Fiyat Düşüşüne Rağmen Bu 2 Altcoin’e Balina Hücumu Var!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2 Altcoine Balina Atağı Var

Fiyat Düşüşüne Karşın Bu 2 Altcoin’e Balina Hamlesi Var!

Piyasadaki mevcut düşüşün ortasında, Ethereum balinaları iki altcoin projesinde birikime geçti. Balinaların bu ilgisi, bir dizi temel gelişmenin akabinde geliyor.

Altcoin balinaları, Ethereum stoklama devam ediyor

2 Altcoine Balina Atağı Var

100-100 bin ortasında coin’e sahip adresler olan Ethereum balinaları, ETH biriktirmeye devam ediyor. Bu adresler, ETH’nin son fiyat düşüşünden sonra toplu olarak Ethereum arzının yaklaşık %1.1’ini çantalarına ekledi. Tarihî bilgilere bakıldığında, bu durumun ETH yatırımcılarının ETH’de yükseliş beklediği vakitlerde gerçekleştiği görülmektedir. Balinaların birikimi, dYdX’in Ethereum ağından ayrılma kararının ortasında geldi.

.

 

İlgili bir haberde, kripto türev borsası dYdX, Ethereum ekosistemini terk edeceğini duyurdu. DYdX, Cosmos ekosisteminde kendi Blockchain ağını başlatmaya hazırlanıyor. Yeni Blockchain, dYdX’in ucuz ve süratli süreçlere müsaade veren ZK-rollup teknolojisini kullanan bir Ethereum ölçeklendirme tahlil platformu olan StarkWare üzerine şurası mevcut platformunun yerini almayı planlıyor. Kriptokoin.com olarak detayları bu makalede ele aldık.

On-chain bilgiler, Polygon MATIC’e yönelik artan balina iştahını ortaya koydu

Polygon MATIC, son piyasa satışları sırasında birçok altcoin’den daha güzel performans gösterdi. 18 Haziran’da 0.32 dolar taban düzeyinden %60 ile 0,50 dolara ulaşmayı başardı. Bu son fiyat rallisinden evvel balinaların cüzdanlarında büyük bir artış, değerli döviz çıkışları ve akabinde MATIC tutan kullanıcılar ortasında yüksek aktivite yaşandı.

Altcoin’lere nazaran bakiye indikatörü, adresleri tuttuğu kripto para ünitesine nazaran sınıflandırır ve böler. Dolanımdaki arzın tarihi değişimini tahlil etmek için kullanılmaktadır. Bu durumda, MATIC’in 100 milyon ila 1 milyar ortasındaki vakit içindeki değişimini takip edebiliriz.

 

İndikatörlerden de anlaşılacağı üzere, istikrarda keskin bir düşüşün akabinde bir birikim evresi başladı. Bu üstteki kırmızı kutuda görülmektedir. Şu anda 100 milyon ila 1 milyar token tutan cüzdanlar, toplam MATIC arzının %30’unu oluşturuyor. Bu oran, şu anda 2,48 milyar dolar kıymetinde 2,96 milyar MATIC’e eşit.

Tarihsel datalara nazaran balinaların MATIC birikimi

2 Altcoine Balina Atağı Var

Daha evvelki tıpkı biriktirme evresi, fiyatta %30’luk bir artıştan evvel Kasım ayı sonlarında meydana gelmişti. Daha sonraki haftalarda balinalar, MATIC birikimlerini ATH düzeyinde dengeli bir biçimde satmaya başladılar. Bu son %9 birikim rallisi, geçen yılın Kasım ayında görülenden bu yana en büyüğü. Şu anda misal bir davranış, büyük rallilerin akabinde küçük vakitli satışların geldiği fark edilmeye başlanabilir.

2 Altcoine Balina Atağı Var

Aynı vakitte MATIC’in borsalardan ayrıldığını da görüyoruz. Bu model, balinaların MATIC birikimi ile uyumludur. Bu metrik için IntoTheBlock, en büyük merkezi borsaların adreslerini toplar. Bu formda, borsalara akan net hacmi, dışarı akış hacminden içeri akış hacmini çıkararak ölçer.

Net Akış indikatörü, borsalara girip çıkan trader’ların eğilimlerini vurgular. Bu nedenle, borsalardan daha büyük bir hacim çekilirken Net Akışlar negatiftir. Bu, bir birikimin işareti olarak görülebilir. Dahası, büyük düşüşlerin akabinde geri alımlara yönelik olabilir.

2 Altcoine Balina Atağı Var

Aşağıdaki indikatör, süreç gönderen bakiyeye sahip adreslerin günlük yüzdesini gösteriyor. Üstte gösterildiği üzere, son vakitlerde %1,01’e ulaşan adreslerin yüzdesi, 3 aylık bir periyottaki ikinci en yüksek noktayı işaret ediyor. En yüksek nokta, 13 Mayıs’ta Terra ekosisteminin çökmesinden kaynaklamaktadır. Bu indikatör, piyasa şartlarındaki bir değişiklik boyunca kullanıcının faiz dalgalanmasını daha fazla göstermeye yardımcı olur.

2 Altcoine Balina Atağı Var

Bu datalar altcoin için ne manaya geliyor

2 Altcoine Balina Atağı Var

Genel olarak, Polygon’daki ilerleme ve talep işaretleri, kısa vadeli volatilite ve piyasa şartlarına karşın büyümeye devam ediyor. Kimileri bu talebin, Meta’nın Polygon ağının üstünde Instagram’da yaklaşan NFT’leri başlatmasıyla kontaklı olabileceğini sav ediyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Fiyat Düşüşüne Karşın Bu 2 Altcoine Balina Atağı Var!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

error: İçerik Korunmaktadır !!
Bizi Takip Edin