3. Çeyrekte Bitcoin ve Ethereum O Seviyelere Görebilir!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

3. Çeyrekte Bitcoin ve Ethereum O Düzeylere Görebilir!.

Bitcoin (BTC)’nin riskten korunma maksatlı bir varlık olarak statüsü, global finansal piyasalarla birlikte dik bir düşüş yaşadı. Daha sonra 2022’nin ikinci çeyreğinde sorgulandı. Ayrıyeten Ethereum, tüm büyük kripto para borsalarında likiditenin kurumasıyla Bitcoin’den daha makus performans gösterdi.

2022’nin 3. çeyreği öncesi düşük likidite

Bitcoin ve Ethereum’un, yılın önümüzdeki çeyreğinde daha fazla ziyana hazır olması mümkün. Birinci iki kripto varlığı, piyasaya olan ilginin azalması ve berbatlaşan makroekonomik ortamın ortasında 2022’nin ikinci çeyreğini olumsuz bir duruşla kapattı. Bitcoin, çeyrekten çeyreğe %56’nın üzerinde bir kayıp yaşadı. Ethereum ise %67’den fazla düştü.

 

Federal Rezerv, bu yıl enflasyonu frenlemek için faiz oranlarını yükseltti. Ayrıyeten Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, sıkılaştırıcı tedbirler almayı taahhüt etti. Bu da kripto üzere riskli varlıklara sert darbe vurdu. Ayrıyeten ekonomistler, ufukta global bir sakinliğin olabileceği konusunda uyardı ve yatırımcılar ortasında dehşet yarattı.

Bitcoin ve Ethereum için düşüş eğilimi ikinci çeyrekte dik oldu. Buna karşın, trade geçmişi, her iki varlığın da önümüzdeki üç ay içinde kayıplarını hızlandırabileceğini gösteriyor. 2011, 2014 ve 2018 kripto ayı piyasalarında, Bitcoin yılın üçüncü çeyreğinde sırasıyla %68, %40 ve %2,8 düştü.

Bitcoin ve Ethereum

Kripto türev borsalarında süreç hacimlerinde ve açık faizde son vakitlerde düşüş yaşandı. Bu da, piyasanın ileride daha fazla acıyla karşı karşıya kalabileceğini ima ediyor. En güzel kripto borsalarındaki vadeli süreç hacimleri, Mayıs 2021’de 481,7 milyar dolarla doruğa ulaştı. O vakitten beri, hacim bir dizi daha düşük doruklar kaydetti. En son artış, 14 Haziran’da, bir günde kabaca 270,7 milyar dolar pahasında türev süreç yapıldığında meydana geldi. Bugün, süreç hacimleri 57,2 milyar dolarda seyrediyor. Bu da Bitcoin ve daha geniş kripto para piyasası için düşük likidite ve faize işaret ediyor.

 

Benzer halde, Bitcoin’e olan açık faiz aşağı taraflı bir seyir izliyor. Bu da traderların vadeli süreç durumlarını kapattığını gösteriyor. Bu metrik, kripto türev borsalarındaki açık long ve short BTC durumlarının sayısını vurgular. Açık faiz düşmeye devam ederse, bu, paranın piyasadan aktığını ve potansiyel olarak dik bir düzeltmeye yol açtığını göstermesi mümkün.

Bitcoin ve Ethereum sakin kalıyor

Birkaç data noktası Bitcoin ve Ethereum’un düşebileceğini gösteriyor. Bununla birlikte analistlere nazaran, her iki kripto da teknik açıdan belirsizlik gösteriyor. Analistler, şu değerlendirmeleri yapıyor.

BTC, dört saatlik grafiğinde gelişen simetrik bir üçgen içinde konsolide oluyor üzere. Modelin doruğuna yaklaştıkça, değerli bir fiyat hareketi mümkünlüğü artar. Üçgenin Y ekseninin yüksekliği, en âlâ kripto para ünitesinin 20.900 dolarlık direncin yahut 18.660 dolarlık takviye düzeyinin kırılması üzerine %24,6’lık bir harekete bağlı olduğunu gösteriyor.

ETH ayrıyeten dört saatlik grafiğinde gelişmeye başlayan yükselen bir üçgen içinde konsolide oluyor üzere görünüyor. Teknik formasyon, 1.020 doların altında daima bir kapanışın 750 dolara gerçek düşüşle sonuçlanabileceğini gösteriyor. Bununla birlikte, grafik modeline nazaran, ETH’nin 1.290 dolarlık direnç düzeyinin üstesinden gelebilirse 1.700 dolara yükselebilir.

Bitcoin ve Ethereum’un şu anki pozisyonuna nazaran, bir sonraki çeyreği nasıl oynayacağı belirsizliğini koruyor. Oranlar ayıları destekliyor üzere. Bununla birlikte, kripto piyasasındaki yüksek oynaklığın, düşük taban düzeyleri öncesinde kısa bir yükseliş kırılmasını tetiklemesi mümkün.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
3. Çeyrekte Bitcoin ve Ethereum O Düzeylere Görebilir!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

error: İçerik Korunmaktadır !!
Bizi Takip Edin