşiyor. Sakinlik belirtilerine karşın, Fed hala şahin. Sıkılaşmaya devam ederse, BTC üzere risk altındaki varlıklar ziyan görmeye devam edebilir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
5 Analist: Bitcoin Önümüzdeki 6 Ayda Bu Seviyelerde! 2022

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

error: İçerik Korunmaktadır !!
Bizi Takip Edin